Big Mouth

• USA Big Mouth
USA, (2017–2023), 32 h 56 min (Minutáž: 25–46 min)

Hudba:

Mark Rivers

Fred Armisen, Jessi Klein, Nick Kroll, Jason Mantzoukas, John Mulaney, Jordan Peele, Maya Rudolph, Jenny Slate, Richard Kind, Paula Pell, Andrew Rannells (viac)

Životy dospívajících kamarádů se převrátí vzhůru nohama, jakmile udeří puberta a její zázraky i hrůzy. Ztřeštěná komedie od kámošů Nicka Krolla a Andrewa Goldberga. (Netflix)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (42)

Florida (2019) (S03E05)

"Because everything goes in Floridaaa!" ()

Jak dosáhnout orgasmu (2019) (S03E06)

Nemůžu si pomoct, ale Big Mouth mě nepřestává překvapovat. Takhle trhlé a zároveň přesně satirické by měly být všechny obdobné seriály. ()

Duke (2019) (S03E07)

Retro díl beru zase jako úžasný nápad jak originálně okořenit průběh seriálu. Nicméně za to všechno mluví jen tématicky perfektně vymazlené intro. ()

Žebříčky (2019) (S03E08)

Na celkový průběh se nejedná o čistých 5, ale další poukázání na krutou realitu dnešní dospívající společnosti mě Rankings nemálo zaujaly. A postavu Nicka mám čím dál tím raději. ()

Testy (2019) (S03E09)

Nebudu mlít o tom, jaký pokles se v mých očích oproti předchozímu dílu dostavil. Big Mouth byl v první sezóně jednou na hoře, jednou téměř na dně, ale už od řady druhé jede spíš v těch vyšších frekvencích, a přestože mě všechny epizody stoprocentně neuchvacují, tenhle seriál prostě naprosto žeru i se všemi jeho trapně přehnanými gagy a vtípky. ()

Skandální odhalení: muzikál! (2019) (S03E10)

Úžasná parodie na film, který jsem teda bohužel ještě neviděl, ale mám nastíněno, o čem pojednává a už jen kvůli tomuhle milému zesměšnění se na něj musím mrknout. Návrat Kouče Stevea byl opravdu velkolepý. ()

Super tlamy (2019) (S03E11)

Skvělé satirické podání X-Menů. Sice už to bylo semtam přes čáru, konec byl nicméně až skoro srdceryvný, už jen proto, že s Big Mouth trávím půl roku v kuse a teď budu muset čekat celý rok, až se zase sejdu s postavami, které jsem si dokázal tolik oblíbit. ()

Mé nové já (2020) (S04E01)

Po více jak ročním čekání je Big Mouth konečně zpátky a svým úvodem do nové série se kvalitně příliš nevzdaluje od těch skvělých dílů v povedené třetí řadě. ()

Monstrmenstruace (2020) (S04E02)

Nikomu nedoporučuju u tohoto dílu snídat, obědvat, večeřet a vůbec cokoli pojídat. Holky to možná snesou o něco lépe, ale mě už tohle poselství přišlo celkem dost přes čáru. ()

Čekání na bobek (2020) (S04E03)

Nebudu lhát, tohle absolutní utržení ze řetězu ze strany tvůrců bych už zase trochu zbrzdil. Tenhle seriál má být vtipný a zároveň i poučný díky tématu, které zobrazuje, tahle půlhodina ale byla jedno převeliké WTF ()

Holky z jídelny (2020) (S04E04)

Jessina linka prozatím nic moc, Caffeterria Girls ale byly příjemným osvěžením, dokonce takovým, u kterého jsem doufal, že v seriálu pobude déle. ()

Speciální díl k 11. září (2020) (S04E05)

Prozatím nejlepší část jinak poněkud rozporuplné nové sezóny se skvělým koučem Stevem, naprosto úžasnou Missy a perfektní Connie. ()

Nick Starr (2020) (S04E06)

Zajímavý náhled do apokalyptické budoucnosti ve stylu Mad Maxe. Bylo by super vidět Andrewovu současnou reakci na to, že jednou bude žít s nejhezčí holkou z ročníku. ()

Ručně a stručně (2020) (S04E07)

Je to škoda, ale celá letošní sezóna už je na mě asi příliš. Dřív to byla větší sranda a menší úlet. Letos je to naopak. ()

Pohřeb (2020) (S04E08)

Nikdy bych nečekal, že tenhle seriál budou zachraňovat zrovna Matthewovy linky. Jsem jediný, koho vyloženě sere postava Ricka? Nerozuměl bych mu ani píď snad ani jako rodilý anglický mluvčí. ()

Hororový spolek (2020) (S04E09)

Svou rafinovaností a netradičním podáním zjevně nejlepší letošní díl, kterému tu 5ku ale neuvalím, protože obsahuje Ricka a až moc Jessiných úzkostí. ()

Duch, který se vrátil (2020) (S04E10)

Jsem upřímně rád, že už mám tuhle řadu za sebou. Na to, jak dlouho jsem ji vyhlížel, z ní mám silně smíšené pocity. Ty fantasmagorické prvky, co zastínily normální reálné problémy s dospíváním, toho letos hodně pohřbily. ()

Listopad bez leštění (2021) (S05E01)

Trailer na 5. řadu mě nedávno tak znepokojil, až jsem si říkal, zda se po loňské kolísavé sérii na Big Mouth definitivně nevybodnout. Hodiny strávené s tímto serošem mi přesvdědčily mu tu šanci i letos zase dát a díky tomu, že se začíná fenoménem No Nut Novemberu, nejde hodnotit jinak. ()

Had Oběžník povstal (2021) (S05E02)

Hanbokněžník mi ve svých předešlých výstupech spíše iritoval, tentokráte ale dostal celkem logický prostor, přestože se zde dostavilo mnoho bezbřehých nechutností, které budou znepokojovat i nejostřílenější gynekology. ()

Lásenky (2021) (S05E03)

Povětšina dílu se jevila střídmě nesmyslná, poté se dostavilo pár záchranných momentů, jež mi dokonce pobavily, závěrečný nátlak na vývoj DALŠÍHO homosexuálního páru já ale Netflixu prostě neodpustím. Vždycky se mi tenhle seriál zamlouval díky tomu, že se chytal všech zákoutí dospívání a s tím sexu i sexuality spojených. Ale teď mi přijde, že se zaměřuje už jen na nekonvenční záležitosti a mermomocí tím svět skoro přesvědčuje, že být hetero už není in. ()