Uzamčený svět

Scenár:

Karel Žalud

Hudba:

Jiří Hradil

Petru Feitovi nadešel nejdůležitější okamžik jeho dosavadního výkonu trestu. Ještě dnes by mohl odejít domů, za svou partnerkou a všemi svými blízkými. Ale to jenom v případě, že by mu vyšlo podmínečné propuštění ve třetině trestu. Nechá se soudce Čapek přesvědčit, že roční pobyt za mřížemi splnil v Petrově případě svou nápravnou úlohu? Zatímco odsouzený Feit se snaží dostat ven, Franta Kotvald absolvuje vstupní filtr pro odsouzené, protože musí naopak dovnitř. Ukazuje se, že projít přijímacím procesem a stát se plnohodnotným vězněm, to je pro člověka, který nastupuje trest, práce takříkajíc na celý úvazek. (Česká televize)

Marze

Dnes začíná trend peněžitých trestů, odškodnění , náprava škod, veřejně prospěšné práce. Často ale mají tyhle lidi dluhy a nic nezaplatí . Ve vězení prostě přijdou na to, že je pro ně kriminální činnost ztrátová. Pro některé to je jediné místo, kde jsou schopni žít bez větších problémů. Venku to neumí. ()

mysak.pitlik

Z tohoto dílu je člověku až blivno. Pan doktor Čapek je teda síla. Doufám, že takhle se soudci běžně nechovají. Paní vychovatelku asi taky víc pohltilo natáčení, když odsouzenému nějak zapomněla říct, že na podmínečné propuštění nemá nárok. Jestli se chtěla podívat k soudu, aspoň se mohla adekvátně k tomu obléknout. K čemu ten soud vůbec proběhl, když vlastně ani nebylo o čem rozhodovat? Pak nemají být soudy zasekané. Odsouzený jen dostal návod, jak má příště odpovídat, aby soudce uspokojil. ()