Circle: Uzavretý kruh

• Slovensko The Circle (viac)

Svet bez hladu. Svet bez vojen. Svet bez chorôb. Neobmedzené možnosti. V úchvatnej a najväčšej high-tech spoločnosti The Circle neexistuje problém, ktorý by nebolo možné vyriešiť. Jej technológie majú moc doslova zmeniť svet. Práve sem, do zamestnania snov, nastupuje mladá a ambiciózna žena Mae (Emma Watson). ZDIEĽAŤ ZNAMENÁ STARAŤ SA! Šéf a zakladateľ (Tom Hanks) spoločnosti je vizionár, ktorý vybudoval v spoločnosti Circle raj na Zemi a ktorý túži po dokonalom svete. Jeho receptom na pokrok a na šťastné a spokojné ľudstvo je svet bez tajomstiev, úplná otvorenosť a transparentnosť všetkých ľudí, zdieľanie všetkého. . . a sledovanie.... SPRÁVAŠ SA HORŠIE ALEBO LEPŠIE, KEĎ ŤA NIEKTO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženosťami supermodernej spoločnosti. Ohromená ideálmi sa na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, ktorý by šťastie a pokrok v spoločnosti mohol rozšíriť do celého sveta. Paralelne s tým začne stretávať tajomného muža. Stane sa jej nový život rozprávkovým snom alebo dostane príchuť hororovej nočnej mory? Bude mať kruh, do ktorého vstúpila, cestu von? KTO MÁ TAJOMSTVÁ, KLAME! (Bontonfilm SK)

RajAthen

Myšlenka zde dosti převyšuje dramatizaci tématu. Emma s Tomem jsou skvělí, pouze dosti šablonovití, Emmě se moc strachu či jiných emocí, které by jeden v souvislosti s její situací očekával, příliš nedostává. Zkratkovitost a šablonovitost jisté postavy, která vše na konci Emmě významně pomůže, věci také nepomáhá (jakkoli má skvělý party trik). Samotná myšlenka je však děsivě povědomá, a jakkoli se to jistě neodehraje takto rychle a lehce, trend zde vysledovat lze. Snad se tomu všichni za 50 let zasmějeme. Také záleží na vás, jak si vyložíte konec jako happyend... ()

Inozuka

Dějově sice nic moc, ale dívat se na The Circle dá. Nejcennější je zobrazení té plíživé manipulace, kdy, ty největší svinstva a kontrola jsou zabaleny do vzletných ideálů. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly .... Emma Watson dobrá, stejně jako Karen Gillan i Tom Hanks. Shrnutí: trochu přepálený thriller, který sice nastoluje zajímavé otázky, ale trochu neuvěřitelným a naivním způsobem s dost suchým závěrem. ()

neo93

Docela zklamání. Čekal jsem nadupaný thriller z blízké budoucnosti, který mě dostane a nějak osloví, ale dostal jsem jen lehké drama ze současnosti, které nepřináší téměř nic nového a atraktivního. Asi v půlce filmu to vypadalo, že se snímek přeci jen někam posune a začne směřovat jiným napínavějším směrem, bohužel se tak nestalo a dál tak kráčí v oné monotónnosti. Tedy ne úplně v doslovné, jelikož hlavní hrdinka Mae, která je zpočátku docela mimo ve své nové práci, tak i v životě, se otevře celému světu a začne sdílet každý moment svého života a stane se tak pravou tváří megalomanské korporátní sledovací firmy s názvem Circle. Podobnou ztrátu soukromí, totální závislost nejen na sociálních sítích, postupné odloučení od rodiny, jsme už viděli v jiných případech a to mnohem lepším způsobem. Jedním z důvodů, proč jsem chtěl film vůbec vidět, byla přítomnost Emmy Watson, kterou mám jako herečku rád, ale tady jednoduše nemá moc, co hrát. A ani, jindy skvělý Tom Hanks to nezachraňuje. Samotné hi-tech prostředí společnosti Circle je sice pěkné, ale co na plat, když snímek nemá pořádnou zápletku, která by nás více v táhla do celého filmu. The Circle není úplně špatný film, ale chybí mu potřebný prvek, který by nás oslovil. ()

gemi

The Circle je firma. Něco jako Facebook a Google dohromady. Spousta dat skoro o každém člověku, téměř neomezené možnosti data miningu a do toho přesvědčení, že soukromí je přežitek, tajnosti jsou lži a lidé by měli být transparentní 24/7... Taková celovečerní epizoda Black Mirror. ()

Ceberus

Celou dobu to mělo náběh na čtyři hvězdy, ale nakonec musím souhlasit s ostatními, že film utnul děj v momentě, kdy by se teprve mohlo začít něco dít. A že jde v podstatě jen o zbytečně natahovanou epizodu seriálu Black Mirror, který si samozřejmě zaslouží mé doporučení více než tento snímek. ()

fallanga

Scénář, kde Mark Zuckerberg nepřímo ovládá celý svět, kde soukromí je lež, a kde se vpichují dětem trasovací čipy do kostí zní jako zajímavý námět. Škoda teda, že tento film zůstal u naprosto povrchního hejtu na sociální sítě. Od naprostého začátku je vidět, že Circle (aka Facebook, či jiná firma ze Siliconu) je naprostý kult, proslovy Toma Hankse jsou naprostý cringe a to, že mu ta veřejná vystoupení všichni zobají z ruky je asi tak realistické jako zápletka Lvího Krále. Protože to je očividný bullshit. Všechny postavy se chovají jako kreténi, nějaký růst charakteru tam sice je, ale odehrává se převážně mimo scénu a málokdy je vysvětleno proč se postavy chovají tak jak se chovají. Chybí tak jakákoliv vážnější diskuse. Téma trasovacích čipů implantovaných do kostí dětí je odbyto asi třemi větami, politička, která se rozhodne veřejně sdílet všechnu svou korespondenci se po svém úvodním vystoupení naprosto vytratí ze scény, a závěrečný twist vůbec nevysvětluje v čem spočívá, ale jenom sází na to, že Hanks tak trochu působí jako slizák. Vlastně moc nechápu pro koho je ten film určený. Kdokoliv kdo se trochu zajímá o business model sociálních sítí ví, že jejich přístup k soukromí je lehce problematický, stejně jako každý chápe, že děti co sdílí každou minutu svého života na TikToku asi nejsou úplně nejbystřejší, a asi by se s tím mělo něco dělat. The Circle této skupině nepřinese nic nového. A diváci, kteří si tohoto vědomi nejsou? Ti dostanou light scifi bez hlubšího významu, s povrchním poselstvím, a které je zasazeno ve světě, který tady není a ani nehrozí že by tady v dohledné době byl (protože přiznejme si, i TikTok influenceři mají nějakou starost o své soukromí). Možná se toho filmu chytí hardcore konzervativci, kteří nadávají, že děti tráví moc času na mobilech, a budou tento film používat jako důkaz nějaké prohnilé americké konspirace. Už se těším na nějaké promítání na tajné základně QAnon. ()

Kubajss_cz

Jsou filmy, které vezmou knižní předlohu, vyrvou její podstatu a udělají z děje megalomanskou šílenost, které se snaží zavděčit co nejvíce divákům. (Ehm … Hunger Games … pst). Tento film zůstal u knižní předlohy a nesnaží se za každou cenu zavděčit divákovi, ale něco mu odvyprávět. Celý film mi připomněl román od George Orwell 1984. S jedním významným rozdílem, že v tomto příběhu se nenachází postava postupně se snažící bojovat se systémem, ale naopak. Emma Watson zde hraje hlavní postavu, která stejně jako většina ostatních už systému podlehla a vidí jej jako jedinou cestu a dále se ho snaží zdokonalit, nikoliv zničit. I když během filmu dochází k řadě události, které by jí mohli otevřít oči. Ona přichází s dalšími absurdními návrhy, které se zdají absurdní pouze divákovi, nikoliv však postavám ve filmu, které jsou z návrhů nadšeny (aspoň většina.). Tom Hanks předvedl svůj standart. I když jeho postava nedostává dostatečný prostor. Scénář se zdá být poněkud chaotický a většina postav nemá žádnou charakteristickou hloubku či nějaký vývoj. Ale možná je to celé právě záměr, když jde o film, ve kterém každý má vědět o každém všechno, že divák o většině postav neví vůbec nic. ()

seeba10

Film v mnoha případech otevíral dobré otázky. Zásadním nedostatkem k tomu, aby byl hodnocen lépe je, že s nimi pak dál nedokázal pracovat. Emma Watson a Tom Hanks zkrátka nejsou zárukou k tomu, že si ze snímku sednete na zadek - obzvlášť tedy v případě, kdy máte v ruce slabý (nedopracovaný) scénář. Za tuto nedotaženost nelze jít výše než na 3* a pánovi producentovi to asi nezacinká tak jak čekal. Inu příště je třeba se snažit - divák je náročný. ()

qbic

Personalista vedoucí pohovor s Emmou Watson jí klade otázky a poslední z nich je "Čeho se bojíte nejvíc?". Emma přemýšlí a po chvíli rozhodně odpoví "Nevyužitého potenciálu". To podle mě vystihuje tento film víc než jakýkoliv komentář, nevyužitý potenciál. Zajímavý námět, skvělé obsazení, ale děj v náznacích, pointa v nedohlednu. Na film k zamyšlení příliš nekonkrétní a na drama či thriller málo dramatické nebo mrazivé. ()

existimi

Tento film mě neurazil, ale ani nenadchl. Hlavně nejspíš proto, že jsem šel do kina s ohledem na zdejší recenze naprosto bez očekávání. Moderní orwellovka, která ví, co chce říct, ale nedokáže to srozumitelně podat. Hlavní hrdinka není moc pozitivní, od začátku její činy nedávají divákovi smysl a tak jsem k jejímu osudu nebyl vůbec soucitný. Rovněž zde bylo příliš mnoho postav, které měli pramálo významu pro děj. Myslím, že tři hvězdy jsou zde tak akorát, i když mám chuť po tom tupě utnutém konci dát dvě. PS.: Emma Watson tradičně krásná. ()

RAFT

ach jo nic moc film ,snad mě bavil jenom ten konec .Nejvíc film táhne Ema Watson s jejíma kozičkama. Jinak děs a bída. Konec byl dobrý .45% ()

pushover

Začíná to nadějně, skoro jako povedenější díl Black Mirror, bohužel díky zoufalému scénáři a tragickému přehrávání Emmy to spadne do podprůměru. Zahozená šance. BTW. Kdy už si režiséři všimnou, že Emma Watson prostě hrát neumí :( ()

Looka

40% demence tohoto filmu spočívá pravděpodobně v demenci knižní předlohy. Vyprávěnka o zlém nadnárodním korporátu jak vystřižená z příručky Takto to u nás opravdu nefunguje. Další důkaz, že americký střední proud je na tom nejhůř za posledních 50 let. ()

Misulka93

The Circle, aneb Facebook (a další sociální sítě) vyhnaný do extrému... Lidé si neuvědomují, co vše způsobují každým jedním datem, které o sobě zveřejní.. Možná, že by tento film mohl fungovat jako prevence.. Možná.. ()

lord-artoo odpad!

SPOILER: Jako vážně? Vyzněním filmu je, že ztráta soukromí je v pořádku? Že je v pořádku, dát moc do rukou mas tímto způsobem? A ty nechutné drony na konci? FUJ ALE! ()

mac000

Celkový koncept The Circle zpočátku vypadá zajímavě, ale když zápletku a její prezentaci ve filmu zkoumáme podrobněji, je možné odhalit několik nedostatků, které se na některých místech jeví téměř jako hloupé. Jak film postupuje, rozhodnutí a jednání hlavní hrdinky vyznívají protikladně oproti jejímu představení na počátku. Pro diváka pak proto může být problem toto jednání chápat a identifikovat se s ním. Ke konci filmu je zcela zjevné, že The Circle měl záměr předložit hlubší sociální reflexi na téma technologií a lidské chování, ale to se podle mě vůbec nepodařilo a závěr je v podstatě předvídatelný ()

Bezmenny

Ja neviem, ale nejak som bol pol filmu zmätený z toho, co Emma vlastne chce / nechce. A tak nejak som tak aj ostal aj po filme. Pritom to malo taký potenciál... Veľká škoda. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců