Kingsman: Zlatý kruh

• Česko Kingsman: Zlatý kruh (viac)

S tajnými agentmi ešte tajnejšej organizácie Kingsman sme sa rozlúčili trochu rozpačito. Síce na poslednú chvíľu zachránili svet a väčšinu jeho obyvateľov, sami na tom neboli práve najlepšie. Harry Hart (Colin Firth) skončil s prestrelenou hlavou a je teda potenciálne mŕtvy, za sebou to má aj klamár šéf Arthur. Mladý agent Eggs (Taron Egerton) síce prežil a skončil v náručí dánskej princeznej, ale inak by sa dal počet elitných agentov, ktorí prežili, spočítať na prstoch jednej invalidnej ruky. A teraz čelia zvyšní hrdinovia novej výzve. Ich tajnú centrálu totiž zničil niekto, kto má poriadny arzenál a celý svet sa stáva rukojemníkom ďalšieho šialeného zloducha. Ako inak, že? Kingsmanov čakajú nové úlohy a prekážky, a aj keď im hrdosť káže inak, spoja sa so spriatelenou americkou špionážnou organizáciou trefne pomenovanou Statesman. Konkrétne s agentmi nazývanými Tequila (Channing Tatum), Whiskey (Pedro Pascal), Champagne (Jeff Bridges) a Ginger (Halle Berry). Agentúry Kingsman a Statesman musia spoločnými silami poraziť riadne šibnutú a pravdepodobne aj mimoriadne nebezpečnú potvoru menom Poppy (Julianne Moore). A pri tom opäť zachrániť celú Zem a väčšinu jej obyvateľov. (CinemArt SK)

Pegas1632

Zklamání. Zbytečných 141 minut, zbytečné dějové linie, láká na hvězdná jména a ani z nich ve filmu netěží, postavy jsou vlastně také zbytečné. Dějově nuda, zasmála jsem se tuším opravdu jen jednou, pak to spíš byl takový úsměv sem tam. Bojové scény tradičně super, ale vlastně se neliší od jedničky. takže nic, nic, bojová scéna, vtípek, nic, nic, bojová scéna, nic, vtípek, nic, bojová scéna a vtípek a nic nic ... ()

corpsy

Úroveň tohtoročných veľkorozpočtových pokračovaní ( STRÁŽCOVIA GALAXIE VOL. 2, XXX : blablabla, ALIEN : COVENANT, či TRANSFORMERS : blablabla ) klesla oproti predchádzajúcim výletom o etáže dole. KINGSMAN : blablabla, v tomto smere pokračuje. A tu by som mohol moju recenziu ukončiť, pretože je jasné, že to nebolo to pravé nutty. Povedzme si prečo. Prečo teda trebalo natiahnuť snímok na skurv€ných 140 minút ( aj s titulami ), prečo sa náramne coolové postavy ( Bridges , Tatum ) stávajú vedľajšími, doslova na pár minút štekajúcimi psami a prečo sa vlastne po skurv€ne nadupanom začiatku už len ide dolu vodou ( čo sa týka akcie )? Zato tu majú priestor, trápna Moore, ešte trápnejší Elton John a soundtrack, ktorý nepasuje. Nabudúce chlapci ( som s vami )! ()

berny2468

Velké překvapení. Po výborném prvním díle jsem nevěděl, co čekat. Dvojce se však navázat na jedničku podařilo přímo brilantně. Zlatý kruh hýří vtipem, zbesilou akcí s neskutečně neskutečným příběhem, skvělá hudba -prostě klasický Vaughn. Je to prostě jízda, která se zastaví až s titulkami. Dvojka má výborné obsazení, ale přesto plně nahradit S.L. Jacksona se samozřejmě nepodařilo, Ikdyž se Julianne Moore snaží, co ji síly stačí. Ovšem i Moore je svým způsobem zajímavá, ale stejně nejlepšími novými postavami jsou bezesporu Elton John a Americký prezident. Tatum, Halle Berry a Bridges jsou ve filmu překvapivě málo, což je velká škoda,neboť když jsou tam, jsou skvělí. Hudební výběr je opět výborný Rozhodně bych se nebránil pokračování a možná si dám v kině repete, na tohle prostě musíte do kina jít...85%. ()

Peterssen

Pořád je to dobrý a pořád je to zábavný, ale postrádá to eleganci, šarm a originalitu jedničky. Na druhou stranu asi málokdo čekal, že by první film šlo ještě vylepšit nebo překonat. Možná se dalo aspoň půl hodiny osekat a udržet aspoň příjemný spád, který byl hlavně v poslední čtvrtině výborný. Kdyby to šlo, dám 4.5, protože mě to vážně bavilo, ale na plný počet to prostě nestačí. ()

ConanVJ

Ale jo, určitě lepší a celkem vážnější podívaná než u jedničky. Hlavní představitel už mi tolik nevadil, akce je hodně a je nápaditá. Příběh jednoduchý, s nějakým tím zvratem. Za mě 85% :) ()

baribal

Utržené ze řetězu.. až se zdá, že to Matthew trochu nezvládnul. Od dvojky jsem čekal, že ačkoli bude trochu rozmáchlejší, tak udrží tempo a styl jedničky, škoda že se na tempo šlape o tolik víc. Postavy není šance si nějak vychutnat, ty nejzajímavější skoro nejsou vidět - Tatum, Bridges a Berry (Pascal celkem jo, ale je celkem zbytečný, ačkoli má top akční scénu). Stopáž šíleně dlouhá a co horší je způsob jak se děj posouvá kupředu.. je to kostrbaté a plno dějových vsuvek ani nemuselo být.. vypadá to, že aby někdo měl malý štěk, tak mu dali pěti minutovou epizodní roli. Vadilo mi toho celkem dost, ale pořád je to skvělá zábava.. a od okamžik co se Harry stane Harrym to začne šlapat výrazně líp. Těšim se na trojku, na Tatuma a netěšim se na zadní vchody.. teda když bude z jedničky tak jo, pokud ze dvojky tak asi spíš teda jako že ne. ()

agentmiky

Před třemi roky se na filmové scéně objevilo překvapení roku, které nikdo asi moc neočekával, ale pak tady najednou bylo a bum. Mánie okolo Kingsmana se rozjela, a to zdůrazňuji, že zasloužená. A teď jsme se dočkali dvojky, která podle mě jedničce dýchá na záda, co se týče kvality a hlavně zábavy. Na Kingsmanovi obdivuji nápady, s kterými se minutu co minutu vytasí, dále pak úžasný vizuál, který hýří jednou barvou za druhou, podobnost s Bondem, ačkoliv je to teda odlehčenější verze až s nádechem satiry, a pak samozřejmě tím nejáčkovějším hereckým ansáblem, jaký si dokážete představit. No, a tady se dostavilo vše. Sice mohlo být nadmíru jasné, že se do dvojky zapletou Američané a vybudou si svou roli, ale já to považuji za perfektní nápad. Přecejen spolupráce elegánů z Británie a kovbojů z USA, jmenovitě organizací Kingsman a Statesman, ve filmu dobře fungovala. Nejvíce mě ohromil Pedro Pascal, jeho agent Whiskey se nejdříve jevil jako prvoplánová postava, která představovala typického Američana jako z ranče, ale jeho počínání a projev ve mě vyvolaly spíše pocity nadšení. Návrat Galahada potěšil, o to více mě ale mrzí ztráta jiné postavy. A herecké cameo Eltona Johna, to muselo vykouzlit úsměv na rtech asi u všech. Takto si představuji závěr u akčních filmů, neboť poslední čtvrthodinka byla napumpována nikdy nekončící šťavnatou akcí, která stála za to. Za mě dávám 86 % ()

Adasin

Nechápu to všeobecné zklamání, já jsem dostala to, co jsem čekala a byla to jedna z nejlepších návštěv kina v roce 2017, plus ještě pár hereckých posil navrch. Mám dojem, že se tu opakuje to, co u mnoha filmů - lidé měli příliš vysoká očekávání. I mě se to občas stane, proto jsem ráda, že to u druhých Kingsmanů není můj případ P.S.: po pár letech a na malé obrazovce už to není tak super, začala jsem vnímat nedostatky a našlo se pár momentů, které bych vynechala, ale pořád hodně fajn film. 8/10 ()

zdepapepa

Na "zlatém kruhu" mi chybělo cosi, co dokážu popsat pouze neuchopitelným slovem "osobitost". Nové postavy se povedly, hlavní záporačka byla dostatečně zajímavá (i když často over-the-top) a zasloužila si určitě víc prostoru (situace, která by se dala vyřešit tím, že by se necestovalo z místa na místo). Návrat Colina Firtha nebyl žádným tajemstvím, takže je jedno, jestli to tu budu psát, ale nedovedu si moc představit znovu sledovat jedničku a prožívat stejné emoce, když už vím, jak to s ním dopadne. Co se týče návaznosti na první díl si však cením režisérova rozhodnutí zachovat kanonicky konec. Výjimečnost jedničky zde ale kazí přehršel "signature" zpomalených záběrů poletujících po místnosti při soubojích. Je však fajn, že moderní tajní agenti (resp. jejich tvůrci) spolupracují, jak je vidno ve videu s Archerem. ()

SaNcHeZ_cz

Elitní britští špióni jsou ve své druhé štaci poněkud rozpačití. Scénáristické tápání, lacinější digitálnější akce, trochu nevhodný přístup k návratu Harryho a nevýrazní záporáci táhnou tenhle sequel k průměru. Na druhé straně jsou tu sympaťáci od Statesman (hlavně Pedro Pascal), pár skvělých momentů a několik smrtících komediálních gagů, které by si zasloužili vytesat do kamene. Kingsman: Zlatý kruh není ani zdaleka tak elengantní, propracovaný a vypilovaný snímek jako jeho předchůdce, bavit se v kině ale rozhodně budete. | Více ZDE ()

Wysch

Jak se to říká? Méně je někdy více? Možná někdy repete na blu-ray hodnocení zvedne, protože druzí Kingsmen jsou opravdu krásně vypadající snímek, ale snaží se až tak moc o to, aby byl cool a fresh, že to vlastně Vaughn dost potápí přehršlem... všeho. Postav je moc, vedlejších zápletek je až příliš moc, CG elementů je k nesnesení moc (obzvláště v akčních scénách) a zkrátka a jednoduše toho "moc" totálně přebíjí to, co udělalo první Kingsmen cool a fresh. Egerton skvělý, Halle Berry vynikající, Julianne výborně hraje špatně napsanou postavu (a protože je záporák, ovlivňuje to celej film) a Pedro Pascal si krade všechny scény pro sebe. (Poppy Delevingne má nádhernej hlas.) Overall je pro mě dvojka Kingsmenů vlastně zklamáním. ()

Vxxx

Za mě veliké zklamání. Nečekala jsem, že to bude tak dobré, jako jednička, ale doufala jsem alespoň v obstojné pokračování. Tohle byl jeden nesmysl vedle druhého. Hlavní zápletka vůbec nedávala smysl, vedlejší zápletky (například Harryho ztráta paměti) byly úplně zbytečné a pro příběh nedůležité a kompletně tam bylo šíleně moc plot holes. Navíc je to moc dlouhé a roztahané. Troška americké krve byla hezké spetření, hudba fajn. herci boží. Celkově tedy zklamání, ale možná tomu dám ještě někdy v budoucnu šanci. Jedničce jsem taky přišla na chuť až napodruhé. 3* ()

MartinezZ

Bohužel přesně takové, jak se říkalo. Přepísklé, vyčpělé, s americkým klasickým "humorem". --- První díl byl na můj vkus sice i tak zbytečně brutální, ale přesto to bylo zajímavé. Tady se jen recyklují nápady a ty trapné jsou ještě více na dřeň. Hned úvodní scénka je příliš hlasitá, příliš veřejně akční a postrádá ducha filmu, uvedeného na plátna v rámci prvního dílu. Příliš třeskutě degitálně akční s klasicky americkou fekální třešničkou, jak jinak. Z Tarona se v prvním díle podařilo udělat z britského fakana na odstřel Kingsmana, aby tady zase fuckoval skoro v každém záběru. Statesmani měli dobré nápady a Julianne si tu mrchu fakt užívala, palec nahoru. Mlýnek a burgery si ale autoři fakt mohli odpustit. A pak ještě nechápu, proč je v některých scénách Taron tak neskutečně zmalovaný a našmínkovaný. V žádném kontextu filmu to nedává smysl. Zkrátit, sestříhat o zbytečné nechutnosti a trapárny a bylo by to lepší. Takhle jen autoři, aby si vzali relativní úspěch prvního filmu k srdci, prostě jen přitlačili a sešlápli plyn bez rozmyslu => zbytečný film se zašlou rozplizlou kreaturou Eltonem. Hvězda za nápady, hvězda za Julianne. ()

Praxis

Zklamání... Skvělý Firth ale nezachrání klasiku druhých dílů. Všeho více... Hravost a nadhled jedničky je pryč... Místo toho překombinovanost, a i když v soubojových scénách je Vaughn pořád vynalézavý, onen wow efekt jako z kostelní scény v jedničce, tam není. A možná zbytečně hodně digimrdníku. 65% ()

ArsenalEagle

Promiňte... říkal tu někdo, že to není dobré?! Neskutečná jízda plná akce, vostrých hlášek a protentokrát i nějakého toho smutku, bez kterého bych se určitě obešel. Dokonalé navázání na totálně dokonalou jedničku. Jsem rád, že film přinesl i něco jinačího než co jsme mohli čekat po předchozím dílu. A ten Elton... no jednoduše brilantní! Trojka? I'm waiting, bitch! ()

kolda1990

Budu se muset podívat znovu na jedničku, protože mě tento díl více stáhl do děje a do "sedačky" než první, což mi je divné. Ale tak může se stát. Skvělá akce, i humor, který tam seděl. Julianne Moore perfektní. Elton John pobavil. Tahle série určitě nebude poslední. ()

Ellmariachi

Hele, po tom hejtu a nadávání jsem nečekal skoro nic a hoplá. Ono to vůbec není zlý. Jasně scéna z kostela už tu nebude, ale zkuste si to napodobit nebo dokonce překonat. Na druhou stranu ještě tak hodinu po skončení bych si asi hambáč nedal. Naprostá bomba bylo sledovací zařízení, to mě slušně rozseklo. Příběh je jemně řečeno nic moc, ale postavy jsou opět skvělé. Tedy až na jednu výtku. Julianne Moore byla super a v určitým ohledu i neskutečně až úchylně sexy, ale opravdový záporák ze kterého bych měl lufta mi chyběl. Celkově ale spokojenost a 75 procent. ()

JJ.Gibson

Pokračování Kingsmanů je jen o malinko horší než první díl, který nastavil přímo nezdolatelně vysokou laťku. To, ale neznamená, že by se druhý díl nepovedl, ba naopak! Po dlouhé době, se objevilo pokračovaní, které je skvělé, zábavné a drží se v závěsu. Jullianne Moore jako hlavní záporák oproti Samuelovi L. Jacksonovi z jedničky trochu ztrácí, ale rozhodně je i tak šílená. Nejlepší joker byl jednoznačně prezident USA, ten to dával na výbornou! Co se týče obsazení, tak přibylo pár hvězd a hvězdiček a ústřední trojice byla skoro bezchybná. Velmi svěží vánek přivál Pedro Pascala, který teď jede poměrně na vysoké hollywoodské vlně :) Pro mě vskutku podařené pokračování. (třikrát v komentáři zvoleno slovo pokračování, asi vidím pár motýlů a nedokážu vymyslet nic lepšího, sorry:) ()

filmsim

Pokračování, které se povedlo. V duchu jiných sequelů se ještě víc šláplo na plyn a všechno je ještě více přemrštěné a šílené. Režisér/Scenárista Matthew Vaughn to však ustál s přehledem a přináší kvalitativně srovnatelný nášup nahláškované britské špionáže jako před třemi lety. Fanoušci budou spokojení, ostatní budou jen nechápavě kroutit hlavou. 7.5 /10 Více v mé recenzi na webu Filmový Guru nebo v podobě video recenze na youtube kanálu Biograf. ()

Laxik

Nikdo netočí akci jako Matthew Vaughn. Jasně, jsou filmaři, kteří ji zvládají lépe (jen letos třeba Nolan nebo Wright), Vaughn je ale unikát. Dokonce takový, že mu odpustím to okaté CGI, kterým mě při svých krouživých do absurdna vyhnaných záběrech mlátí o hlavu. V druhých Kingsmanech se totiž zhmotnilo vše, co si představuju jaku dokonalou "bezduchou popcornovou horskou dráhu". Vtipy, akce a styl stříkají na všechny strany a já se ani chvíli nenudil, přestože celé představení trvá dlouhých 141 minut. Julianne Moore je oproti Jacksonovu Valentinovi rozhodně zlepšením, američtí bratranci Channing a Pedro tomu přidávají oktany a Elton na hranici kýče baví, jak byste to od něj možná ani nečekali. Takže ve výsledku mě to bavilo asi i víc než jednička - a to i přes to, že to má jak všechny klasické Vaughnovy neduhy (k už zmíněnému okatému CGI si přičtěte prapodivnou příběhovou strukturu, která lítá sem a tam a drží dohromady snad jen s pomocí celé role stříbrné pásky, a upozaďování ženských charakterů) a přidává k tomu ještě klasičtější slabiny dvojek (všeho je tam víc a celé to trvá déle). Ono to má totiž taky všechny atributy Vaughnových nejlepších kousků. Jeho unikátní styl, tentokrát vybroušený téměř k dokonalosti, baví i ohromuje, hraje si s klišé a převrací očekávání a hlavně má zábavně až tarantinovsky napsané dialogy. FUCK you Poppy! Fuck YOU Elton. SPOILER! Jen mě sere, že i když jsou Kingsmani super zábavný a všechno v nich perfektně šlape, ten film se prostě dal natočit líp. Zabít hned z kraje Roxy byla rozhodně chyba. Její postava měla co nabídnout. Nejen co se týče toho prostého faktu, že to byla pravděpodobně první a jediná žena mezi Kingsmany, ale hlavně proto, že by to znamenalo mnohem zajímavější a bohatší příběh a prostor pro Eggsyho (a nejen jeho) další vývoj. Kdyby se místo její smrti nevrátil Harry, vůbec bych se nezlobil.. Ale hej, filmy musíme hodnotit podle toho, co jsou, ne podle toho, co si myslíme, že by "měly být". ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

08.12.2020

Zpátky v roce 2014 diváky v kinech mile překvapil nenápadný snímek režiséra Matthew Vaughna Kingsman: Tajná služba. Následně se tvůrce upsal taky jeho pokračování s podtitulem Zlatý kruh, které už… (viac)

Kingsman 3 má datum premiéry

Kingsman 3 má datum premiéry

23.09.2018

Eggsy a spol. se oficiálně dočkají své třetí mise. Studio 20th Century Fox potvrdilo, že trojka Kingsmanů dorazí do kin v listopadu v roce 2019, režie se pak ujme otec série Matthew Vaughn (Kick-Ass,… (viac)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)