Rasmus a Maria sa zoznámia na párty a počiatočný flirt naberie rýchle grády. Maria sa nasťahuje do Rasmusovho bytu a po malých krôčikoch si podmaňuje jeho životný priestor. Je to nevyrovnaný pár. Maria je cieľavedomá a dominantná, Rasmus akoby tápal medzi pubertou a dospelosťou. Christian Tafdrup v civilne nakrútenej dráme zachytáva všedné vzťahové situácie, z ktorých sa rysuje presný portrét dvoch úplne rozdielnych ľudí, ktorých vzájomná príťažlivosť má deštruktívne následky. (Film Europe)

kuckaAFC

No, popis zněl velmi slibně, ale víc než tři tomu dát nemůžu. Autoři si do filmu vybrali psychopatku a lehce uťápnutého frajera, což je v tomto typu filmu dost extrémní dvojice. Hlavní hrdina má navíc problém, že všichni jeho kamarádi, se kterýma chodí na fotbal a pivo, jsou ve stejné situaci. A když už se Rasmus konečně odhodlá k akci, tak nic netrvá dlouho a přemýšlení čurákem ho vrátí zase na začátek. U pár scén jsem se zasmál, ale film nic převratného nepřinesl a naopak zklamal asi hlavně v nedostatku napětí mezi partnerskou dvojicií, tam bych si dovedl představit více. 60 % ()

WayDott

Haha, udělala mu ze života dobrý peklo :-D Vyházet věci, to si jen tak každý nenechá líbit. A když už mu konečně došla trpělivost a vykopnul jí, tak přišla se slzičkama v očích, vykouřila mu ho a bylo všechno zase v pořádku a ještě jí zbouchnul. Film je opravdu hodně realistický a každý v životě si asi prošel vztahem, který byl fakt peklo. ()

helmiczka

Citujme Plzáka: Láska kanibalská. Je odborně označována jako láska hysterická, protože hysterický jedinec nedokáže obyčejně milovat jinak než formou milostného a citového požírání....je zajímavé, že kanibalský milenec či milenka nesnesou, aby se jejich partner bavil jinak než jejich prostřednictvím. Kanibalskou lásku, nebo alespoň její náznaky poznáte velmi dobře podle následujícího příkladu: Muž si koupí vagónky k elektrickému vláčku, začne si s nimi hrát se svým synkem a dává při tom najevo, že ho to baví. Žena v moci kanibalské lásky takovou situaci nesnese. Ještě téhož dne zavrčí: „To jsem neviděla, hrát si jako idiot s mašinkou!“ Brzy si můžete povšimnout, že kanibalský milenec či milenka vůbec nesnesou, když je jejich partner dobře a radostně naladěn. ()

nonick1

Co je horší: řvoucí čtyřicítky nebo rafinované třicítky? Bé je správně – a tento film je toho důkazem. Zbytek v komentu zde: https://www.csfd.cz/film/411706-teorie-tygra/komentare/ s tím, že v tomto případě jde o tu psychothriller variantu, která je tím více znepokojivá, čím více si Rasmus uvědomuje, že kamarádi z jeho party (ač to tak na první pohled nevypadá) na tom se svými partnerkami nejsou o moc lépe. Na druhou stranu - jedno trefné české přísloví říká: Jakej šel, takovou potkal. A platí to i v Dánsku. ()

Gastovski

Seveřani prostě umí. Velmi zdařilá vztahovka jednoho páru, jejichž duševní pochody a chování se myslím univerzálně vztahuje na každého, kdo kdy prožil nějaký vztah. Třešinkou na dortu je realisticky mrazivý konec, kde velká část společnosti přesně takto přemýšlí; lépe řečeno nepřemýšlí. ()

Mackoun

Po traileru jsem sice čekal potvoru (sám jsem tak trochu potvora, pokud jde o mytí nádobí a podobnou formu nechtěných tipů a rad do života ve společné domácnosti), ale nikoliv toxickou vypočítavou mrchu. Ještě teď je mi z tej chvilky vztahu s ní ouzko… ()

Rockerman

Zajímalo by mě, jestli se podobný typ ženy rodí nebo se prostě jen v takovou manipulátorku vyvine, když je chlap příliš zamilovaný, chce mít tak zvaně doma klid a splní tak všechna ženina přání, ať jsou jakákoliv a zapomíná na své sny a zásady. Nejspíš platí to druhé. Pak muž přestává myslet mozkem a myslí něčím jiným, jak jsme byli svědkem v brilantním závěru filmu, kdy přes všechna ponížení ze strany Marie vstupuje Rasmus zase do stejné řeky zmaru! Ten druhý úsměvný Mariin pohled do kamery hovoří za vše! Přesné a pravdivé! ()

ZnalecH

Film hodnotím velmi kladně. Asi nepotěší mnoho žen, viz komentáře, ale v tom případě doporučuju tlačítko off ;) :D Užil jsem si několik filmových zvratů, vztah s "nadhledem" a dokonce jsem měl poprvé v životě odpověď na otázku ženy: "Můžeš mi říct příklad?" Navíc jsem si to mohl vrátit a přesně tu scénu znovu přehrát :D ()

neo93

Velmi zajímavá vztahová nálož. Rasmus je obyčejný chlápek, který si žije svůj normální klidný život ve svém bytě. Někdy si zajde zahrát fotbálek s kamarády, jindy si společně poslechnou oblíbené hudební vypalovačky a přitom se pořádně napijí a zablbnou. Když na jeden podobný večírek přijde ženská návštěva a on se seznámí s Marií, změní se mu zcela život. Nejenže přestane chodit na oblíbené fotbálky a "vyhodí" své milované CD, ale postupně se z něj stane úplně jiný člověk, který je naprosto podřízený své "laskavé" přitelkyni Marii. Ženy si dokáží omotat, změnit a dokonce i přivlastnit muže, to je jasná věc.  V tomto případě to však Marie provedla takovým způsobem, který se jen tak nevidí, minimálně  ve filmu. Na druhou stranu Rasmus jí jde svým přístupen přímo na ruku, ale i takový je někdy život. Velice reálně zachycený pohled na náročný vztah dvou lidí, z nichž pouze jeden určuje, co se má či nemá dělat. ()

hazdrova

Ha, skutočnosť, že som sa v tej žene videla, ma trošku znepokojila. Amanda Colin to hrá dosť dobre, vie pekne liezť na nervy svojím chovaním, čo je vždy dobre. 3,5* ()

G04T

Dáni umí točit drama. Důkazem jsou třeba Adamova jablka, Tísňové volání nebo Potvora. Příběh o tom, co se stane, když člověk nezakročí, když se mu něco nelíbí, když všemu nechá volný průběh. Potvora tento příběh vykresluje výborně. Mně nějakým způsobem přišli sympatické obě postavy . Maria tím, že když něco chce, tak to prostě udělá a Rasmus tím, že není moc výbušný, což se později projeví ne úplně pozitivně. Rasmus i Maria podali skvělý výkon a nejenom oni. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Drama? Hovno, horor to byl! Tak blbě mi dlouho nebylo :D Jsem brečel za toho chlapa. A konec? Jeden blowjob a všechno v hajzlu. Fuj! :D ()

Homerking

Toto vztahové drama sleduje dvě hlavní postavy. Sympatický mládenec Rasmus je už dělší dobu singl, svým přátelům závidí dlouhodobé vztahy a vypadá to že na něj se štěstí neusměje, vše se změní když potká krásnou, temperamentní a průbojnou dívku Marii, dají se dohromady a zpočátku jim všechno klape, Maria ale postupně začne ukazovat svojí pravou tvář a změní se v panovačnou, manipulativní mrchu, překope Rasmusovi nejen byt ale i celý jeho život. Film vhodný spíš pro ženy ale určitě doporučuji. ()

Severská filmová nadílka na přehlídce Scandi

Severská filmová nadílka na přehlídce Scandi

28.01.2018

Přehlídka současných severských filmů Scandi vstoupí do čtvrtého ročníku ve velkém stylu. Nabídne divákům tři dánské premiéry, retrospektivu špičkových dánských režisérů Tobiase Lindholma a Michaela… (viac)