Day of the Fight

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny / Športový
USA, 1951, 16 min

Kubrickův krátkometrážní dokument, ve kterém nahlížíme do běžného zápasového dne boxera a do jeho vlastního soukromí. (Siriuss)

ne0

Nejsem příliš dokumentární typ. Avšak pro milovníka Stanleyho Kubricka je toto povinnou četbou: povinně jsem shlédl a povinně hodnotím. Prostě dokument o boxu. A žádné "začátky geniality" a "už tehdy to uměl s černobílou kamerou" jsem neviděl. ()

S.Dedalus

objektivní a neotřelý přístup k boxu jako takovému který ovšem sráží celkově slabé zpracování se spoustou hluchých pasáží což by se na tak krátkém prostoru nemělo stávat ()

MickeyStuma

Takový malý publicisticko-dokumentární majstrštyk Stanleyho Kubricka. Jedná se o krátký medailonek irského boxera střední váhy Waltera Cartiera. Že ho nikdo nezná? Nevadí. Kubrick natočil jeho prožití dne, od ranního probuzení až po boxerský zápas, takovým způsobem a tak precizně, že to, co se za necelých čtvrthodinky z toho dozvíme, nám ke štěstí bohatě postačí. Jako krátký film je ve svém podání skutečně na hranici mezi dokumentem a dějovým filmem. Jako ukázka, Kubrickových filmových začátků, dokáže vyvolat dobrý dojem. ()

Baerdeller

Viděl jsem verzi, která má 13 minut a trochu se to táhlo. Oproti Flying Padre už to ale aspoň má jakous takous úroveň a nevypadá to jako, když strejda čapne kameru na narozeninové oslavě. Přijde mi zajímavé, jak tam někteří vidí věci, které tam nejsou, jen kvůli nálepce Kubrick. Osobně mi dráždí drobná technikálie - když už dělám dokument a nalepím na něj nálepku "all events are true", nenávidím, když to není pravda. Aby byl příběh zajímavější, je soupeř Bobby Jones podáván jako bijec, který nikdy neprohrál KO. Ve skutečnosti to byl spíš boxovací panák, který už v té době měl 16 proher, včetně pět KO... Z toho pramení, proč je toho boxu na konci tak málo - Cartier Jonese sundal v druhém kole. Teď jsem mrknul na 17min verzi a ty čtyři úvodní minuty jsou televizní uvedení k tomuto dílku a určitě nejsou od Kubricka. Co v tom vidím já - už tady chtěl Kubrick vyprávět "příběh", což samo o sobě značí určitou přidanou hodnotu oproti běžné televizní reportáži, ale... o nic extra speciálního zatím nejde. ()

Kubrickův „ztracený film“ konečně v HD

Kubrickův „ztracený film“ konečně v HD

08.08.2012

Psal se rok 1953 a čtyřiadvacetiletý začínající filmař jménem Stanley Kubrick natočil za 50 000 dolarů vojenské drama Fear and Desire. Bylo o čtyřech vojácích, jejichž letadlo havaruje za… (viac)