Tí, ktorí si nemôžu zarábať na živobytie, musia nájsť iný spôsob, ako si zabezpečiť príjem. Príbeh sa sústreďuje na dvoch policajtov – staromódneho Bretta Ridgemana (Mel Gibson) a jeho mladšieho partnera Anthonyho Lurasettiho (Vince Vaughn). Používajú svojrázne metódy a keď sa do médií dostane ich videozáznam, suspendujú ich. Títo dvaja zatrpknutí bojovníci bez peňazí a bez ďalších možností zostupujú do zločineckého podsvetia, aby si vydobyli svoju spravodlivosť.  No namiesto ľahkého zárobku ich čaká jedna z najťažších výziev ich života. (TV JOJ)

Unlikelyhero

Vince byl lepší, než Mel. 3/4 filmu bylo sice pomalých, ale příjemně, drsné, neutěšené, napětí všude kolem, film zabil pro mně pitomý závěr a ulítlá stopáž ()

zuzlon

Myšlenka nedocenění zodpovědných povolání je chválihodná. Ovšem proč se šetřilo na střihači???? Kdyby měl film poloviční stopu, dávám dvojnásobek. Neskutečně protáhlé záběry, nuda. ()

majorzeman13

Skvělý obsazení ( Gibson,Vaughn,Don Johnson,Kretschmann ). Dost dobrý krimi-thiller možná jeden z nejlepších za poslední dobu !? Mínusy,zápory snímku jsou ? Přepálená stopáž a pomalé,pozvolné tempo, filmu . Drsné,brutální místy. Vřele doporučuji filmovým fanouškům ! Biják není pro každého,ale stojí opravdu za to !! ()

Sterbik

Začátek poměrně hezký, dva poldové suspendováni za zbytečné násilí, nejsou to žádní supehrdinové, kterým projde úplně všechno. Hlavní dvě postavy Ridgeman a Tony jsou postavy kladné ale i záporné, kvůli jejich postranním úmyslům a i chováním. Ridgeman kvůli tomu má i důvody a Tony je jeho dlouholetý parťák, který by s ním šel kamkoliv hádám. Gibson jako Ridgeman je super, žral sem mu jeho roli a byl i přesvědčivý, zato roli Tonyho by si mohl střihnout kdokoliv, nepůsobil na mě jako hlavní postava ale spíš jenom aby byli dva, kdyby tam nebyl nic by se nestalo. Takže začátek byl slibný to ano ale potom se to táhlo jako smrad a člověk čekal na to co se stane. Hlavní záporáci byli nic neříkající banda, která střílela snad po všem. Když se to dotáhlo konečně do toho konce, tak mě konec mile rád překvapil a to díky tomu, že byl celkem nepředvídatelný. Dialogy byli velmi světlá stránka tohoto filmu, kvůli humoru a narážkám. Je tu hezky znázorněna nespravedlnost toho že i když se rozkrájíte, tak na Vás všichni serou a je jedno jak žijete a realitu hnusných a chudých čtvrtí v Americe. Celkově film byl dobrý a líbil se mi, jen druhá postava mohla být daleko lepší a kdyby polovina filmu nebyla o ničem taky by to bylo daleko lepší. ()

JayJay5

Na tenhle film jsem se moc těšil. Věřil jsem ústřední dvojici a tomu, že to bude drsnější Smrtonosná zbraň. Bohužel to byla Smrtonosná nuda. Nezachránil to ani dobrý herecký výkon již zmíněné hlavní dvojice. Michael Jay White absolutně nevyužitý, lupiči nudní, bez osobnosti. Představili nám tuny postav, na kterých ale vůbec nezáleželo. Zbytečně dlouhé dialogy o ničem. Všechno trvalo hrozně dlouho a strašně nudilo. Za mě veliké zklamání. ()

jan152 odpad!

Příšerně rozvleklé, proč to trvá dvě a třičtvrtě hodiny? Psychologizující mudrování jak kdysi v sovětských filmech. Chápu, že je někdo kriminálník a že se k tomu nějak dostal. Ale tak z toho měli nadělat seriál, už by měli pěkných pět dílů. ()

HanaZ

Co to bylo...? Pokud by si Verbal aspoň jednou odpustil OT, tedy líčení svého trauma z žen středního věku (mimochodem Mel za zenitem mnohem dál, než čtyřicítky...), tak je jeho komentář přesný. Dlouhé záběry a rozvláčné dialogy jsou pro fajnšmekry, ale má se být při nich na co dívat a postavy musí mít co říkat, nebo mít aspoň o čem přemýšlet... Tady se dva suspendování motáci projíždějí autem od jedné pitomé akce ke druhé a řeší procenta a žitný toust: Jedna hvěda právě Melovi, že se tím protrápil. Nevím, jestli by Zahler měl někdy něco režírovat, ale určitě ať nepíše scénáře. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Tu písničku zpívá chlap nebo holka?" - "Dneska v tom stejně není žádnej rozdíl. Rozdíly se smazaly, když chlapi začali říkat, čekáme miminko, když ho čeká jejich žena." Dva poldové se rozhodnou okrást bankovní lupiče, aby si přilepšili k důchodu. Originální zápletku ničí dlouhá stopáž, protože je to tak šíleným způsobem roztahaný až to nudí. Ústřední dvojka Gibson a Vaughn dali dohromady pár dobrých hlášek, ač atmosféra filmu připomíná krematorium. Dějově je film velmi realistický, takže konec nepřekvapil. - 30%. ()

BStone

Výborná kriminálka, která má skvěle napsané a zahrané postavy, nikam nespěchá a každý záběr je promakaný do detailů. 80% ()

Tempter

20 minut OK, ten protrpěný "zbytek" nestojí za komentář. Hra na velký klasický film ala stará škola skončila v propadlišti tlachů a nudy. Bylo, nebylo... ()

Zaks

Konverzačný akčný film s mnohými netypickými prekvapeniami a občasnou brutalitou. Príšerne pomalé a rozvláčne tempo spôsobovalo častý spánok počas filmu, ale minimálne kvôli záveru sa oplatilo dopozerať až do konca. ()

Tonula

Drsná krimi. Při jednom momentu se mi fakt obracel žaludek. Rozhodně ho nedoporučuji slabým povahám. Na druhé straně mi tvůrce filmu neumožnil zdřímnutí u obrazovky, i když film není právě krátký. Od začátku do konce to má šťávu. Dokonce ještě při titulcích jsem doufal, že se něco stane. Ulevilo se mi, až titulky dojely k černé obrazovce, řekl bych, že to budu muset chvíli rozdýchávat. Vlastně jsem chtěl po dlouhém čase vidět něco s Mel Gibsonem a to se mi opravdu povedlo :-). Budu muset najít něco o zahrádkaření nebo pohádku. 100 % nedám, bylo to na mě příliš krvavé, ale kdyby bylo možných 90%, měli by je. Takto jen 4 *. ()

little.boy odpad!

Poslednýkrát som sa díval na Zahlera. Ten človek má výnimočnú schopnosť vyjadrovať vo svojich filmoch jedno veľké NIČ. Mám pocit, že by vedel hlboko rozviť aj čuranie do pisoára. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (viac)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (viac)