Uzamčený svět

Scenár:

Karel Žalud

Hudba:

Jiří Hradil

Petr Dorník má za sebou závažný trestný čin a ve vězení se teď těžce vyrovnává se svou vinou. Výčitky svědomí a stesk po dětech vypisuje v dopisech rodině. Franta se připravuje na dva a půl roku výkonu trestu. Zamknul se v bytě a trénuje tu psychiku. Poznáváme úskalí zaměstnaneckého života ve věznici, zejména stresující skutečnost, že personál je tu svým způsobem zbaven svobody, podobně jako odsouzení. Proto vzniká v teplické věznici myšlenka takzvaného Vzkazovníku, rozsáhlého obrazu, který má zároveň sloužit jako nástěnka pro vzkazy mezi zaměstnanci. Tak ambiciózní projekt se o to snáz uskutečňuje, je-li ředitel věznice zároveň výtvarník. Druhá podmínka: je nutno oslovit dostatečně šikovného a hlavně ochotného vězně, který by se do takové práce pustil. Najde se v Teplicích odsouzený, který si dobrovolně zadá „s bachaři“? (Česká televize)

Marze

Zatím nejdetailnější exkurze vězení, kterou jsem viděl. Až doroste dnes 18 letá generace skleníkových "kukel" závislých na mobilech , kteří už prakticky nevychází ven, budou se na jednu stranu ve vězení cítit přirozeně, ale nebudou mít internet se sociálními sítěmi a mobil. ()