Big Mouth

• USA Big Mouth
USA, (2017–2023), 32 h 56 min (Minutáž: 25–46 min)

Hudba:

Mark Rivers

Fred Armisen, Jessi Klein, Nick Kroll, Jason Mantzoukas, John Mulaney, Jordan Peele, Maya Rudolph, Jenny Slate, Richard Kind, Paula Pell, Andrew Rannells (viac)

Životy dospívajících kamarádů se převrátí vzhůru nohama, jakmile udeří puberta a její zázraky i hrůzy. Ztřeštěná komedie od kámošů Nicka Krolla a Andrewa Goldberga. (Netflix)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (42)

Ejakulace (2017) (S01E01)

Nemám zjištěno, zda se tvůrčí tým shoduje s tím, který stojí za stejně šíleným, byť mnou oblíbeným Brickleberry. Ale již jen dle animace soudím, že ano a o zvrhlosti vyzdvihovaných témat se asi ani nemusím zmiňovat. Ale i přesto, že je většina epizod prozatím spíše průměrných, bavím se a to je to hlavní. Pro onu stopáž epizody hezky ubíhají a o povedené fóry není nouze. ()

Pokec v posteli (2017) (S01E06)

Tahle ujetina začíná překračovat jisté meze, které jako milovník humoru mnoha typů leckdy akceptuju. Ne nadarmo si dávám od Big Mouth patřičný detox. Ale pro pobavení či i možné znechucení se určitě vrátím. ()

Rekviem za mokrý sen (2017) (S01E07)

Po delší době návrat k takové mé osobní náhradě za Brickleberry bohužel odstartovaný zrovna dílem, který bych nejraději přeskočil. ()

K tomu mě nenuť (2017) (S01E08)

Tohle byla parádní omluva za prapodivný Requiem for a Wet Dream. Sice mě děsí fakt, že si mohou diváci stejně staří jako zdejší protagonisté brát velkou inspiraci do divokého života, ale tomu asi nelze předejít. ()

Přežil jsem Jessiho bat mitzvah (2017) (S01E09)

Hážu opatrnou pětku za reklamu na Monster a hřebenatčí pokušení. Tvůrci tohodle animáku musejí být fakt blázni. ()

Porno dimenze (2017) (S01E10)

Šílenost, kterou by kdekdo ani nedokoukal. Ale mě ten seroš baví každým dílem čím dál tím víc. Není to takový odvar jako Brickleberry, ale teď, když konečně vlastním Netflix, se rád vrhnu na 2. sezónu. ()

Jsem normální? (2018) (S02E01)

V duchu první série, klasicky zajetý koncept. ()

Co je na prsou tak zvláštního? (2018) (S02E02)

Nevím, zda jsem v první sezóně vůbec udělil někdy 5 hvězd, nyní každopádně konečně musím. I podle zdejších obecných čísel je poznat, že se show hodně vytáhla a je pořád úchylná, ale setsakra vtipná. ()

Hanbokněžník (2018) (S02E03)

Jestli to takhle bude pokračovat dál, tak začnu mít Big Mouth i radši než mnou oslavované Brickleberry. ()

Panic Steve (2018) (S02E04)

Očekávaná seriálová “událost”, na niž nás teasovali již na konci epizody předchozí. Díl od dílu mám Big Mouth radši a radši. ()

Plánované rodičovství (2018) (S02E05)

Bylo to zase extrémně perverzní, ale dokonce i vzdělávací, takže za mě palec nahoru. ()

Drogoví kámoši (2018) (S02E06)

Na tohle téma taky muselo jednou dojít. Kvalita stále válcuje první řadu ve všech směrech. ()

Chlapské město (2018) (S02E07)

Když odešel ten nesmírně otravný Rocky, museli tvůrci vecpat ještě otravnějšího Tylera. Ty hormonmonstra už mi baví čím dál tím méně. I Maurice je zde často tak trochu navíc. ()

Temná strana prsu (2018) (S02E08)

Návrat tématu, které druhé sezóně opravdu pomohlo se vymanit z prapodivné průměrnosti. Všichni bysme Nicka oslavovali. ()

Líbej nebo sdílej (2018) (S02E09)

Další perfektní díl s poněkud neotřelým průběhem a spoustou fakt vtipných scén. Každopádně některé bizarnosti nelze překousnout. ()

Oddělení puberty (2018) (S02E10)

Část s vůbec nejvyšším hodnocením v prozatimní historii Big Mouth vytvořila pěkný cliffhanger na řadu následující, mně ale tak výjimečná zase nepřišla. Spíše mi vstup do oné dimenze přišel už trochu přes čáru. Ovšem v těhle mezích se pohybuje celý seriál a kdybych měl frázi “přes čáru” myslet vážně, tak bych nenačal ani 2. sezónu. ()

Můj chlupatý Valentýn (2019) (S03E01)

Trochu mě děsí, že Netflix dostává plné české rozhraní a dává české názvy i dílům, u kterých jsem nikdy nad překladem ani nepřemýšlel. Díly mého čím dál tím víc oblíbeného Big Mouth tím naštěstí netrpí tolik, jako spousta jiných děl tohoto streamovacího giganta. Kaźdopádně valentýnský speciál velmi povedený. ()

Holky jsou rozzlobené taky (2019) (S03E02)

Zase a projednou se tenhle seriál snaží poukázat na problém společnosti současné doby. A tyhle záměry, které netlačí na seriózní stránku věci, ale samosebou naprosto naopak, velmi oceňuju. ()

Cellsea (2019) (S03E03)

Pořád se nejedná o jeden z nejlepších dílů tohodle animáku, ale Nickův vztah s novým telefonem se mi zdá jako zatím snad nejlepší parodie na aktuální problémy mladistvých. ()

Závislost (2019) (S03E04)

Scénáristický posun z druhé série je opět přítomen a je to znát v každičké minutě. Začínám Big Mouth pomalu povyšovat nad Disenchantment. ()