Circle: Uzavretý kruh

• Slovensko The Circle (viac)

Svet bez hladu. Svet bez vojen. Svet bez chorôb. Neobmedzené možnosti. V úchvatnej a najväčšej high-tech spoločnosti The Circle neexistuje problém, ktorý by nebolo možné vyriešiť. Jej technológie majú moc doslova zmeniť svet. Práve sem, do zamestnania snov, nastupuje mladá a ambiciózna žena Mae (Emma Watson). ZDIEĽAŤ ZNAMENÁ STARAŤ SA! Šéf a zakladateľ (Tom Hanks) spoločnosti je vizionár, ktorý vybudoval v spoločnosti Circle raj na Zemi a ktorý túži po dokonalom svete. Jeho receptom na pokrok a na šťastné a spokojné ľudstvo je svet bez tajomstiev, úplná otvorenosť a transparentnosť všetkých ľudí, zdieľanie všetkého. . . a sledovanie.... SPRÁVAŠ SA HORŠIE ALEBO LEPŠIE, KEĎ ŤA NIEKTO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženosťami supermodernej spoločnosti. Ohromená ideálmi sa na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, ktorý by šťastie a pokrok v spoločnosti mohol rozšíriť do celého sveta. Paralelne s tým začne stretávať tajomného muža. Stane sa jej nový život rozprávkovým snom alebo dostane príchuť hororovej nočnej mory? Bude mať kruh, do ktorého vstúpila, cestu von? KTO MÁ TAJOMSTVÁ, KLAME! (Bontonfilm SK)

Milsa

Krásna ukážka toho, čoho sú giganti schopní a kam to až môže dôjsť, ak ľudia nebudú mať rozum. Nasleduje spoiler. Hviezdička dole za to, že ľudia rozum nemali, hoci to na konci vyzeralo tak, že ho aspoň niekto dostane. ()

ivour

Skvělá myšlenka, velký potenciál-který skončil nakonec utopený v ničem. Během celého filmu se chvílemi vynořují postavy a situace, které upozorňují, že něco není v pořádku a vy čekáte, kdy Mae otočí a zjistí, že vše není tak super a že je občas fajn mít soukromí když rodiče chtějí kukat nebo když si chcete utřít zadek (přesně jak slibuje text k filmu), ale ejhle nic takového se nestane a náhle...je konec. Škoda promrhaného nápadu. ()

Ocicak

Těžko říct jestli by to lepší režisér zvládnul lépe protože audiovizuál tohoto snímku krásně lemuje svůj obsah a svět pokročilé technologie (něco ve stylu filmu Stážisti o Googlu) který jde myšlenkám do hloubky směrem k Orwellovym predukcím. Mnoho myšlenek se točí kolem balancu soukromí a propojenosti kde člověk mění roli sluhy technologii nebo její využívatel kde neumí najít středobod. Mnoho zajímavých myšlenek je ale nedomyšlená a otevřená až populistická nevyužití potenciálu nepřekonání EGA, nedomýšlení činů ale přesto jednat, neschopnost řešit opravdové věci jako je chudoba, komunitní problémy, řešení důsledků a ne příčiny a přinášet kontrolu do politiky. Emma Watson předvádí skvělý výkon (z Bradavic skok do Kolonie a pak do Kruhu, chudák holka) a přináší do filmů více biografický pohled což je takové lidštější. Zkrátka tu nebyl využitý potenciál myšlenek které to mohli vytáhnout dál než vizuální stránka. Finále bylo už tradiční korupční klišé jakoby už nevěděli kudy kam a chtěli to rychle ukončit. Rozhodně vidět to v kině jdu domů spokojený ale na zamyšlení je jen pár bodů. ()

Maratonec

Souhlasím s těmi, co namítají,že film končí tam, kde by se mohl rozjet a pokračovat, třeba ztrátou možnosti rozhodování atd. To co ho však dělá děsivějším je pro mě to, že končí tak jak končí a v podstatě ukazuje, jak se dnešní technologie ubírá a kam to za chvíli velmi pravděpodobně dojde či v podstatě došlo. Co bude dál, už přesahuje samotný film a zbytek života, který zde zatím máme. Respekt k vlastnímu soukromí! Tohle by měl každý vědět a vidět, než se někdo za něj rozhodne jít ještě dál..Emma Watson velmi přesvědčivá...Tom Hanks,Patton Oswalt naprosto mrazivě manipulující...Začínám podezírat překvapivě nízké, že by účelové hodnocení?! ()

Flatron

Čo všetko sme ochotní obetovať kvôli našej vlastnej bezpečnosti a komfortnosti ? The Circle nám ukazuje dve strany mince, na jednej strany zjednodušenie mnohých pre nás často zdlhavých úkonov, vyriešenie byrokracie a na druhej strane nám predstavuje stratu vlastnej slobody a súkromia. Ja sa príkláňam k tomu, že právo na súkromie by mal mať každý bez ohľadu na pokrok technologií. Neuveriteľne nosná téma, ktorá sa v dnešnej dobe zvyšovania digitalizácie a globalizácie rieši čoraz častejšie. Vyzdvihnúť musím ešte perfektný herecký výkon Emmy Watson. Výborne a hlavne zaujímavo spracovaný film. 5* ()

Majkowski

Jedno velké zklamání, nic víc nedokážu o filmu říct. Možná jsem měl příliš velká očekávání, ale snad nic jiného mi ani nezbývalo, když jsou v něm takové sympatické tváře jako Tom Hanks nebo Emma Watson. Ovšem, herci nejsou všechno, a přesně o tom mě The Circle přesvědčil. Dvě hvězdy spíše dávám hlavně z respektu pro víše uvedená jména a za námět s relativně velkým potenciálem. (40%) ()

zeKocourek

Nejsem si jistý jestli šlo o chytrou satyru, nebo to pan Eggers myslel s jeho vizí "dokonalého světa" myslel vážně, a to je pro mne docela problém. Interakce mezi jednotlivými postavami se zdají nepřirozené, nelidské, některé scény jsou absolutně zbytečné, děj tu poskočí, tu se zase pozastaví.. Námět luxusní, provedení na jednu zlámanou hvězdičku. 32% ()

Vampirosa

The Circle je jistě zajímavou myšlenkou, která nejednoho diváka zaujme. Avšak to, co začalo jako dobrý nápad, se úplně nepovedlo přenést do kvalitního zpracování. Po polovině filmu jsem měla stále pocit, že se nacházím pořád v úvodu a čekala jsem, kdy se děj teprve rozjede. Bohužel, toho nejlepšího se divák dočká až na konci a z jeho očekávání, že příběh bude ještě pár minut pokračovat, ho nárazem vytrhnou závěrečné titulky. Je to škoda. Chtělo by to méně zbytečného plkání a o to přidat osudy postav, které následovaly po obdivuhodném skutku Mae. Celkově z toho mám průměrný pocit, což je nutné také připsat Emmě, na kterou se prostě dobře dívá a také vnesla jako jediná do celého filmu dávku emocí. ()

fibur84

Skvěle obsazený film, navíc Tom Hanks snad v první negativní roli, kterou jsem viděl. K tomu se přidává výborný námět a myšlenka. Na začátku sice chybí nějaký úvod do děje, ale člověk rychle pochopí o co jde. Nějak mě celá ta společnosti Circle připomínala dnešní Apple. Forma přednášek, k tomu typický hrneček... Navíc se ve filmu rozjíždí několik dějových linií, které pak ke konci do sebe celkem zapadnou. Toto celé by bylo za 4* a jedna k tomu je za to, že tento typ filmů prostě mám fakt rád a je radost se na to dívat, když se to povede, což bohužel není pravidlem. ()

Gilmak

Velice zvláštní film, který není zrovna vhodný pro moralisty. Při pocitu, že by se toto všechno dělo, tak se mi nedýchá dobře. ()

lineker

Strašně ploché, nešokující, chvílemi naivní. Na téma ztráty soukromí pod diktátem sociálních sítí, jsou natočeny daleko důraznější kousky. Tato neosobní podívaná, má možná hezký háv, uvnitř však jedno velké vzduchoprázdno. ()

stret

Náš prokurátor sa vyjadril, že zločinca od zločinu neodradí vysoký trest, ale neodvratnosť trestu. Chcete mať istotu toho, že vás nikto neuvidí ako sa škrábete v prdeli a ako si naťahujete vákuovú pumpu na svojho scvrklého fógla, alebo chcete mať istotu že vám nejaký debil nezabije decko - pretože ho odradí neodvratnosť trestu? Je zjavné, že súčasná zblbnutá populácia považuje hodnotu tajne sa škrábať v prdeli a tajne kradnúť a podvádzať za hodnotu vyššiu, ako život človeka. Že tak ste to nemysleli? K blbosti patrí aj to - nevedieť, aké dôsledky majú snahy hlupáka. Priebeh filmu bol od začiatku jasný. Je neprípustné, aby bolo spochybnené najvyššie právo na tzv. súkromie alias právo správať sa ako prasa vždy, keď viem že ma nikto nevidí alebo nikto neprichytí. A tak aj film mal nielen často priblblý priebeh a skončil anekdoticky prihlúplym rozuzlením. Nebolo ale zámerom filmu celkom zašliapnuť dilemu v tejto téme. A to je jeho pozitívom. ()

kiara_01

Super myšlenka odrazující směr současného světa do budoucnosti. Navíc je příjemné vidět Emmu Watson v něčem jiném než v Harrym Potterovi. :) ()

sabi369

The Circle nám pripomína, že súkromie je dôležitá vec a treba si ho chrániť. Film sám o sebe nebol až taký dobrý, ako som očakával. Musím však pochváliť herecké výkony Emmy Watson a Tom Hanksa, ktorý svoje úlohy zvládli brilantne. ()

doMchek

Film o súčasnom extrémizme, tak trochu naivné a z kontextu vytrhnuté, asi aby to pochopili aj samotní nevedomí extrémisti, ale práve tá naivita tomu dodáva tú typickú náladu, na ktorej se tento extrémizmus vezie, ona je tou hybnou silou skutočného terorizmu. Svojím spôsobom fenomenálne podchytený 1984. Výborne zahrané. ()

pepik4300 odpad!

Nezlobte se, ale jít na tohle do kina, chtěl bych vrátit vstupné. Tak povrchní a stupidní film jsem dlouho neviděl. Dialogy, herecké výkony (až na Toma) šílenost a ten příběh? Konec prostě. Jak může mít někdo tu drzost, dovolit si, nám předložit takovou slátaninu a mluvit o ní, jako o nějaké supervizi a kdoví co ještě. Vím, sto lidí, sto názorů, ale za mě osobně propadák roku, hloupost a sračka!!! ()

janvanicek

Zajímavý film, který staví na otázce naší současnosti a dvou výborných hercích, kterými jsou Tom Hanks a Emma Watson. Plně souhlasím s komentáři, že film končí v době, kdy by se pravý thriller teprve rozběhnul. Snímek poukazuje na ztrátu soukromí a sdružování propojeného světa. Emma Watson je opravdu táhlem celého filmu a bez ní by byl prakticky nepoužitelný. Posuďte sami. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců