Detektívi z oddelenia narkotik v Miami Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) sú pridelení k údernej jednotke, ktorej úlohou je zastaviť prísun extázy do mesta. Behom vyšetrovania zhodou okolností odhalia rozsiahly konšpiračný plán bezcitného drogového bossa Tapia (Jordi Molla), ktorý chce rozšíriť svoje impérium a ovládnuť obchod s narkotikami v celom meste, pričom hodlá zabiť každého, kto sa mu postaví do cesty. Veci sa ďalej komplikujú, keď sa Marcusova pôvabná sestra Syd (Gabrielle Union), tajná agentka vládnej organizácie pre boj s drogami, dostane behom krížovej paľby do zajatia zločincov, čo oboch hlavných hrdinov prinúti zájsť až na hranicu zákona. Medzi Mikom a Syd sa začne rozvíjať romantický vzťah, ktorý jej prehnane starostlivého brata privádza k šialenstvu. Marcus a Mike sa však musia povzniesť nad rozdiely vo svojich povahách a spoločnými silami zvrhnúť Tapiu a jeho drogové kráľovstvo. Keď sa Syd a jej tajná identita ocitnú v nebezpečenstve, je zohraté duo jedinou šancou na jej vyslobodenie... (TV Markíza)

Eraser

Slabší pokračování slušné komedie. Pár vtípků tu je, opět vizuální orgie (jak je člověk u Baye zvyklý), ale celkem dost o ničem ... ()

Zai

U tohodle filmu jsem se skvele bavil. Vyborne vtipy a akce. Martin Lawrence konecne nezklamal a s Willem Smithem to proste tahnou. Bohuzel to nemuzu srovnavat s jednickou, jelikoz jsem ji nevidel. Radim vam abyste si vypnuly pri tomhle filmu mozek, jelikoz nektere sceny jsou totalne....... Skvela zabava! ()

Toustovač

A to jsem o tom tolik slyšel. Čekal jsem zábavnou, nepříliš hlubokou akční jízdu a dostalo se mi maximálně nevkusné trapárny. Některé hranice by zkrátka neměly překračovat. ()

deep

poměr mezi trapností a zábavností je zhruba vyrovnaný,alespoň tedy pro mě.natočený to je typicky bayovsky=výborně,ale když si uvědomím čemu dávám ***** nebo **** tak z toho víc jak *** být nemůžou.asi už nedokážu při sledování filmů úplně vysadit mozek ()

herrbierer

Díky Bohu producentům svitlo a po zbytečnostech typu Armageddon a Pearl Harbor dali Bayovi pokračování jeho debutu, a tentokrát mudokonce povolili erkový rating. Vůbec mi nejde do hlavy, jak se něco takového mohlo stát, ale děkuji za to Bohu. O Mizerech 2 se dá říct, že se nesou ve stejně pohodovém a bezstarostném duchu jako první díl, ale to by nebyla celá pravda. Je to totiž brutální, sarkastická, vulgární a politicky nekorektní (tedy až na konec) jízda. Záběry na vystřelené mozky, roztrhaná těla, různé brutální způsoby smrti, souložící krysy, přejíždění mrtvol, neustálé dialogy ústřední dvojice o Lawrencově ustřelené zadnici a problémech s erekcí. Na druhou stranu, přesně tohle mi v akčním žánru chybělo a užíl jsem si do sytosti. Jen škoda, že to v závěru nabralo takový politický nádech a celkem to i začalo smrdět politickou korektností - fakt, že hrdinové prchají na Guantanamo, aby se zachránili, mi přijde tak trochu jako podprahová propaganda. ()

Billy.3

Tak tenhle film mě vyloženě dostal v příjemném slova smyslu. Opravdu Michael Bay je nejlepší režisér akčních filmů. Tempo tohoto filmu je přímo fantastické, jedná úžasná akční scéna za druhou a do nich ještě skvělé hlášky Willa Smitha a Martina Lawrence. Scény v márnici nebo když si vezme Marcus vezme extázi ty jsou opravdu nezapomenutelné. Jeden z mojich nejoblíbenějších filmů na které by se dalo dívat pořád. ()

HarveyDent

Rodinný život afroameričanů mě nezajímá stejně jako teplé vtípky na parťáctví Smithe a Lawrence. A za stylovou akci nemůžu dát víc jak 60% ()

Elegnor

Pro filmy tohohle kalibru jsem měl vždycky slabost. Akční krimi ve stylu Smronosný zbraně, jedinečný gagy, spousta výbuchů, střelby, téměř nadlidského přežívání všech katastrof, korunovaných rodinnou scénkou. 5* ()

HarlanWade

Dvojka byla ještě o něco lepší, než jednička. Will Smith s Martinem Lawrencem jsou ještě víc cool, tentokrát za asistence daleko vymakanější akce, spousty humoru (dost dobrého humoru), hlášek a situací. Takže zatímco u jedničky jsem si užili dobrý pocit z řemeslně bezchybně odvedeného akčňáku, tady jsem se u toho navíc i dost často zasmál. Je pravda, že je to taková dost zvrácená zábava, což taky zdejší fanoušky rozděluje na dvě poloviny, ale v podání Michaela Baye mi to ani trochu nevadilo, takže jednoznačně zapadám do táboru spokojených příznivců. Nechci se tu nijak dlouze rozepisovat - já se prostě dokonale pobavil, Michael je naprostej machr a ta stopáž mi tentokrát nevadila, protože na její přepálenost jsem ani jednou nepomyslel. Bravo. ()

curfew77

Opulentní, nablýskaná a ultrapřestopážovaná podívaná, která NAPROSTO postrádá hlavu i patu, zato má hypertrofované koule. Bay konečně zjistil, že k natáčení filmů není scénář potřeba a v Americe mu to zbaštili i s navijákem. Jedna z mála bruckheimerovek, kterou jsem od začátku do konce odzíval. A vtipy typu: "Tohle je pořád plán B? - Ne, to je plán C!" patří snad někam do Shreka, ne? Za kameru a exkluzivní exteriéry 50 % a to ještě jen díky Willovi, který je prostě ukázkově sošný a cool, i kdyby nakrásně jenom recitoval Majakovského. ()

pe3czech

Tohle fakt můžu. Vždyť mizerové mají všechno: akci, spoustu srandy, vtipné hlášky, hezké holky, a pokud si oblíbíte hlavní hrdiny, tak i lehký emoční podklad(rozkol mezi Marcusem a Mikem, který ovšem jde stranou, když jdou věci do tuhého). Pro mě je to naprosto jedinečný film a 5* ()

Kuzmik

Opet dvojka mizerů, ale v novém mnohem lepším provedení. Lepší vtipné i akční scény, vizuální část fantastická, zkrátka film, na který se rád podivám je to taková oddechovka i akční drasťák, prostě takový film na páteční večer. ()

sefa

Pro mě ještě o chlup lepší než jednička. Souhra Martina s Willem ještě vygradovala a je vidět, že si natáčení dost užili. Výběr hlavní ženské postavy se také povedl. Michael Bay omezil oproti jedničce počet logických chyb na minimum, a tak jste se mohli bez problémů nechat vtáhnout do děje. Opravdu marně jsem hledal aspoň minutu, kdy bych se nudil. Výsledkem je dle mého názoru jedna z nejlepších akčních komedií. P.S. Když jsem Mizery viděl s dabingem, dal bych "pouze" 4*, protože český překlad písně Boba Marleyho je težkej trapas. ()

Vanguard77

Jak vidno, Michael Bay a jeho akčně komediální Mizerové asi nejsou pro každého. Lidé, kterým zůstane rozum stát nad tím, proč a jak je možné, že z pytlíku vypadnou dvě tablety a skočí přímo do skleničky a ke všemu to Lawrence vypije, aniž by si toho všiml, k tomu se dá říct jen "Shit happens" a nebo taky, neberte to tak vážně. Je to snad první komedie kdy je shoda náhod lehce přitažená za vlasy? Podle mě jsou Mizerové 2 skvělou akční komedií. Bayův rukopis se prostě nezapře, a kdo si na jeho efektní akční scény potrpí, tak rozhodně zklamán nebude. ()

Stories

Spoustu vulgarismů, střelby, automobilových honiček a také zábavy. Pro mě osobně mnohem lepší a nabušenější než první díl. Role pro Martina Lawrence a Willa Smitha šité jako na míru. ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (viac)