Spartakus

TV spot 5
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (viac)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (11)

Spartakus (2010)

Bez přehánění je Spartakus jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl a jistojistě jeden z nejlepších historických seriálů vůbec. Po první sérii sice přišla smutná zpráva, kdy zemřel Spartakův představitel Andy Whitfield, tvůrci se ale snažili a i když jsem si na Liama McIntyrea zvykal skoro celou druhou sérii (a tím možná i trochu můj názor na tuto sérii utrpěl), ve trojce mu narostly vousy a s nimi i charisma. Spartakus má stylizaci, která se nebude každému líbit. Triky jsou občas mizerný (hlavně při záběrech z výšky to je vidět), ale hlavně co se krve a sexu se tady opravdu nešetří. Viděl jsem toho fakt hodně, ale co se tohoto týče, Spartakus všechno strčí do kapsy. Po první epizodě jsem byl přesvědčený, že se mi to nezalíbí, ale opak byl pravdou. Na erotiku a boj styl "300" jsem si zvykl a postupem dílů to můžu označit za velký plus seriálu, protože to k němu prostě patří. Čím je ale seriál opravdu perfektní jsou postavy (a herci). Scénář, charaktery a jejich vývoj je tak strhující, že jsem často jen s otevřenou pusou sledoval co to na mě seriál přichystal. Sledovat Lucy Lawless a Johna Hannaha byl vrchol první série. Pak prequel střihnul Dustin Clare, ve dvojce se k seriálu přidal a společně s Manu Bennettem vytvořili dvě postavy, který se nejen Spartakovi vyrovnali, ale často ho i zastínili. Vůbec mi to nevadilo, tento seriál byl o postavách. Skvěle zahraných, skvěle napsaných... a já na konci seriálu můžu jen vzdát hold všem, co se na tomto seriálu podíleli. Spartaku, Gannicu, Crixe... byla to jízda, je mi ctí! ()

Krv a piesok (2010) (S01)

Naprosto s klidným srdcem můžu tvrdit, že se jedná o jednu z nejlepší, ne-li nejlepší seriálovou řadu co jsem viděl. Naprostá fantazie, která se snad od 3. dílu drží na mým hodnocení 4,9. Na styl a vizualizaci jsem si zvykl a hned zapínám další sérii! ()

Rudý had (2010) (S01E01)

Snad se to časem změní, ale ta stylizace mi vůbec nesedí a je mi hrozně rušivá. Po pilotu v tom rozhodně nevidím ten fenomén, jakým se Spartakus stal, ale rád se v dalších dílech přesvědčím o opaku. ()

Znamení bratrství (2010) (S01E08)

Jestli je na tomhle seriálu něco parádního, tak to jsou napsaný postavy. To je na potlesk scénáristům! ()

Obřad dospělosti (2010) (S01E10)

Neuvěřitelný, jak mě tenhle seriál dokáže překvapovat a šokovat. ()

Zabte je všechny (2010) (S01E13)

Tohle je fakt neskutečný. Neuvěřitelná bomba od začátku do konce! ()

Pomsta (2012) (S02)

I když jsem ve finále s druhou, třetí spokojený, musím bohužel přiznat, že se šlo kvalitou trochu dolů. Velmi nešťastné přeobsazení Spartaka se nepovedlo a Liam McIntyre se snaží seč mu síly stačí, Andy to ale není a přijde mi jako takový klučíček bez charismatu. Scénář je slabší, není tu tolik wow momentů a i když se vracejí ti, na kterých stojí dokonalá první série, Manu Bennett, Peter Mensah i Luxy Xena Lawless, nemají tady takový prostor rozjet tu fantazii, jakou předvedli v minulosti. Díky posledním epizodám jde ale hodnocení nahoru, tam si tvůrci vylepšili trochu pošramocenou pověst. ()

Uprchlík (2012) (S02E01)

Je to pešek prostě. Mít perfektní casting, který se opírá o hlavní postavu, jenže osud tomu chtěl tak, že herec zemře. Liam McIntyre je fajn náhrada, ale rozhodně to není Spartakus, alespoň pro mě teď ne. Zatím to ani zdaleka nedosahuje kvalit první série, je to fajn, ale rozhodně ne tak skvělý. Snad se ještě dočkám nějakých soubojů v arénách. ()

Libertus (2012) (S02E05)

Triky jsou sice naprosto příšerný, ale konečně díl, který kvalitou dosahuje úrovně první série. ()

Hněv bohů (2012) (S02E10)

Kdyby taková byla celá druhá (třetí) série, vrněl bych blahem jako u první sezóny. Tohle je dokonalost. ()

Vojna zatratených (2013) (S03)

Je to neuvěřitelný, ale z 10 dílů jsem jen jednomu nedal plnou palbu. V průměrným hodnocení to dokonce přeskočí téměř dokonalou první sérii. S hodnocením 4,9 je Válka zatracených neuvěřitelná jízda od začátku do konce. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Stanice Starz se údajně dohodla s tvůrcem seriálu Spartakus Stevenem S. DeKnightem (Daredevil, Pacific Rim: Povstání) na vzniku nového pokračování historické řežby z roku 2010. Původního Spartaka… (viac)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (viac)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Začátkem příštího roku uvidíme na obrazovkách velký pirátský souboj. Stanice Starz nahradí Spartaka seriálem Black Sails z produkce Michaela Baye o mladších letech Flinta a Silvera ze slavného… (viac)

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (viac)