Americký satelit fotografuje presun sovietskej rakety vo vysokých zasnežených horách. Zvláštny kuriér prinesie fotografie do strediska americkej výzvednej služby. Veliaci generál dá príkaz, že sa rozdelia na dva tímy: jeden bude plniť úlohu a druhý bude slúžiť ako návnada. O tom, kto sa stane ich členom, rozhodne test, ktorého sa zúčastní mnoho záujemcov o diplomatické služby. Skúškami víťazne prejdú Emett Fitz-Hume, tlačový hovorca Ministerstva zahraničia USA a šifrant obranného spravodajstva v Pentagone Austin Millbarge, - nie preto, že boli najlepší, ale preto, že podvádzali a dá sa predpokladať, že budú klamať za každých okolností. Najskôr absolvujú špeciálny výcvik, a potom sú vysadení nad Pakistanom, odkiaľ sa po strastiplnej ceste, plnej nebezpečenstva a kurióznych situácií, na príkaz špionážneho centra dostanú cez Pamir až do Dušanbe. Na hraniciach stretnú doktorku Karen Boyerovú, s ktorou sa stretli vo vnútrozemí ako s bakteriologičkou zo skupiny humanitárnej pomoci Lekári bez hraníc. Pochopia, že Karen je rovnako ako oni špiónkou. Ona so svojím kolegom tvorila aktívnu skupinu agentov, zatiaľ čo oni dvaja boli iba návnadou, ktorá mala odpútať pozornosť. V prestrelke na hraniciach však Karenin partner zahynul. Rozhodnú sa teda zjednotiť sily a ďalej pokračovať spoločne. Pokiaľ by sa misia nepodarila, hrozí vypuknutie tretej svetovej vojny... (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Dan Aykroyd své komediální kořeny nezapře, o Chevy Chaseovy ani nemluvím. Špioni jako my jsou jednoduchá, ale zábavná parodie na všechny agenty, nejen toho s dvěma nulami, studenou válku a americký zvrácený smysl pro vlastenectví (které se občas otočí:)). Maličké cameo roličky hodně potěšili, takový Terry Gilliam je k nepřehlédnutí ve své "ale pane doktore...". Možná šlo do 102 minut dostat "všeho více", ale mě to takhle vyhovuje a neměnil bych. ()

Galadriel

Poměrně příjemná komedie s dobrými herci (komiky), sice natočená podle tradičního žánrového schématu (několik hrdinů/nešiků se dostane na důležitou misi - pokazí co se dá - všechno napraví), ale zábavná. ()

Gemini

Minimálně za ten výcvik "agentů" si zaslouží čtyři hvězdy, a pokud nevíte jak operovat slepé střevo, rozhodně se to neučte v tomhle filmu :) Je to sakra dobrá zábava. Nic víc, nic míň. ()

tron

Už tu boli aj horšie dvojky, ako Chase/Aykroyd. Bežná záležitosť "firmy" Saturday Night Live, tentokrát sa jej matador Dan Aykroyd zasa raz stretol s kolegom Chevym Chaseom, s ktorým spolupracoval od čias tejto televíznej šou po tom, čo mu zomrel prvý herecký partner (Jamesov brat John Belushi). ()

Oskar

Nadstandartní zábava, pokud se ovšem předem připravíte na to, že neuvidíte regulérní film se stupňujícím se příběhem, ale sérii většinou vynikajících skečů s vynikajícími komiky Chasem a Aykroydem. ()

Jara.Cimrman.jr

Až se jednou budu chtít stát agentem s povolením okamžitě zemřít, tak se vydám ve stopách Fitz-Humea s Millbargem na komplexní několikahodinový výcvik a pak hned hurá do akce. Jen bych se nerad dočkal situace, kdy bych při svém mučení zjistil, že neznám cíl své mise. To by byl neskutečný trapas. Ovšem sledovat tyhle dva idioty, kterak si v práci jezdí na velbloudech, operují, sexují a jen tak mimochodem vyhrávají studenou válku, pro mne bylo a je neskutečně zábavné. Комите́т Госуда́рственной Безопа́сности mi to snad nebude mít za zlé. ()

Morien

Ach, osmdesátá léta, kdy se dvacet vteřin záběru na řvoucí tvář Chevyho Chase považovalo za komediální gag. Doufám, že takhle nostalgicky nebudeme jednou vzpomínat na Adama Sandlera:D ()

Aluska88

Od této komedie jsem očekávala podobný styl humoru i zpracování jako Žhavé výstřely a také jsem, zvláště z počátku, čekala, kdy tam naběhne Topper Harley:) I když se Špióni jako my ubírají poněkud jiným směrem, zábavných gagů a dialogů nabízí mnoho, vévodí zejména fenomenální "představovací" doktorská scéna ve stanu a "chirurgický zákrok." Potěšilo mě sekundové cameo Sama Raimiho. "Doktore?" - "Doktore." - "Doktore?" - "Doktore." :D ()

Hellboy

Výborná špionská komedie, které by prospělo víc absurdních momentů - jako byla například zkouška pasivní odolnosti při pádu letadla:) Chevy Chase byl vždycky můj favorit, Dan Aykroyd mu zdatně sekunduje. Asi na minutku se zde v roli doktora objevuje Terry Gilliam. Celkově mě překvapuje, kolik známých osobností filmu se zde údajně objevuje, kromě Gilliama jsem nikoho dalšího nepostřehl. ()

Falko

70%. Dana Aykroyda mam rad este z cias mojho oblubeneho filmu KROTITELIA DUCHOV (1984) a tak to bol dovod, preco som si chcel pozriet aj tuto komediu. Okrem toho si tu zahral spolu s inym komikom Chevy Chasom, ktori mali najväcsiu popularitu v 80-tych rokoch a tak dokazali vytvorit skvelu humornu dvojku, pretoze takych tu bolo viac a boli omnoho slabsie. Nech uz je dej akykolvek, vobec to nie je podstatne, pretoze v tomto filme ide cisto len o komicke situacie tychto dvoch komikov a zalezi uz len od vas, ci sa budete alebo nebudete smiat. Zaujimavostou je, ze si tu zahralo par znamych reziserov Terry Gilliam, Sam Raimi, Joel Coen, Martin Brest, Michael Apted alebo aj trikovy mag minuleho storocia Ray Harryhausen, ktoreho som spoznal hlavne vdaka filmu SUBOJ TITANOV (1981). ________ Chevy Chase - (Emmet Fitz-Hume) +++ Dan Aykroyd - (Austin Millbarge) +++ Steve Forrest - (Generál Sline) +++ Donna Dixon - (Karen Boyer) +++ Bruce Davison - (Ruby) +++ Bernie Casey - (Plukovník Rhumbus) +++ Frank Oz - (Test Monitor) +++ Terry Gilliam - (Dr. Imhaus) +++ Ray Harryhausen - (Dr. Marston) +++ Michael Apted - (Agent Ace Tomato) +++ Joel Coen - (Ochranka) +++ Sam Raimi - (Ochranka) +++ Martin Brest - (Ochranka) +++ Produkcia: Brian Grazer +++ ()

ClintEastwood

Parádní špionská komedie, s dokonalou ústřední dvojicí slavných komiků 80. let. Chase a Aykroyd projdou neskutečně zábavným výcvikem (pro diváka) a pustí se prakticky nevědomky do dobrodružství, které může v případě úspěchu znamenat záchranu světa. Vtipné hlášky, atraktivní lokace i nádherné ženy. A těch cameo rolí... Špiony mám fakt rád a je škoda, že nejsou častěji v televizi. Mohu doporučit. ()

MM_Ramone

Obstojná komédia z konca obdobia studenej vojny. Špionážno dobrodružná výprava dvoch amerických fingovaných agentov, ktorá ich zavedie z USA cez Pakistan až do Ruska, dopadla dobre. Niektoré gagy a scény sú poslabšie, ale väčšinou som sa zabával celkom kvalitne. Chavy Chase a Dan Aykroyd v hlavných úlohach boli v poriadku. Šlape im to. *** ()

Ampi

Pěkná komedie z konce studené války. Emmett (Chavy Chase)a Austin (Dan Aykroyd) jsou v mnoha ohledech sympatičtější a zabavější než agent 007 James Bond. I příslušnicí sovětského raketového vojska jsou sympatičtí a třeba jedna z nich je i až andělský pěkná ( Vanessa Angel). Jen ze slov generála Slineho jde i více po 20 letech trochu mraz po zádech. Protiraketový štít je taky originalně zobrazený!;-) ()

juta

Tak jsem si po pár dlouhých letech zopakoval i tuhle komedii a matně jsem si pamatoval, že to bylo dobrý a ono docela bylo. Ten konec byl teda slabší, chtěl jsem dát předtím 4 hvězdičky, kdyby tam bylo více vtipných situací a ještě se tam něco pořešilo, aby to bylo zajimavější, ale i tak tahle starší komedie nezapadne. ()

paascha

Sice nemám rád americké komedie a ani Chevy Chase, ale pro tento film mám jakýsi nostalgický pardon. Je to sice blbost, ale když jsem kdysi na videu viděl SS 20 a porážku trapného Sojuzu, musel jsem se zamilovat:-) ()

Fiftis

Keby som tento film hodnotil tak pred desiatimi rokmi, dal by som asi o hviezdu viac, pretože vtedy som sa smial o sto šesť. Teraz už to také nie je, avšak musím stále uznať, že prvá polovica filmu je stále diabolská. Taká klasická americká blbosť, ktorá ale na rozdiel od mnohých ostatných hollywoodskych komédií naozaj pobaví. Zo začiatku sa zdá, že sa bude jednať o dobrú, však skôr tuctovú a nenápadnú americkú komédiu 80tych rokov s niekoľkými podarenými vtipy. To sa však postupom času s pribúdajúcimi dobrodružstvami mení, pretože celý príbeh je prepletený množstvom komických situácií, ktorým som sa veľakrát riadne smial. Ak ste to ešte nevideli a je vám pod 20 tak sa asi tomu vyhnite. Toto je skôr pre pamätníkov, ktorí ocenia humor 20.storočia. ()

Big Bear

Tohle mi moc sedlo. John Landis natočil komedii o studené válce a možném konci světa...Chevyho mám už dávno rád, zvlášť když jej dabuje Petr Oliva. Některé scény jsou prostě geniální. Puštění videozáznamu ze zkoušek CIA oběma uchazečům o místa tajných agentů, dopad a otevření kontejneru v Pákistánu, operace slepého střeva... Prostě opravdu vtipná záležitost. Samozřejmě jsou i děravá místa, ale bavil jsem se moc dobře. ()