Zohraný tandem policajných detektívov Marcus Burnett (Martin Lawrence) Mike Lowrey (Will Smith) sa preháňa v čiernom Porsche ulicami Miami a bravúrne rieši banálne prípady. Ako vždy ich čaká tvrdá práca - a navyše i šéf drogového gangu Fouchet (Tchéky Karyo), ktorý nezanecháva žiadne stopy a uznáva iba mŕtvych svedkov... Odvážnu lúpež heroínu musia mať na svedomí profesionáli, ktorí mali svoje spojky i v policajných radoch. Jediným svedkom, ktorý môže pomôcť, je vydesená dievča na telefón Julie Mottová (Téa Leoni), ktorá sa nakoniec odhodlá zavolať Mikeovi a požiadať ho o pomoc keďže ten však práve nie je poruke, Marcus sa zahrá na svojho parťáka. Trošku si však skomplikuje manželstvo, keď ho v rámci výmeny Mike snaživo zastupuje. Fouchetovi zabijaci zatiaľ nezaháľajú a Julie sú na stope... (TV Markíza)

Noviik

Rozjezd se povedl, největší podíl na tom má vynikající Martin Lawrence s Willem Smithem. Velkolepá podívaná, prvky komedie a akčního filmu se skvěle prolínají. ()

panMartin

Debut Michaela Baye se opravdu povedl. Mám tenhle film rád, je to takový ten klasický akčňák a je v něm taková ta klasická drsňácká mluva, která je zabarvená vtipnými scénami a fakt je, že kdykoliv můžu tak se na tenhle film podívám. Dvojka Lawrence - Smith je fakt dokonalá, skvěle se doplňujou a ty jejich hádky a hlášky jsou prostě dokonalý. A hot Téa Leoni. Jinak Bayovy akční scény nemají ani v jeho prvotině nejměnší chybu. ()

SeanLSD

To bol debut ako výbuch sopky! Ukážka Bayovho režisérskeho majstrovstva a prvotriednej formy, ktoré dokázali z najfádnejšej kriminálnej zápletky vytvoriť netuctový akčný film, nesnažiaci sa zastierať svoj videoklipový pôvod, ale pritom bez problémov vedúci príbeh so všetkým, čo k tomu patrí. V 90. rokoch to bol zázrak, ktorému sa vyrovnal len ŽIVŶ TERČ. Dlho som mal pocit, že Michael Bay je jediný režisér, ktorý priniesol do amerického akčného filmu celkom osobitý originálny štýl s vlastnými nezameniteľnými trademarkami, ktoré následne postupne skultovneli, spopovateli a zdevalvovali sa (vinná tým bola predovšetkým nestriedmosť ich užívania, čoho do veľkej miery dosiahol on sám...). A hudba, och . . tá HUDBA ! - soundtrack sa hravo vyrovná aj tomu najlepšiemu od samotného Zimmera (čo u jeho žiakov nie je zas tak výnimočné) a je mi len záhadou, kam - a hlavne prečo - potom Mark Mancina zmizol. ()

URBAN

Po těch "pár" shlédnutích to udržuje už jen nostalgie a kdyby nebylo jí nejspíš bych po opětováném shlédnutí ubral ještě další hvězdičku. Nepochybně je to kvalitní akčnák. Má to svou vtipnost, ale zpětně to už tak nepříjde. ( 1.12.16/MAC ) ()

Courtemanche

V té době rozhodně dobrý, zajímavý styl, zabodovalo. Je to jako s módou. Dnes po těch 200 podobných jasně jen lepší průměr. No stále dost dobrý. ()

fantoci

Hodně. Protože ti policajti jsou Will Smith a Martin Lawrence. Rozhodně nečekejte, že film je jen o střílení nebo jen o vtipech. Je hlavně o střílení a hlavně o vtipech. Srandy si užijete víc než dost, aspoň pokud máte rádi humor těhle dvou chlapíků.A co se týče střílení tak toho je ve filmu spousta. Střílí se ze všeho, z čeho to jde a hlavně co nejčastěji. Chvílemi vám připadá, že Dany Glower a Mel Gibson jsou zajati v tomhle filmu v tělech již zmíněných hrdinů.... ()

Jaňo

Tomuto filmu som sa vyhýbal tak dlho, že to ani neviem spočítať. Prečo? Netuším. Dokonca sa aj sám sebe čudujem. Bad Boys je výborný, vtipný film na pohodový akčný večer. Martin trochu zaostáva za Willom ale len o malilinkú trošku. V skratke: bavil som sa kráľovsky a to som si od toho nesľuboval ani dve hviezdičky... Ak ste mali rovnaké pochybnosti, zahodte ich a šup na to : ) ()

Doudis19

Akční buddy movie s černošským duem komiků, kteří ve spolupráci s debutujícím Michaelem Bayem, opravdu nikdy rakovinu nevyléčí, ale davy pobaví s až obdivuhodnou lehkostí. ()

Estrellita

Bohužel naprosto průměrný film, dost roztahaný a často i nudný... Nebýt těch dvou černoušků, nejspíš bych to ani nedokoukala. Naštěstí ale jejich kecy film vytáhly nahoru, přinutily mě několikrát ke kradmému úsměvu a vysloužily si docela slušné hodnocení. 50% ()

Saraph

Typická americká akční komedie. Ty hlášky Mika s Marcuse místy velice pobaví. Původně jsem zamýšlel dát 3*, ale závěrečná scéna to rozsekala. ()

Honzíno

Pro mě nejlepší film Michaela Baye, co jsem viděl. Minimum vlastenectví a jakýchkoliv pokusů o podtext. Tady nejlépe ukazuje, jak namíchat akci s humorem. V jiných filmech už je vše okolo této stránky diskutabilní a méně jasné. Zde ukazuje všechny jeho přednosti. Není to přetvařovaně chytré(Ostrov), či to není hloupé (Armageddon). Naštěstí pro Baye se povedlo vše, od castingu po poslední střih. Jen bych byl snad ještě radši, kdyby to režíroval někdo jiný.:) Aspoň naoko. ()

Qitek

V době vzniku pecka. Nicméně jak čas plyne, film stárne a je každým rokem o kousek více hloupější, namachrovanější a plný tupých dialogů především. Michael Bay se nezapřel hned u své první vlaštovky. Samolibé, naleštěné prase. ()

skrblik007

"Jen" taková rozcvička Michaela Baye, a hned takový trhák. Ústřední trio to rozjíždí ve velkém, jak akci, tak i zábavu, a divák se může v klidu bavit. ()

Sfinkter

Mizerové jsou dobrým devadesátkovým akčňákem, který má slušný spád, fungující duo fízlů a standardní akci. Ale za známějšími kousky ze stejného období stále v něčem zaostávají. ()

karlik4801

Nezastavitelná drzá dvojka! Stylové dialogy, jde poznat improvizace, která Mizerům nadmíru sluší. Všechny gesta herců, jejich chování, jako kdyby to bylo doopravdy. Michael Bay dokázal zajímavě odvyprávět příběh dvou namachrovaných a nahláškovaných poldů. Líbila se mi kamera s dobrým střihem. ()

Lachtaan

Klasická akční komedie, zabalená do typického amerického patosu, naštěstí ji z něj zčásti tahají herecká esa Lawrence a Smith, s nimiž bych si pustil nějakou ulítlou komedii klidně i dneska. ()

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (viac)

Třetí Mizerové našli záporáka

Třetí Mizerové našli záporáka

22.12.2018

Třetí Mizerové, oficiálně Bad Boys For Life, obsadili hlavního záporáka. Stane se jim Jacob Scipio (Útok z hlubin), který ve filmu bude hrát hlavu drogového kartelu a chladnokrevného vraha Armando… (viac)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Michael Bay má plné ruce práce. Momentálně točí akční thriller 13 Hours a do budoucna ho chce urvat hned několik projektů. Nejhlasitěji o něj bojují válečný akčňák Sabotage, sci-fi Time Salvager a… (viac)

Godzilla 2… a Mizerové 3?

Godzilla 2… a Mizerové 3?

17.08.2014

V Hollywoodu často vznikají pokračování, po kterých moc lidí netouží. Dvě následující mezi ně ale rozhodně nepatří. Nejdříve trocha potěšení pro fanoušky letošního restartu Godzilly. Půlmiliardový… (viac)