Kým prišla búrka

• Česko Než přišla bouře (viac)

Tami Oldham (Woodley) a Richard Sharp (Claflin) sú dobrodružné povahy. Vďaka náhode sa stretli, zamilovali sa a teraz si užívajú jeden druhého. Obaja milujú plavbu po mori a preto sa vo dvojici vydajú na dlhú cestu krížom cez oceán. Netušia, že sa blíži jeden z najsilnejších hurikánov v histórii ľudstva. Keď sa búrka upokojí, Tami sa preberie a zistí, že Richard je ťažko zranený a ich loď v troskách. V beznádejne zúfalej situácii musí Tami pozbierať všetky svoje sily, aby zachránila seba a jediného muža, ktorého kedy milovala. (Forum Film SK)

Zira.

Film jsem viděla teprve včera na Netflixu. Ze začátku to bylo takové klidnější, velmi se mi líbila provázanost s tím, co se stane těm dvěma. Myslím, že kdyby film byl proveden kontinuálně, tak by to nemělo takový efekt. Herecký výkon Shailene byl bravurní, moc se mi to líbilo a společně se Samem měli jiskru. Nemáte pochyb, že by k sobě neměli patřit. Jak už tu jiní zmiňovali, konec mě opravdu zasáhl a ze začátku jsem nic takového nečekala. Škoda, že jsem na to před několika lety nezašla do kina. ()

Gregor_Samsa

Trošku drama na moři, promíchat to srdíčkovým příběhem, prostříhat současnost s minulostí, trochu sunsetů v barvě granátových jablek a samozřejmě ozvláštnit to tím, že jde o příběh podle skutečné události – a máme TV drama pro nedělní propršený podzimní večer jako vyšité. Akorát že tohle nebyla neděla, ale sobota, ne podzim, ale léto, ale ne TV nebo torrent, ale Slováč, a sladkobolného kýče za 4 kila pro dva tam bylo prostě moc; nebylo to úplně value for money aneb můj-dříve-oblíbený Baltasar Kormákur co mě rozsekal Mýrinem nyní na nejlepší cestě k bezpohlavní všepřístupné řemeslné dokonalosti. Příště asi vynechám nebo nevim. [40%; 2018-07-07 Cinema City Slovanský dům] ()

Veeria

Film stojí na skvělém hereckém obsazení. Sam i Shailene jsou na svém místě a jsem ráda, že je osud zavál k herectví. Radost se na ně dívat. Příběh je natočen podle skutečné události, tudíž je takový, jak ho napsal sám život. Bohužel, střídání časových rovin dle mého filmu neprospělo, člověk se nestihl plně ponořit do jedné a už se přeskočilo do druhé. Film je kromě lásky i o vůli přežít, poukazuje na sílu přírody. Hudba tento snímek působivě podkresluje. ()

Ace.A.T.L.

Zajímavý film o lidský vůli a lásce. Neni to nic mega super, ale ani to neni podprůměr. Je to drobet nadprůměr a takový klidný a nenáročný. Řekne to hodně, ale neohromí to dost. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()

fafejt001

PŮVODNĚ jsem chtěl dát čtyři * , ale ty skoky v čase ubralo jednu . Shailene zde byla jako super žena , která zvládá scény pod vodou jakoby nic .Pokud tam za ni nebyla kaskadérka , což je dost pravděpodobné . Scény při bouři výborné , kamera také , jen ty časové skoky mi nějak vadily . To , že to skutečná hrdinka přežila - smekám . ()

uhlerado

Shailene má pekné oči, ale hrá mizerne a umelo. Film má svoje čaro, ale neponúka nič nové pre diváka, ktorý videl podobných filmov tucet. Nie že byto bolo zle natočené, ale je to strašná nuda a ako sa kýve loď, tak zaspíte. Pre melancholické duše správny výber, pre zaľúbené páriky azda tiež. No ja dávam 2*, fakt very boring. ()

rigby

Takový film, kde už na začátku víte, jak to dopadne. Nic nového nejde vymyslet, a to ani když je to podle skutečné události. Ano, souhlasím, muselo to být strašné a je obdivuhodné, že to dotyčná přežila. Ale točit o podobných případech další film mi přijde nadbytečné. ()

Kushina

Velice zajímavý a hezký příběh podle skutečné události, který se mi vryl pod kůži. Celou dobu si myslíte, že je vše v pořádku a všechno dobře dopadne, ale je to jen výplod mysli, která se za každou cenu snaží vytvořit takové podmínky, ale mozek a tělo co nejlépe pracovaly. Nejvíce mě na filmu štvalo právě stále skákání z reality do minulosti a zpět, ale i to mělo svůj smysl. Jako celek smutný reálný příběh. 65% ()

Saxos

Nejsem příznivcem zpracování, kde se střídá děj a skáče tu do minulosti, tu do přítomnosti a hned do ještě větší minulosti a tak stále dokola. Zde to však bylo k celkovému vyznění příběhu potřeba. K typu filmu mám, jako suchozemec plavající, jak zednická lžíce, určitou nostalgii. Bohužel jsem v dávné době přišel i o domluvenou tří týdenní plavbu v Karibiku, protože organizátor tragicky při poslední výpravě zahynul. Jako správný kapitán se snažil řešit nehodu jednoho člena výpravy /na výletě ve vnitrozemí, moře ho nedostalo/. Klady: vše připadalo celkem skutečné; žádné přehánění - prostě proběhla jedna bouře a bylo to - ne pět bouří za sebou, všichni žraloci u vraku, blížící se ledovec, zbloudilé miny, všechny rachejtle mokré /tedy jedna poslední/. Update 2024: 50%. Závěr: taky 50na50. ()

belinko

Film to nebol zlý, no než som doň šiel, netušil som, že to bude taká romantika. Mám rád drámy poďla skutočných udalostí (Kapitán Phillips), avšak nie, ak sa katastrofa točí okolo vzťahu, ktorý sa snaží vo filmovom spracovaní tlačiť na pílu a tým len otravuje. Prekvapivá pointa potešila (fakt prekvapila), more i spracovanie fajn. Len tá romantika... ()

v.indruchova

takové pomalé romantické zaroveň dramatické. Nebyla asi nálada. nic zvláštního co bychom již neviděli. čekala jsme nějakou rošťárnu na konec, moc se mi to nezamlouvalo. možný spoiler!!!! moc smutné. ()

bonovox

Režisér si na podobnú tématiku môže založiť patent. Tentoraz však narazil na trochu nezáživný romantický príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí musia čeliť prírodnej hrozbe na otvorenom mori. Podanie príbehu na pred a po je ok aj stvárnenie búrky, horšie je to s hluchými pasážami ktoré všetko zbytočne spomaľujú. Taktiež hlavná predstaviteľka mi tam až tak nesadla. 60% ()

mstychov

Je to smutnyyyy. Toceny podle skutecnosti. Libilo se mi to. Vzalo me to za srdce. Urcite bych se rada nekdy podivala znovu. Ke konci prisel sok!!!! Opravdu jsem to necekala. Napinavy. Herecke obsazeni excelentni. Trosku jsem mela problem pri orientaci v retrospektive. ()

Astonko

Ďaľší z rady survival filmov, ktorý však nanešťastie ničím nevyniká, a to ani napriek snaživému hereckému duu v čele. Sviežy vánok filmu pridá prekvapivý zvrat na konci, nie je to však dosť ani na to, aby zaujala samotná búrka 5/10 ()

PF 2018

PF 2018