Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Lubyk

Jako celek je to průměrné a kdyby si tvůrci odpustili nutit diváka brečet za každou cenu a dobře napsali charaktery postav, tak by to mohl být trhák. Brečet se mi místy chtělo, ne dojetím, ale protože se mi zvedal kufr. Banda amatérů ve vesmíru, magor, kterému ještě navíc přeskočí a láska mezi lidmi,... je totiž koukatelné jen když je to dobře napsané a zahrané. Úroveň některých scén opravdu dramaticky pokulhává za vizuální stránkou filmu a jeho příběhem. Je to škoda, ale je to fakt. ()

AlicaFox odpad!

dlho som premyslala (a menila hodnotenia) kym som dosla k tomuto zaveru: napriek tomu, ze ako dieta som tento film mala rada, tak po opatovnom zhliadnuti musim povedat, ze to je gycovita sracka, podobna titaniku, robena na efekt, tak aby zeny ktore aktualne prezivaju svoj cyklus plakali. takze no ak chcete dlhsi komentar precitajte si ten moj k titanicu, pretoze tento by bol velmi podobny. zhodnotenie: houston mame tu prvotriednu sracku ()

Maza2222

Asteroid velikosti Texasu?! WTF? Ne, chápu to. Když je to sci-fi film, tak je všechno možné. Bylo to dech beroucí sci-fi s akčními momenty. I když mě katastrofické filmy a seriály(snad nějaké jsou) neberou, tento mě ale vzal ()

Btmn.99

OBSADENIE: 9/10 HUDBA: 9/10 EFEKTY 9/10 AKCIA/HUMOR: 10/10 DOJEM: 9/10 II Veľmi pekný film. Naozaj veľmi pekný. Michael Bay natočil svižné sci-fi, ktoré má šťavu aj dnes. Jeden z mála filmov, pri ktorom som na konci aj skutočne upustil slzu. Je mi úplne jedno že koľko je tam faktických astronomických chýb. Keď chcete fakty, pusťte Discovery. Keď sa chcete baviť, len pozerajte. Osobná srdcovka. ()

Jarsey

Ačkoli režisér Michael Bay s tímto svým počinem není příliš spokojený, podle mě je to film, který stojí za to vidět. Herecké obsazení je mnohotvárné, postavy jsou každá jiná a všechny jsou něčím specifické. Osobně však mezi hlavními zamilovanými představiteli (tedy Liv Tyler a Benem Affleckem) necítím žádnou chemii, což je pro mě trochu nepříjemné vzhledem k tomu, že se má jednat o velkou lásku. Za zmínku stojí hudba (autor Trevor Rabin), která je tematicky zasazená do scén, které jsou sestříhané dle dynamiky, o to je to větší zážitek. ()

vw.cobra

Dal bych 5 hvězd, ale... Zmrvená průvodní píseň, původně od J. Denvera - hvězda dolů. A americké vlastenectví mi už leze krkem, protože je to v každém druhém filmu z produkce USA - hvězda dolů... ()

PanIncognito

Není jen tak k vidění snímek, kde je tolik emocí, odpovědnosti, statečnosti a vzornosti. Postavy jsou originální. Režie je dynamická a svižná a tak zde krom akce nechybí ani pár hlášek. Jde o mimořádnou a nadprůměrnou tvorbu. :) (viděno s 2. dabingem) ()

dendev

Jednoduchá zábava, ktorá skvelo kombinuje Sci-Fi Aspekty a Romantiku. Michaela Baya príliš nemusím, týmto filmom mi ale pri prvom zhliadnutí vyrazil dych. Ja chápem, že sa veľkej skupine ľudí tento film nepáči kvôli tým chybám, čo tam sú (ak ma pamäť neklame, tak ich je tam cez 120), mňa ale zaujal z toho dôvodu, že skvelo mieša emócie s napätím. Herci navyše hrajú skvelo (Willis sa stal po zhliadnutí toho snímku definitívne jedným z mojich najobľúbenejších hercov) a pri scéne (SPOILER), v ktorej sa Harry obetuje a zachráni A.Ja ma väčšinou rozplače jak malé decko. 75% ()

Jirkacek

Snímek Armageddon z roku 1998 jsem si koupil v březnu 2019 na blu-ray disku hlavně ze dvou důvodů. Za prvé v něm hrál hlavní roli Bruce Willis, který se mi už líbil v několika jiných dobrých filmech a za druhé mne zaujala kombinace sci-fíčka s katastrofickým žánrem. Oboje nabídl Armageddon velké množství v podobě malých asteroidů, které najednou začaly dopadat na naši planetu a zabily při tom desetitisíce nic netušících obyvatel. Jak už to v podobných amerických filmech bývá, netrvalo dlouho a NASA zjistila, že se k Zemi blíží asteroid o velikosti Texasu, který na naši planetu dopadne za 18 dní. Za takovou krátkou chvíli lidé museli vymyslet plán, jak modrou planetu zachránit před totálním vyhynutím lidstva a tohoto úkolu se tradičně ujali Američané. Ti vymysleli, že na asteroid bude vyslána skupina astronautů, kteří na jeho povrchu začnou vrtat díru do jeho středu a pak do ní uloží jaderné nálože, které poté odpálí. Asteroid by se tak měl rozlomit na dvě poloviny a obě by měly Zemi minout. Takovou náročnou práci je schopný udělat jen jediný člověk a zmíněný Bruce Willis alias naftař Harry S. Stamper, který si na pomoc sebou vzal svůj tým, jenž za necelých 12 dní prošel astronautským výcvikem který běžně trval roky. Po ultra krátkém výcviku byl ve dvou raketoplánech vyslán na povrch asteroidu. Zatímco dosud film probíhal tak nějak v klidu a nebyla ani nouze o legraci, teprve teď začala dramatická část, kde zase na každém kroku číhala smrt. Krátce po startu do vesmíru se raketoplány zastavily u stanice MIR, kde měly doplnit palivo, ale nic neprobíhalo jak mělo. Díky úniku paliva MIR explodoval a oba raketoplány z ní musely rychle odletět, což se neobešlo bez ztrát na životech. Na druhou stranu do sestavy přibyl ruský kosmonaut Lev Andropov, který se v dalším průběhu postaral o zábavu a stal se rovněž důležitým článkem v partě vrtařů. Následoval přílet ke skupině asteroidů, mezi nimž bylo obtížné proletět a tak přistání na tom největším z nich neproběhlo hladce, jelikož došlo na další ztráty na životech. Nicméně i tak Stamper zahájil se svou partou vrtání do hloubky 240 metrů a komplikace nadále pokračovaly. Byl jsem tedy zvědav, jak to celé dopadne - nemyslím tedy to, jestli bude planeta zachráněna, Američanům a Brúsovi Vylíšovi jsem věřil - ale kdo všechno zahyne a jakým způsobem to proběhne. A ač se to může zdát neuvěřitelné, Armageddon jsem poprvé celý viděl právě až na mém novém blu-ray disku, i když od svého natočení běžel v TV nesčetněkrát. Pamatuji si, že mne vždy od sledování odradila jeho délka 151 minut, protože nemám moc rád dlouhé filmy. Tentokrát mi ale tato stopáž až tak moc nevadila, i když by se určitě několik scén dalo vystřihnout a také toho sentimentu mohlo být o tunu méně. Nicméně kromě skvělého zpracování a efektů mne bavil tradiční sarkasmus velkého Bruce a vtipné hlášky ruského kosmonauta. Své investice do modré krabičky jsem tak nemusel litovat a s odstupem času se na něj zase někdy podívám. Suma sumárum, film Armageddon ode mne získal plný počet pěti asteroidních hvězdiček *****. () (menej) (viac)

burg

Doteď jsem nepochopil, proč je lepší (a rychlejší) za týden vycvičit partu vrtařů na to, aby byla schopná ve vesmíru odvrtat jeden šutr, než pár astronautů vycvičit na vrtání téhož. Prostě blbost, patos, klišé a emerická vlajka. ()

martin2702

Moc pěkný film vždy si u toho pobrečím skvěle je to natočené sice trochu přitažené za vlasy ale dávám plný počet je zkratka klasika. ()

mistr97

Pokud Armageddonu něco nechybí, tak to je rozhodně velkolepost. Stěžovat si nemohu ani na herecké obsazení, které sedí k ději a scénáři. Celkový dojem ale není takový, jaký bych si představoval. Nepatřím k těm, kteří kritizují každou faktickou chybu, ve filmu se musí něco dít, a nevadí mi, i když to je na úkor reálnosti. Ostatně u podobného filmu tomu snad ani nemůže být jinak. Nevadí mi tedy, že se na vesmírné výpravě dějí věci, které nemohou. Není to dokument, ale akční film, tak podobné věci neřeším. Spíše mi nesedí děj, který mi jako celek nějak nejde dohromady a nepomáhá ani řada „amerických klišé”. Vidím to tak na tři a půl hvězdičky a vzhledem k tomu, že velkofilm s tolika dobrými herci nepřinesl vlastně nic převratného, se přikláním k horšímu hodnocení. ()

Stanislav.Ba

Mozno sa treba len zamysliet a predstavit si napriklad M.Baya ako rezisera Titanicu.Verte tomu ci nie ale v scenach kde ludia padaju do vody hned na to vybuchuju nad hladinou.A samozrejme hlavny hrdina taha lod az na breh coz vlaste vsetkych v poslednej scene zachranuje.No na brehu zomiera od vycerpania a podchladenia. ;) Pre mna je armageddon taka 90s klasika kedy sa este explozie vo vesmire brali ako cool brutals. ()

P3rcy

Je to neuvěřitelně přehnané, je to místy až neuvěřitelně tupé a je to až neskutečně pompézní. Ale i tak je to velice slušný film, který Vás ale nenechá ani na sekundu na pochybách, který národ a který režisér to natočil. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)