Uzamčený svět

• angličtina Enclosed World (festivalový názov)

Pětidílný dokumentární seriál zmapuje život ve věznicích a jeho společenské souvislosti. Cílem projektu je demytizovat svět za ostnatým drátem a nabídnout silné příběhy lidí, kteří si odpykávají svůj první trest. Sledovanými nebudou recidivisté nebo vrazi, ale lidé, kteří se do své současné situace dostali z nedbalosti, nepozornosti nebo souhrou pro ně nešťastných okolností. Na půdorysu jejich příběhů a cest, které je zavedly až do nápravného zařízení, tak bude seriál zároveň průřezem současným systémem nápravné péče a bude hledat odpovědi na to, zda tento systém umožňuje skutečnou nápravu, nebo je jen represivním aparátem. (Česká televize)

Recenzie používateľa mysak.pitlik k tomuto seriálu (2)

Uzamčený svět (2017)

Zajímavý vhled do prostředí, o kterém nemám ani páru. A nově nastupující vězeň Franta je vtipná figurka. Recidivista, který byl už několikrát v podmínce a bojí se, že z něj vězení udělá kriminálníka. Ale Franta je koumes, před nástupem se na vězení dostatečně připravoval - zamykal se sám doma a to dokonce bez televize! ()

My z jednoho města (2017) (E04)

Z tohoto dílu je člověku až blivno. Pan doktor Čapek je teda síla. Doufám, že takhle se soudci běžně nechovají. Paní vychovatelku asi taky víc pohltilo natáčení, když odsouzenému nějak zapomněla říct, že na podmínečné propuštění nemá nárok. Jestli se chtěla podívat k soudu, aspoň se mohla adekvátně k tomu obléknout. K čemu ten soud vůbec proběhl, když vlastně ani nebylo o čem rozhodovat? Pak nemají být soudy zasekané. Odsouzený jen dostal návod, jak má příště odpovídat, aby soudce uspokojil. ()