Gentleman s revolverom

(festivalový názov)
  • Česko Gentleman s pistolí (viac)

Film založený na skutečném příběhu Forresta Tuckera, od jeho smělého útěku z vězení San Quentin ve věku sedmdesáti let až po řadu nevídaných vloupání, která policii vyváděla z míry, nicméně veřejnost okouzlila. Jeho pronásledováním jsou posedlí detektiv John Hunt , jehož fascinuje, jak se Forrest věnuje svému řemeslu, a žena , která ho miluje navzdory jeho profesi. (Filmbox)

Michelle75

Že mu je přes osmdesát vzhledově odpovídá,ale svými gesty, mimikou, hlasem, je to pořád ten stejný Redford jako kdysi, stejně tak Sissy Spacek je až na ten nos z profilu( bojíííííím) ještě čupr baba. Občas mě tyhle filmy se staršími herci baví, mají hlubší smysl, neřeší kraviny. Forrest Tucker byl tedy opravdový oříšek. Občas se film malinko táhne,ale je tak příjemně jiný, že mě to baví. Navíc mě svou rolí hodně potěšil i Casey Affleck, kterého jindy nějak nemusím. ()

Loki_Six

I remember I sat down with him once and I said, "Forrest, surely there's an easier way for somebody in your position to make a living." And he looked at me and he said, "Brother, I'm not talking about making a living. I'm just talking about... living." ()

Wally

Moc díky za R. Redforda...vidět ho v jeho posledním herecké představení něco znamená a člověk si nemůže nevzpomenout na všechny ty úchvatné role, které ztvárnil. Je v tom prostě kus nostalgie a stejný je i tento film...herecky skvělé, nostalgické...ale taaaaaaak strašně pomalé... Za tu nostalgii a z úcty dávám jednu hvězdu navíc než by si film dle mého zasloužil. ()

SpaceOdyseus

Prijemne oldschoolovy film, ktery je tak retro, ze bych se klidne hadal, ze je ctyricet let stary. Super Casey, super Redford, fajn premisa vylupovani bank a fajn laid-back feeling vseho na platne. ()

Hanys_

Redfordův Forrest je boží a celkově ta jeho postava je dost vděčná. Tohle seniorské "chyť mě, jestli to dokážeš" ale prostě ten potenciál úplně nenaplnilo. Nejzajímavější byla asi ta pasáž Forrestových celoživotních útěků. ()

filipvrbik

Skvělé obsazení, ale patrně nejnudnější kriminálka, jako jsem kdy viděl.. Není to nikterak špatné, jen se tam prostě skoro nic neděje - až trošku ke konci...60% ()

Haniczka

Ani Bob nedokázal nudnému a nesympatickému grázlovi vdechnout trochu něčeho, proč bych na to měla koukat. Stárnoucí kráska Špačková to taky nevytrhla. Raději si hned spravím chuť na Podrazu nebo BCASK. ()

majec4

Podareny film so super protivnikmi. Obaja sa mi vo svojich ulohach pacili. Mna velmi potesilo, ze som videl aj Dannyho Glovera, ten cas fakt leti. Miestami to bolo hluchsie, ale film ma aj tak zaujal tou atmosferou. Nie som nejaky extra fanusik Redforda, takze 3* asi stacia. ()

ink flo

Stylové rozloučení Roberta Redforda s hereckou kariérou. Formálně bezchybný (točený na starej 16mm kinomateriál) retro dle skutečné události, kdy v 70s/80s parta důchodců vykrádala banky. Hvězdný obsazení - Sissy Spacek, Casey Affleck, Danny Glover, Tom Waits. Je to příjemně pomalý a civilní, něco mezi kriminálkou a romancí. ()

barteca

Special final Redford. Milé rozloučení i s vtipně zakomponovanými vzpomínkami. Kruh se uzavřel. Bylo to krásné ......a půlstoletí od Butche Cassidyho uběhlo jako voda. Velké díky, pane ! ()

theSaint

Staromilská kamera připomínající klenoty 60/70 let je skutečně filmovou radostí. Krásná rozlučka "skrytě" reflektující práci jednoho z nejlepších a nejvýznamnějších herců naší doby. Nevím proč, ale stále jsem Redforda vnímal jako toho šviháka s jiskrou v oku a jeho věk jsem si nepřipouštěl. Možná až tady jsem si uvědomil, že tu tahle legenda s námi nebude navždy. Je to hořkosladké. ()

BOURQUE

Film inšpirovaný „True-based“ príbehom. Z globálneho hľadiska je to vo svojom žánru (senior bankový lupič) spíš priemer. Avšak vďaka šarmu a jednoduchej avšak veľmi elegantnej hre R. Redforda vás to drží pri obrazovke. Vo vedľajšej roli solídny výkon od C. Afflecka. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

agassi68

Redford to vie aj na staré kolená podobne ako Eastwood. Svojou charizmou s prehľadom zastreší akýkoľvek film. Už teraz moje oči plačú nad jeho hereckou derniérou.. ()

tomik99

Příběh o takovém čistém lupičovi, který dokázal vždy vše ukecat, každého dostat pouze na pár slov, okouzlit svým vystupováním a zároveň nikomu nikdy fyzicky neublížit. Robert Redford se na tuto roli hodí naprosto skvěle a bylo vidět, jak si postavu Forresta neskutečně užívá. Casey Affleck je jako polda opravdu vynikající, chvíli ani člověk pořádně neví, komu má fandit, protože obě hlavní postavy jsou velcí sympaťáci. Je to zkrátka zábavný film, který pobaví, řekne to, co má, sdělí světu, co chtěl. A všechno pouze v hodině a půl dlouhé stopáži, která bohatě stačila. Byl jsem spokojen. ()

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)