Circle: Uzavretý kruh

• Slovensko The Circle (viac)

Svet bez hladu. Svet bez vojen. Svet bez chorôb. Neobmedzené možnosti. V úchvatnej a najväčšej high-tech spoločnosti The Circle neexistuje problém, ktorý by nebolo možné vyriešiť. Jej technológie majú moc doslova zmeniť svet. Práve sem, do zamestnania snov, nastupuje mladá a ambiciózna žena Mae (Emma Watson). ZDIEĽAŤ ZNAMENÁ STARAŤ SA! Šéf a zakladateľ (Tom Hanks) spoločnosti je vizionár, ktorý vybudoval v spoločnosti Circle raj na Zemi a ktorý túži po dokonalom svete. Jeho receptom na pokrok a na šťastné a spokojné ľudstvo je svet bez tajomstiev, úplná otvorenosť a transparentnosť všetkých ľudí, zdieľanie všetkého. . . a sledovanie.... SPRÁVAŠ SA HORŠIE ALEBO LEPŠIE, KEĎ ŤA NIEKTO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženosťami supermodernej spoločnosti. Ohromená ideálmi sa na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, ktorý by šťastie a pokrok v spoločnosti mohol rozšíriť do celého sveta. Paralelne s tým začne stretávať tajomného muža. Stane sa jej nový život rozprávkovým snom alebo dostane príchuť hororovej nočnej mory? Bude mať kruh, do ktorého vstúpila, cestu von? KTO MÁ TAJOMSTVÁ, KLAME! (Bontonfilm SK)

oiuoiu

Ráda bych napsala, že mne film bavil od začátku do konce - ale konec mne zklamal. Jako by šlo o pilot zamýšleného seriálu - což ale tak není. Celkově mi tento způsob komorního vyprávění dělá dobře a tak dávám této neakční sci-fi dobrůtce hvězdičky čtyři. ()

gpx

Celkem pěkné nastínění jednoho z největších problémů dneška, kterým je konání nekalostí pod rouškou dobročinnosti a samaritánství. ()

Radek273

Myšlenka parádní, ovšem jak bylo již řečeno: "..tam, kde příběh normálně začíná, tam zde tento končí..". Zároveň to vypadá, že všichni doslova žerou politiku Circlu, což ve skutečnosti fakt nefunguje. No a pak ten dabing.. ()

ariari

hm, tak veeerbal má tentokrát moju úctu, týmto príspevkom trafil piku do stredu. NIet čo dodať , kto pochybuje, nepotrebuje návštevu sillikon valey,stačí malé dobrodružstvo po nočnom čínskom šanghajskom sídlisku,jedna nepovolená večerná prechádzka člena folklórneho súboru, a zo zeme vám budú vyskakovať prezlečení pomáhači, ktorí idú náhodou okolo a vidia, že potrebujete ich pomoc odvliecť vás späť kam patríte, najskôr s úsmevom ak by nepomohlo, skončíte . Ešte aj robotické psy, ktoré sú pridelené na detské ihriská ako strážcovia bohviečoho, nevinne žmurkajú čo 3 minúty a robia bohvieprekoho videosekvencie detí. to nie je circus, to je úpadok a dno egalité, zatiaľ čo fraterité sa povýšilo na despote monarque absolutiste. ()

ElisR

Emma Watson a Tom Hanks, to zní téměř jako jistota. A jistota to v jistém smyslu je, v podstatě mě film dost bavil a těšila jsem se na "rozuzlení". Proto mě trochu zklamal konec, podle mého byl moc rychle ukončen a ještě tak nějak na půl...Ale jinak výkon Emmy a Toma naprosto perfektní! A opět film ukazuje, jak je technologie dobrý sluha, ale zlý pán. ()

SuzieS odpad!

odpad davam jen vecem, ktere nedokoukam. A todle se tak neuveritelne tahne, ze jsem zacla nejdrive preskakovat, a pak jsem to nedokoukala. ()

lister_dave

Nechápu zdejší nízké hodnocení. Kdo byl někdy v centrále např. Googlu, tomu muselo zamrazit. Ta podobnost atmosféry a řekněme až „sektářství“ byla za mě dokonalá. Závěr mohl být lepší, ale solidních 90 % si to zaslouží. ()

Gesicht

Jsou inteligentní filmy, které vás donutí přemýšlet. Pak jsou pitomé filmy, u kterých můžete vypnout. Oba typy mají své místo. Bohužel Circle je hloupý film, který se snaží tvářit inteligentně. A nefunguje to. Skřípe hlavně scénář. Představte si nejslabší možnou epizodu Black Mirror, roztáhněte děj na dvě hodiny, odmažte jakákoli překvapení a přidejte tunu klišé. Jedna hvězda prakticky jen za herecký výkon Emmy Watson. Zbytek herců je trestuhodně nevyužit, postava Karen Gillan je asi jediná, která projde nějakým vývojem, ale z děje se potom vytratí. Patton Oswalt má asi tři věty a Tom Hanks si odehraje svůj standard, i když se většinu času zřejmě diví, kde se ocitl. Pusťte si radši Black Mirror, tohle je ztráta času. ()

Osud

Trochu nechápu špatná hodnocení. V rámci tématu skvělé zpracování a výborné herecké výkony. Necelé dvě hodiny utekly jako voda. 90% ()

Robino15996

Celkom vysoký potenciál filmu zabil totálne suchý a nezaujímavý záver. Bohužiaľ nevyužitý potenciál hercov a predlohy sa krásne prejavil. 50% ()

De Large

Konečne dobré Emmine herectvo, ktoré narušil stupídny scenár. On sa síce snažil byť chytrý, dokonca aj myšlienka bola skvelá (aj keď hororová), ale mám pocit, ako keby scenáristov stále niekto vyrušoval, dej sa nejako rozpadáva... a ten záver? Buď je to hlúpe naschvál, ale to pripravili na pokračovanie... ()

Vasourek

Z trailerů, obsazení, námětu vypadal film velmi slibně. Recenze však mluvily opačně a tak jsem tomu musel přijít na kloub sám.. Jo, vypadá to dobře, kouknu na hodinky a zjišťuju, že film má za 10 minut skončit.. a on skutečně skončil.. Řikám si, jestli mi něco neuniklo, wtf.. nic.. Jaký jsou motivace hlavní hrdinky, proč dělá to, co dělá, proč tam není žádná příčina, žádnej důsledek.. pokaždý náznak zápletky a pak nic. Pak Hermiona dostane "skvělej" nápad a je konec. Proč, co, kdo, kam, jak, kudy a kde a kolikrát a s kym a kdy? Tušim, že únik nahých fotek EW nebyla náhoda, ale jen důmyslná kampaň k filmu, završená sdělením, že kdo kompletně neodhalí své soukromí, je lhář a neměl by mít volební právo. Ten film ani nenaznačuje kritiku sdílení všeho se všemi a kompletní ztráty soukromí, jen to táhne do úplných extrémů a všichni tomu tleskají. Což Váš má asi znechutit a donutit uvědomit si, že nejsme tak daleko od těchto plánů podobných společností. A nebo že by nám chtěli říct, že je to tak oukej a všichni se máme kompletně odhalit? To je na každém, jak si to přebere. Film by mohl být super jako pilot, za kterým následuje zbytek desetidílné série, to bych asi byl nadšený. Jako samostatný film těžko. ()

bigmatko

mnoho krát spracovaná Orwelovská téma sa v príbehu Circel už stráca a nemá takú silu akú by mohla mať. dosah sociálnych sietí, ich riziká a na jednej strane dementná túžba ľudí zdielať každý okamih svojho života a na druhej strane boj za demokraciu a ochranu práv. Ochrana práv sa dosiahne iba dôslednou a úplnou kontrolou všetkého a všetkých. V circle sa tomu všetci tešia a film ukazuje aké jednotuché bude zaviezť túto myšlienku do reálneho života. Lebo byť neustále online je predsa také super cool. ???? mali by natočiť film o tom čo by sa stalo keby zrazu vypli internet a všetci on line maniaci by museli používať iba pevnú linku a poštové služby. ()

gogo77

8/10 ... nadherna a charizmaticka Hermiona vo filme, ktory vo svojej podstate nebol vobec napinavy, ale dej bol celkom dobre vystupnovany s ocakavatelnym koncom... co ale vobec nevadilo.... najprv bola Siet so Sandrou Bullock, potom Truman Show s Jimmom Carrey, naposledy Eagle Eye so Shia LeBeouf a teraz sa to pekne spojilo v tom co pouzivame asi vsetci, True Tube ako nastroj FB ci Insta alebo kamera na NB, ktora Vas vidi vsade.... nadherne spracovana tema sukromia, avsak sam zastavam nazor, ze pokial si ludi pustime do sukromia viac, ako by sme chceli, je to len nas problem a treba sa s tym naucit zit...este stale je tu predsa moznost nemat profil, nemat ziadnu appku a zit si spokojne aj bez toho, sam mam niekolko kamaratov, ktori takto existuju a su spokojni...ved preco nie... ale spat k filmu, bolo to presne o tom, kam nasa cela spolocnost mieri a co vsetko by chcel BIG BROTHER za nas sledovat a mozno za nas aj rozhodovat ()

everything

To byl thriller? :D aha... ok.. možná tak thriller to sledovat.... zajímavý námět hodně blízký dnešní době, až jsem někdy kroutil hlavou, jak moc rychle se do podobných sraček ženeme... Za příběh 2* za Hermelínu 1* ()

Raziel811

Velkou a jedinou devizou snímku je pointa. Jinak se jedná o běžný film, těžící v té době z popularity Emmy Watson. Nic víc, nic míň. Ale co se týče přesahu, jedná se pro mě osobně asi o nej film co jsem kdy viděl. Pokud by byla jen půlka věcí realizovaná, svět by se stal peklem a smrt rájem. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců