Čarodějova nevěsta - Série 1

(séria)
Japonsko, (2017–2018), 10 h (Minutáž: 25 min)

Hatori Čise, 15 let. Ztracená, bez naděje a bez rodiny – zaprodá se mágovi známému jako Elias Ainsworth. Váhavě s ním začíná nový život jako jeho nová učednice. (mikki089)

Hees

Mahoutsukai no Yome je vzťahové anime o dvoch hrdinoch a to Elias a Chise a ostatné postavy sú maximálne krovie a je dôležité len to ako sa chovajú tieto dve postavy. Postupom času kvalita anime obrovsky kolíše a vlastne je vám jedno čo sa stane ďalej, lebo tak nejak tušíte, že ide len budovanie vzťahu dvoch hlavných hrdinov, kde sa dokonca oveľa starší Elias Ainsworth chová ako dieťa a Chise sa chová opačne a v priebehu anime si to niekedy dokonca vymenia a to hlavne na začiatku, ale potom sa Chise už chová viac dospelo. Anime je Slice of Life typu a musím Vám dopredu povedať, že anime takéhoto typu sa vyznačuje výrazne spomaleným dejom, kde viete, že sa skoro nič nestane, ale v tomto prípade to úplne nie je pravda. Pravda je len to, že je jedno čo sa stane, ide len o vzťah hlavných hrdinov a ten sa buduje pozvoľna, ale bez nich vlastne toto anime ani by nemuselo byť (čo je logické). Inde nemám čo vytknúť, možno len to, že postupom času je tento počin stále o tom istom dokola, ale zase sadne romantickým dušiam, ktoré majú radi pomalé budovanie vzťahu medzi hlavnými hrdinami a vadilo by im iné anime, kde by ostatné postavy v anime mali aspoň nejaký dôvod...ok toto som možno prehnal, lebo ku koncu začíname chápať lepšie aj iné "zlé postavy". Druhá séria je omnoho lepšia. ()