Detektívi z oddelenia narkotik v Miami Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) sú pridelení k údernej jednotke, ktorej úlohou je zastaviť prísun extázy do mesta. Behom vyšetrovania zhodou okolností odhalia rozsiahly konšpiračný plán bezcitného drogového bossa Tapia (Jordi Molla), ktorý chce rozšíriť svoje impérium a ovládnuť obchod s narkotikami v celom meste, pričom hodlá zabiť každého, kto sa mu postaví do cesty. Veci sa ďalej komplikujú, keď sa Marcusova pôvabná sestra Syd (Gabrielle Union), tajná agentka vládnej organizácie pre boj s drogami, dostane behom krížovej paľby do zajatia zločincov, čo oboch hlavných hrdinov prinúti zájsť až na hranicu zákona. Medzi Mikom a Syd sa začne rozvíjať romantický vzťah, ktorý jej prehnane starostlivého brata privádza k šialenstvu. Marcus a Mike sa však musia povzniesť nad rozdiely vo svojich povahách a spoločnými silami zvrhnúť Tapiu a jeho drogové kráľovstvo. Keď sa Syd a jej tajná identita ocitnú v nebezpečenstve, je zohraté duo jedinou šancou na jej vyslobodenie... (TV Markíza)

okkac

Spolu se Skálou zatím nejlepší film Michaela Baye. Skvělé akční scény, kterých je zde přehršel doplňuje brutálně černý politicky nekorektní humor, který ale hodně lidí znechutí. Já se u něho královsky bavil. ()

charge odpad!

"Hú-sá" pěkně promasírovat a hned je líp. Baye celkově nemusím a tohle je ultimátní příklad jeho neschopnosti natočit něco pořádnýho, co si nezakládá jen na akčních honičkách a zde ubohým humoru hlavních dvou protagonistů. ()

panMartin

Michael Bay se vrátil s dokonalým akčním filmem. Pro člověka, který jeho filmy zbožňuje, je tahle podívaná hotová extáze. Will Smith v roli drsňáka a frajírka a Martin Lawrence v roli nerváka, jsou výborný a jejich vzájemný dialogy a hádky jsou hodně vtipný. Ve vedlejších rolích potěšila krásná Gabrielle Union Peter Stormare a záporák Jordi Mollà . Ve filmu si užijete perfektní automobilovou honičku při které jsou na hl. hrdiny shazovány z pronásledovaného náklaďáku automobily, přestřelku při které kamera objíždí pokoj a díky tomu vypadá nejen nápaditě ale i naprosto úžasně nebo třeba závěrečnou likvidaci padouchovy vily plus spousta vtipných hlášek a scén. Prostě nadupaná adrenalinová jízda. ()

SeanLSD

Tak som si konečne doplnil Bayovu filmografiu a možno príliš neskoro, aby som vedel posúdiť, aké to bolo pred 10 rokmi, keď som ešte nepoznal desiatky Michaelových demolačných naháňačiek v plnej rýchlosti, a to ešte za omnoho debilnejších hrdinov a okolností. A tak bez snahy rozoberať to hlbšie hovorím, že to malo poriadne gule a žiadny cit ( pre mieru ani korektnosť ), a ako celok dejovo hlúpe a obrazovo chaotické, že mi chýbala tá elegantná dravosť, videoklipová vyváženosť a skutočnejší humor, celkove akási priehľadnosť a čistota jednotky. ()

CinemaRanger

Akčnější a zábavnější než nudný a ukecaný první díl. Tohle byla fakt pecka! Doufám, že takový bude i třetí díl, který se co nevidět blíží. ()

StanislachKo

Nastal čas, keď som si v rámci premiéry trojky dal maratón všetkých baaad boyz a nedá mi tomuto nezdvihnúť na fullku. Je to síce tupota na entú, ale tá akcia! Naháňačky, strielačky, slowmotiony, humor síce pokulháva, ale čert to ber, keď je to až takto cool. Ako nerdí hnidopich samozrejme musím spomenúť, že záverečná jazda autom cez vybuchujúcu dedinu je čistá vykrádačka Jackieho Ch., konkrétne prvého Police Story, ale conaplat. Stále je to akčný monument s minimom CGI, za ktorý by si teraz zapredal babku. Michael skrátka VIE! RT: 23%/78% ()

Triple H

Úplná filmová dekadencia. Film ma nenudil ani minútu a je na ňom v každom zábere vidieť jeho mamutí rozpočet. Bad Boys 2 sú kupodivu veľmi vtipní - zasmial som sa pri nich viac ako pri hociktorej komédii z posledných rokov (s výnimkou filmov Frat Packu). Akčné scény sú Bay ako vyšitý, pričom naháňačka na diaľnici sa mu mimoriadne vydarila. Úprimne povedané, nechápem ľudí, ktorí vedia kladne ohodnotiť napríklad také Komando a Bad Boys 2 zvozia ako odpornú, plytkú slátaninu (napr. Tetsuo, golfista, sepp...). Oboje sú rovnako blbé, akurát, že BB 2 sú lepšie natočení a zahraní. Vypnúť mozog treba pri oboch a skrátka sa len baviť. Naozaj ma prekvapuje ako vedia ľudia privierať oči nad plytkosťou nejakého filmu len preto, že si ho spájajú s určitou nostalgiou a druhému v podstate rovnakú tuposť vyčítajú. Vzhľadom na to, že tu mal k dispozícii R-kový rating a voľnú ruku sú Bad Boys 2 asi najukážkovejší Bay. So všetkými negatívami a plusmi, ktoré k tomu patria. ()

Doudis19

Narozdíl od prvního dílu, kde se Bay víceméně krotil, tady si uzdu fantasie povolil až na samý okraj únosnosti. Akční exibice s nezaměnitelným, megalomanským stylem, kdy se člověk neubrání lehkému pocitu samoúčelnosti až parodie, je ale přesně to, co od filmů Made in Bay Production očekáváme a proč nás tenhle trikový čaroděj nepřestane udivovat. ()

Lachtaan

Moc lidí se mnou ten názor sdílet nebude, mně se ale dvojka Bayových drsně vtipných poldů líbila mnohem víc a dlouho jsem doufal, že se v obdobném duchu dostaví i další pokračování. To už máme dneska za dveřmi, jen se bojím, že po tolika letech se už šmrnc dávné doby dobrých komedií zkrátka nedostaví. ()

ivan_drago

Krásný lidi, krásný prostředí, krásný zbraně... to vše orámované skvěla naaranžovanýma přestřelkami a hláškami. Vše dotažený do extrému... závěrečný masakr na Kubě je nezapomenutelný, a navíc Martin Lawrence zase po delší době hraje.... Ten film má všechno, nenudí ani vteřinu... dlouho už sem se u filmu tak nebavil jako u Mizerů 2. Film jde z akce do akce a pánové Lawrence a Smith jsou sakra dobře sehraná dvojka. A na závěr dvě scény, který mě dostali nejvíc a musím je tady vypíchnou. Šoustající krysy a když přijde ten kluk na rande s dcerou Martina Lawrence. Paráda. ()

Jizni Tlapa

Mizerové si to namířili do pomyslně mizerně průměrných vod. Před mizernou smrtí utonutím je nezachraňuje ani dobře natočená akce a tradiční nemizerná ústřední dvojice! Mizerně dlouhá stopáž a neméně mizerný příběh nemohou ani mizerně konkurovat nemizerně skvělé jedničce Mizerů. ()

DivX

Akce, vtip, akce, vtip, akce, vtip. Můj názor je, že jednička se dvojce prostě nemůže rovnat! I přes vaše rozdílné hodnocení. Malý a zakrslý Martin Lawrence a namakaný Will Smith jsou ti, kteří tady šéfujou. Viděl jsem tohle snad 15x a nikdy mě to neomrzelo. 85% ()

Sfinkter

Četl jsem negativní kritiku na scénář, ale druzí Mizerové mají mnohem lepší dialogy a celkově jsou o třídu zábavnější. Krásně vygradoval vztah hlavní dvojice a některé momenty co se týče akce válcují i samotnou Skálu. Bad Boys II předčili o velký kus první díl a jsou jedním z nejlepších akčních filmů tohoto tisíciletí, které jsem měl možnost vidět. K pěti hvězdičkám chybí opravdu hodně málo. ()

BROKEN_

Když jsem to viděl poprvé, tak se musím přiznat, nikdy v životě jsem se tak moc nebavil. Film se může zdát, že je dlouhý, ale zatraceně lidi, u tohohle je si myslím úplně jedno jakou to má stopáž, protože furt se tam něco děje, akce, vtípky a k tomu všemu zpomalené záběry, u kterých mi přišlo že jsou každých 5 minut. Michael Bay tady ukázal svou extratřídu. Skvělá popcornovka, která sice má chyby, ale je zatraceně vtipná. Při sledování proto radím, vypněte si mozek, a přeji příjemnou zábavu. JEDEN Z NEJLEPŠÍCH FILMŮ TOHOTO ŽÁNRU! ()

lennyd

Policajti Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Barnett (Martin Lawrence) jsou opět v akci. Tentokrát proti kubánsko-ruské mafii, která se rozhodne město dostatkem extáze. Jako správní poldové tohle nemůžou nechat jen tak, zvlášť když se do toho zaplete i Marcusova sestra a Mikeova přítelkyně v jedné osobě... Jednička Mizerů byla správným mixem akce, komedie i všecho ostatního. Chápu filmaře, že chtěli dvojku udělat ještě akčnější, zábavnější, ale někdy všeho moc škodí. V akčních scénách už pomalu není poznat kdo je kdo (videoklipové stříhání je super, ale nesmí se to přehánět). Fórky mezi hlavními hrdiny jsou někdy až moc trapné. Ale nic to nemění na tom, že Michael Bay je dobrej rejža, takže vás čeká dvou a půl hodinová akční režba bez přestávky... ()

kurcatovium

No to byla zase ptákovina. Nitky příběhu zřejmě splétal duševně chorý člověk sjetý nějakým slušným dryjákem. Milión výbuchů za půl hodiny mě neohromí a všechny úžasné jů-efekty mi jsou u pozadí, když ten film je taková strašná sračka. Občas ale trošku humorná scénka a navíc rusák rozřezanej v sudu. ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (viac)