Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký satelit fotografuje presun sovietskej rakety vo vysokých zasnežených horách. Zvláštny kuriér prinesie fotografie do strediska americkej výzvednej služby. Veliaci generál dá príkaz, že sa rozdelia na dva tímy: jeden bude plniť úlohu a druhý bude slúžiť ako návnada. O tom, kto sa stane ich členom, rozhodne test, ktorého sa zúčastní mnoho záujemcov o diplomatické služby. Skúškami víťazne prejdú Emett Fitz-Hume, tlačový hovorca Ministerstva zahraničia USA a šifrant obranného spravodajstva v Pentagone Austin Millbarge, - nie preto, že boli najlepší, ale preto, že podvádzali a dá sa predpokladať, že budú klamať za každých okolností. Najskôr absolvujú špeciálny výcvik, a potom sú vysadení nad Pakistanom, odkiaľ sa po strastiplnej ceste, plnej nebezpečenstva a kurióznych situácií, na príkaz špionážneho centra dostanú cez Pamir až do Dušanbe. Na hraniciach stretnú doktorku Karen Boyerovú, s ktorou sa stretli vo vnútrozemí ako s bakteriologičkou zo skupiny humanitárnej pomoci Lekári bez hraníc. Pochopia, že Karen je rovnako ako oni špiónkou. Ona so svojím kolegom tvorila aktívnu skupinu agentov, zatiaľ čo oni dvaja boli iba návnadou, ktorá mala odpútať pozornosť. V prestrelke na hraniciach však Karenin partner zahynul. Rozhodnú sa teda zjednotiť sily a ďalej pokračovať spoločne. Pokiaľ by sa misia nepodarila, hrozí vypuknutie tretej svetovej vojny... (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (192)

Hellboy 

všetky recenzie užívateľa

Výborná špionská komedie, které by prospělo víc absurdních momentů - jako byla například zkouška pasivní odolnosti při pádu letadla:) Chevy Chase byl vždycky můj favorit, Dan Aykroyd mu zdatně sekunduje. Asi na minutku se zde v roli doktora objevuje Terry Gilliam. Celkově mě překvapuje, kolik známých osobností filmu se zde údajně objevuje, kromě Gilliama jsem nikoho dalšího nepostřehl. ()

Aluska88 

všetky recenzie užívateľa

Od této komedie jsem očekávala podobný styl humoru i zpracování jako Žhavé výstřely a také jsem, zvláště z počátku, čekala, kdy tam naběhne Topper Harley:) I když se Špióni jako my ubírají poněkud jiným směrem, zábavných gagů a dialogů nabízí mnoho, vévodí zejména fenomenální "představovací" doktorská scéna ve stanu a "chirurgický zákrok." Potěšilo mě sekundové cameo Sama Raimiho. "Doktore?" - "Doktore." - "Doktore?" - "Doktore." :D ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všetky recenzie užívateľa

Až se jednou budu chtít stát agentem s povolením okamžitě zemřít, tak se vydám ve stopách Fitz-Humea s Millbargem na komplexní několikahodinový výcvik a pak hned hurá do akce. Jen bych se nerad dočkal situace, kdy bych při svém mučení zjistil, že neznám cíl své mise. To by byl neskutečný trapas. Ovšem sledovat tyhle dva idioty, kterak si v práci jezdí na velbloudech, operují, sexují a jen tak mimochodem vyhrávají studenou válku, pro mne bylo a je neskutečně zábavné. Комите́т Госуда́рственной Безопа́сности mi to snad nebude mít za zlé. ()

Djkoma 

všetky recenzie užívateľa

Dan Aykroyd své komediální kořeny nezapře, o Chevy Chaseovy ani nemluvím. Špioni jako my jsou jednoduchá, ale zábavná parodie na všechny agenty, nejen toho s dvěma nulami, studenou válku a americký zvrácený smysl pro vlastenectví (které se občas otočí:)). Maličké cameo roličky hodně potěšili, takový Terry Gilliam je k nepřehlédnutí ve své "ale pane doktore...". Možná šlo do 102 minut dostat "všeho více", ale mě to takhle vyhovuje a neměnil bych. ()

Falko 

všetky recenzie užívateľa

70%. Dana Aykroyda mam rad este z cias mojho oblubeneho filmu KROTITELIA DUCHOV (1984) a tak to bol dovod, preco som si chcel pozriet aj tuto komediu. Okrem toho si tu zahral spolu s inym komikom Chevy Chasom, ktori mali najväcsiu popularitu v 80-tych rokoch a tak dokazali vytvorit skvelu humornu dvojku, pretoze takych tu bolo viac a boli omnoho slabsie. Nech uz je dej akykolvek, vobec to nie je podstatne, pretoze v tomto filme ide cisto len o komicke situacie tychto dvoch komikov a zalezi uz len od vas, ci sa budete alebo nebudete smiat. Zaujimavostou je, ze si tu zahralo par znamych reziserov Terry Gilliam, Sam Raimi, Joel Coen, Martin Brest, Michael Apted alebo aj trikovy mag minuleho storocia Ray Harryhausen, ktoreho som spoznal hlavne vdaka filmu SUBOJ TITANOV (1981). ________ Chevy Chase - (Emmet Fitz-Hume) +++ Dan Aykroyd - (Austin Millbarge) +++ Steve Forrest - (Generál Sline) +++ Donna Dixon - (Karen Boyer) +++ Bruce Davison - (Ruby) +++ Bernie Casey - (Plukovník Rhumbus) +++ Frank Oz - (Test Monitor) +++ Terry Gilliam - (Dr. Imhaus) +++ Ray Harryhausen - (Dr. Marston) +++ Michael Apted - (Agent Ace Tomato) +++ Joel Coen - (Ochranka) +++ Sam Raimi - (Ochranka) +++ Martin Brest - (Ochranka) +++ Produkcia: Brian Grazer +++ ()

Galéria (38)

Zaujímavosti (10)

  • Dan Aykroyd řekně ruskému agentovi: "Chem men'she znaesh', tem lushche." Význam věty v překladu je: „Čím méně víš, tím lépe“. (HellFire)
  • Chevy Chase vzal roli ve filmu, která byla původně určena pro Joe Piscopa. (ČSFD)
  • Film byl inspirován slavnými road movies Boba Hopa a Binga Crosbyho, což vysvětluje cameo Boba Hopa. Těchto necelých 30 vteřin je posledním momentem, kdy se Hope objevil na filmovém plátně. (HellFire)

Reklama

Reklama