Flying Padre

• USA Flying Padre: An RKO-Pathe Screenliner
všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
USA, 1951, 9 min

Tento krátký snímek patří mezi prvotiny jednoho z nejlepších režisérů všech dob, Stanlyho Kubricka. Jedná se dokument o knězi, který léta za svými "misemi" letadlem. Příběh se odehrává v Novém Mexiku a zachycuje dva běžné dny reverenda Freda Stadtmullera a jeho letadla "Duch svatého Josefa". Během těchto dvou dnů slouží kněz pohřební mši, poté odpolední mši v kostele. Druhý den ráno pomůže usmířit dvě děti a na závěr dopraví pomocí letadla nemocné dítě do nemocnice. Jedná se o zajímavý dokument typu reportáže z Československého filmového týdeníku... (gogos)

MarekT

Jakási zámořská obdoba Čs.filmového týdeníku, která má sice (později) slavné jméno za kamerou, ale je to vlastně stejně kvalitní jako Den boje. Normální, běžný dokument, jen ta složka příběhu je lepší než u jeho prvotiny. Z pohledu Kubrickovy kariéry jako rozehřívačka dobré, pro fanoušky nutnost shlédnutí. ()

SoolenJV

Zajímavý nápad v, na Stanleyho Kubricka, poměrně standardním zpracování. Ale jinak má tento krátký film vše co má mít, je zajímavý, dobře natočený a má svou výpovědní hodnotu. ()

ne0

Vynikající! Je pravda, že zde zřejmě komediální podtext myšlen zcela nebyl, avšak smích mi z tváře za celou dobu nezmizel. Ona samotná myšlenka létajícího kněze je poněkud úsměvná. ()

wosho

Zbytečně dlouhé a nudné. Chtělo by to nůžky a stopáž do jedné minuty a hned by to zapadlo do tehdejších aktualit. Jinak je to spíše pro fanoušky božského Kubricka perlička, či zajímavost, než něco, co by je opravdu mohlo čímkoliv oslovit. Ale každý nějak začínal. ()

Blondsky

Jedna z prvotin Kubricka a ačkoliv to není zlato, rozhodně to není nic, co by muselo být v mistrově rejstříku smazáno. Příběhově neoslní, kamerovou však ano. ()

bratr.Milan

Je vidět, že i když mladý Kubrick točí dokument, musí ho natočit jako hraný film. Tvůrce budoucích kvalitních hraných filmů se nezapře. Sledujeme rekonstrukci dvou obyčejných dnů v životě reverenda Freda Stadtmullera, jehož kostely jsou rozesety na více jak čtyřtisících čtverečních mil a proto zvolil nejrelevantnější cestovní prostředek. Neherci celkem dobře zvládají zahrát sami sebe a také Kubrik režii tohoto filmového cvičení. Líbí se mi ten plánovitě pozitivní pohled poválečných dokumentů se svou zvláštní dobovou atmosférou. Jako mají svou specifickou intonaci redaktoři současných televizních zpráv, tak měli svou nezaměnitelnou intonaci i filmoví komentátoři padesátých let. Podobným hlasem mluvili v Československu, ve Francii, nebo v USA, jen ten obsah byl jiný. Milí lidé dobré vůle, vezměte si příklad z reverenda Freda. Tak je třeba žít! Plnit si dětské sny, bavit se a zároveň tím pomáhat a sloužit druhým lidem. ()

Kubrickův „ztracený film“ konečně v HD

Kubrickův „ztracený film“ konečně v HD

08.08.2012

Psal se rok 1953 a čtyřiadvacetiletý začínající filmař jménem Stanley Kubrick natočil za 50 000 dolarů vojenské drama Fear and Desire. Bylo o čtyřech vojácích, jejichž letadlo havaruje za… (viac)