Americký satelit fotografuje presun sovietskej rakety vo vysokých zasnežených horách. Zvláštny kuriér prinesie fotografie do strediska americkej výzvednej služby. Veliaci generál dá príkaz, že sa rozdelia na dva tímy: jeden bude plniť úlohu a druhý bude slúžiť ako návnada. O tom, kto sa stane ich členom, rozhodne test, ktorého sa zúčastní mnoho záujemcov o diplomatické služby. Skúškami víťazne prejdú Emett Fitz-Hume, tlačový hovorca Ministerstva zahraničia USA a šifrant obranného spravodajstva v Pentagone Austin Millbarge, - nie preto, že boli najlepší, ale preto, že podvádzali a dá sa predpokladať, že budú klamať za každých okolností. Najskôr absolvujú špeciálny výcvik, a potom sú vysadení nad Pakistanom, odkiaľ sa po strastiplnej ceste, plnej nebezpečenstva a kurióznych situácií, na príkaz špionážneho centra dostanú cez Pamir až do Dušanbe. Na hraniciach stretnú doktorku Karen Boyerovú, s ktorou sa stretli vo vnútrozemí ako s bakteriologičkou zo skupiny humanitárnej pomoci Lekári bez hraníc. Pochopia, že Karen je rovnako ako oni špiónkou. Ona so svojím kolegom tvorila aktívnu skupinu agentov, zatiaľ čo oni dvaja boli iba návnadou, ktorá mala odpútať pozornosť. V prestrelke na hraniciach však Karenin partner zahynul. Rozhodnú sa teda zjednotiť sily a ďalej pokračovať spoločne. Pokiaľ by sa misia nepodarila, hrozí vypuknutie tretej svetovej vojny... (oficiálny text distribútora)

JohnnyD

Klasika s bohovským ústredným duom Chase & Aykroyd z čias, keď boli kráľmi komédií a nie obtlstlými dedkami, ktorý berú rolu v každej druhej sračke. Navyše pod taktovkou flexibilného hororovo-komediálneho Johna Landisa v kvante už kultových scén (napr. opisovanie). ()

petaspur

Úředník Emett a šifrant Austin touží po kariéře tajných agentů, ale jejich přijímací test odhalí drobné mezery v jejich vzdělání. Například Emett netuší, co znamená zkratka KGB, ale jeho odhodlání být nosným pilířem americké bezpečnosti je nekonečné. Velké mozky americké strategie rychle vytuší, že tato dvojice je ideální pro připravovanou misi. Po agentském rychlokurzu vyrážejí nic netušící nováčci agentských řad za svým úkolem - nechat se v roli návnady zlikvidovat za účelem uvolnění cesty skutečným agentům. Jenže zneškodnění dvou bláznů, motajících se v neznámém prostředí, je pro sovětské tajné služby nesplnitelný úkol. ()

Legas

Neberte to jako objektivní hodnocení, ale prostě jsem po půl hodině bez smíchu usnul. Humor se mi zdál docela trapný. ()

Smok

Pomerne zdarilá "špiónska" komédia z obdobia studenej vojny a predháňania sa v zbrojení východ - západ s komediálnou dvojkou Aykroyd - Chase, ktorá bola v osemdesiatych rokoch obzvlášť v kurze. A celkom oprávnene. ()

predators

Vcelku zábavná a hlavně nenáročná komedie dvou totálních dementů:-) Né, počkejte, oni jsou to špióni, takže zase tak blbí nebudou? Ale budou... :-) Kdo čeká prostou zábavu, bude se bavit a přesně to jsem čekal... 70% ()

nash.

"Doktore.. doktore.. doktore.. doktore.. doktore.. doktore.. doktore.. .. a doktore.. doktore.. doktorko.." nenáročná parodie špionážních klišé, postavená sice na klasické zápletce outsiderů ocitajcích se v první linii, nicméně zábavná, pohodová, plná výtečných vtípků a hlášek. Není tu sice žádný agent se dvěma nulami, jen dvě nuly, které to ovšem roztočí tak, že si je člověk prostě musí oblíbit. ()

Bachy

Naprosto průměrná komedie s pořádně šíleným příběhem, kde by se ty scény, kdy se zasmějete daly spočítat na dvou prstech. Začínám zjišťovat, že mám lehce jiný vkus než uživatelé csfd. Ne, že by byl film špatný, ale vždycky jsem průměr bral kolem 60ti% a od komedie, která má 74%, což tu moc filmů tohoto žánru nemá, bych čekal prostě víc zábavy. Alespoň, že obě ženské postavy mají něco do sebe a u poslední scény se i malý úsměv ukáže. ()

dopitak

Spíše parodie než komedie. Viděno s původním dabingem Filmového studia Barrandov, novému dabingu se už z principu zdaleka vyhněte! ()

anais

Čtvrtá hvězdička je z nostalgie. Mě to vážně baví, ale nevidět to v dětství bezpočtukrát, dnes bych asi tak nadšený nebyl. Na druhou stranu - Chevy Chase nepotřebuje nic říkat ani předvádět, je legrační ze své podstaty:), je tu skvělá scénka s opisováním a geniální scénka s operací, bezpočet (celkem nevyužitých) cameí (Gilliam, Raimi, Coen, Harryhousen!!! atp.) a v neposlední řadě atmosféra nefalšované 80´s infantilní zábavy. ()

Roman.Ticka

Tak tady mě dobře míněný humor minul jak dobře mířená raketa Spojené státy. Pousmála jsem se asi dvakrát a to ještě křivě, zřejmě nejsem vhodná cílová skupina. Nikdy bych to neřekla, ale je to výjimka filmu z 80.let, který z nich vůbec nevystoupil. Hvězdu dávám oběma komikům z nostalgie k jejich skvělým rolím Chevymu za Griswolda a Danovi za film Záměna. Tam Landisovi režie šlapala jak ruské hodinky, holt nikdo nejsme dokonalí. Ale jeho vizionářské invence o problematice studené války si zaslouží pochvalu. Pánové režiséři Coen, Raimi i Brest se nejen pobavili, ale i poučili, jak se (ne)má točit film a budoucnost je toho důkazem. Ale kdybych měla očekávat konec světa jako špióni, využila bych poslední minuty úplně stejně relaxačně.☺ ()

eraserhead666

To jsou ty nostalgie z mládí, kdy jste se něčemu smáli, až jste se za břicho popadali a po dvaceti letech zjjistíte, že jsou v tom filmu jen dva tři maximálně čtyři dobré vtípky (test, výcvik, doktore, doktore, doktorko...). Chevy Chase mi už tehdy připadal strašně trapný, nikdy jsem mu nepřišel na chuť, naštěstí to Aykroyd v klidu utáhne sám. Vždycky mi taky strašně sympatická přišla ta ruská hlídka u jaderné hlavice (opravdu nosily sovětské vojandy takové sexy spodní prádlo? :-) ). ()

Necrotongue

Naprostá studenoválečná šílenost s vynikajícími hlavními protagonisty Chasem a Aykroydem,u které jsem se bavil opravdu mnohokrát.Mohl bych vyjmenovat slabší momenty filmu,ale nechce se mi,na to mě až příliš baví."Ha!Vy máte stan?!!" ()

5150

Dvojice Chevy Chase a Dan Aykroyd (spoluautor scénáře) se snaží ostošest, ale jejich vtípky mne povětšinou spolehlivě míjely. Velké zklamání a to jsem se na tenhle filmeček tak těšil. Ach jo. ()

Lacike

Po rokoch mi to uz neprislo take genialne ako kedysi, ale stale je to solidny nadpriemer. Chemia medzi Chevym a Danom je skvela. Asi bude problem v dabingu. Ani jeden z tych CZ nie je naozaj dobry. 7/10. ()

GeusX

Mezi parodiemi poloviny osmdesátek patří Špióni mezi ty povedené komedie. Chevy Chase byl na vrcholu popularity s "Bláznivou dovolenou" a Dan Aykroyd měl čerstvě za sebou hitovku "Krotitelé duchů". Sehraná dvojna a vtipné hlášky. Pěkné 4*. ()