Big Mouth

• USA Big Mouth
USA, (2017–2023), 32 h 56 min (Minutáž: 25–46 min)

Hudba:

Mark Rivers

Fred Armisen, Jessi Klein, Nick Kroll, Jason Mantzoukas, John Mulaney, Jordan Peele, Maya Rudolph, Jenny Slate, Richard Kind, Paula Pell, Andrew Rannells (viac)

Životy dospívajících kamarádů se převrátí vzhůru nohama, jakmile udeří puberta a její zázraky i hrůzy. Ztřeštěná komedie od kámošů Nicka Krolla a Andrewa Goldberga. (Netflix)

Recenzie používateľa Dejf4 k tomuto seriálu (4)

Série 1 (2017) (S01)

Tady se neštítí ničeho. Specifický, nekorektní humor, který skvěle vyobrazuje problémy dospívajících teenagerů. Tvůrcům se výborně podařilo představit hlavní charaktery a celkově vykreslit svět okolo nich. Nápadů a narážek mají v rukávu schovaných plno a fungují na jedničku. Jen škoda té nevyváženosti v kvalitě epizod. 7/10 ()

Série 2 (2018) (S02)

Velký skok dopředu. Především celá série je konzistentnější a nenajdeme zde již vyloženě slabou epizodu. Celá partička teenagerů nám dospívá a najelo se více na dramatickou a vážnější notu. K tomu tvůrci přimíchávali svůj specifický až perverzní humor, mraky narážek, sebeparodování a především hra se čtvrtou stěnou je bravurní. Veliká spokojenost a zpočátku bych nevěřil, že tahle divná partička bude tak bavit. 9/10 ()

Série 3 (2019) (S03)

Třetí řada a pokračujeme v trendu druhé série. Tvůrci ani tentokrát nešetří nápady a sypou toho do nás spousty. Od oplzlých vtípků až po vážnější témata. A vše je to zpracováno s neuvěřitelnou originalitou. Třetí sezóna se více soustředí na vedlejší postavy a seriálu to jen prospělo. Charaktery se tím ještě více rozvinuly a posunuly. Big Mouth zkrátka nepolevil. Naopak se ještě rozvinul a tvůrci si jsou jistější a jistější. 9,5/10 ()

Série 4 (2020) (S04)

Nejslabší série. Začíná to trochu stagnovat a celkově co seriál zdobilo předchozí řady zde nemáme. Citelně chybí nosné téma, s humorem se též šetřilo a tvůrci s postavami zacházeli zvláštně a ignorovali jejich vývoj z minulých sérií. Mírné zklamání, ale finále přeci jen dává naději, že budoucí řady se můžou vrátit na předchozí laťku. 6/10 ()