Zlé časy v El Royale

• Česko Zlý časy v El Royale (viac)

Hotel El Royale leží neďaleko jazera Tahoe a prechádza priamo cez neho hranica dvoch amerických štátov, Nevady a Kalifornie. Hostia si tak môžu vybrať izbu buď v Nevade alebo v Kalifornii a porušovať či dodržiavať zákony jedného alebo druhého. Tento hollywoodskými celebritami kedysi obľúbený hotel má svoje slávne časy dávno za sebou. Jeho slávu pripomínajú len čiernobiele fotografie slávnych hostí na stenách, chátrajúci luxusný interiér, veľký jukebox so starými šlágrami a neurotický zamestnanec, ktorý sám všetko udržuje v chode. Keď sa v jednom dni v hoteli zíde päť hostí, je to podozrivé. Kňaz, soulová speváčka, dve mladé dievčatá a niekto, kto na prvý pohľad vyzerá ako obchodný cestujúci. Podozrivým je aj hotel El Royale, ktorý nielen vo svojich stenách ale aj pod podlahou ukrýva mnohé tajomstvá. S príchodom noci a ďalších nepozvaných hostí bude mať každý z prítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastné vykúpenie, predtým než sa všetko odoberie do horúcich pekiel. (Cinemart SK)

Adasin

Zlý časy v El Royale a moc dobrý časy jak pro filmové fanoušky tak i jakékoliv náhodné diváky, kteří zabloudí do kina (u první projekce jsme v sále byli čtyři, holt nulová propagace u nás, neviděla jsem jedinou reklamu). Možná ze mě mluví nekritické nadšení, neboť jsem se na Zlý časy v El Royale těšila už od první zmínky na webu MovieZone cz. Neupoutal mě ani tak nástin obsahu, ale ten tvůrčí tým. Film od Drewa Goddarda, jednoho z tvůrců netflixovského seriálu Daredevil (Chatu v horách jsem neviděla), ve kterém hrají Jeff Bridges, Chris Hemsworth nebo Jon Hamm, a hudbu skládá Michael Giacchino? Take my money! A s přibývajícími informacemi se Zlý časy v El Royale postupně staly hned po Avengers: Infinity War mým druhým nejočekávanějším filmem tohoto roku. Zejména první trailer je parádní, jeden z nejlepších, které jsem kdy viděla, po něm jsem skoro nemohla natěšením dospat. A to ještě museli u nás posunout premiéru o týden... Ale čekání se rozhodně vyplatilo, o žádném zklamání nemůže být absolutně řeč. Příběh o tom, jak se několik podivínů, z nichž mnozí mají nepochybně pohnutou minulost (výborné flashbacky!), sejde v zapadlém hotelu a jak se to postupně začne řezat, je výborně natočený a napínavý, nikdy nevíte, co kdo přesně udělá - zvraty fungují parádně, nejednou budete překvapeni a tiše si říkat "wau." K tomu již tradičně skvělá hudba od Michaela Giacchina v kombinaci s dobře zvolenými dobovými písněmi a krásným zpěvem Cynthie Erivo (pokud to opravdu zpívala ona, tak klobouk dolů). Cynthia samotná se mi hodně líbila, překvapila mě svým výkonem a s Jeffem Bridgesem byli nakonec skvěle sehraná dvojka. Samozřejmě potěšil i zbytek obsazení, Chris Hemsworth hraje parádního fanatického záporáka, Dakota Johnson ukazuje, že nemusí spoléhat jen na Padesát odstínů šedi (na to se dobrovolně nikdy nepodívám) a Lewis Pullman se překonává v každé scéně. Naprosto úžasný film, který jsem v kině viděla již dvakrát (podruhé týden od premiéry), jenž Vás nepustí, dokud není konec. Koukejte na něj taky zajít, zaslouží si to! P.S.: Jakožto fanynku Trona mě potěšilo příjmení postavy Jeffa Bridgese. 9/10 ()

agentmiky

Tady někdo pilně sledoval tvorbu Quentina Tarantina, a věřte, že i kvalitativně ho dorovnal. Drew Goddard naservíroval divákům podívanou, která si samozřejmě nenajde pochopení u obyčejného konzumenta, který vyžaduje přísun konstantní akce, ale u někoho, kdo pochopí, jak dlouho tvůrcovi muselo zabrat vymýšlení tak propracovaného příběhu, kde každá sekunda děje má pro budoucí zápletku obrovský smysl. Styl filmu mi neskutečně sedl. Hýří to barvami, nabídne to zajímavé charaktery s propracovanou osobností (nikdo není vynechán, za to palec nahoru) a zápletka, PÁNI, ta zápletka. Dlouho jsem neviděl film, kde by si s příběhem tak pohráli. Sice se to rozjíždí docela zvolna, ale po prvních odpadlících (pozn. mrtvých) to nabere doopravdy slušné otáčky. Zejména pak ty skvěle napsané a slovně vyostřené dialogy považuji za highlight filmu. S příchodem Hemswortha to nabralo ještě šílenější tempo (podle mě to už ani moc nešlo, ale byl jsem vyveden z omylu). A ten mega překrut v příběhu na konci v hlavní roli s Lewisem Pullmanem (odvíjí se od čísla 123, víc neprozradím) mně jednoduše nařídil, že tady pod pět jít nemůžu. Asi se to zařadí mezi TOP 3 minulého roku, všemi aspekty k tomu stát se to kultovním hitem to podle mě oplývá. Za mě dávám 89 % ()

Vxxx

První polovina super, druhá se táhla a byla už dost překombinovaná. Celá dějová linka kolem Chrise Hamswortha byla už moc. Ale je to kvalitní snímek s výborným obsazením a v mém případě s troškou nostalgie. Celé mi to totiž připomínalo old schoolového Tarantina. 4* ()

UncleG

Průměrně koukatelná, lehce otřepaná a hodně předvídatelná báchorka o "podivné sešlosti". Nakročeno bylo k bombě, ale nakonec z toho bylo jenom plácnutí do vody. ()

Makky

Skvelý thriller s hravými dialógmi, záhadným mysterióznom a dobrými postavami. Avšak len do času, kým sa objaví nevýrazný Hemsworth, spolu s ktorým celý zaujímavý vývoj začne plávať a divák zívať únavou. Veľká škoda, pretože potenciál a smer v prvej hodine bol fantastický. ()

slunicko2

Film, kde nikdo není tím, kým se zdá být. 1) 43letý scenárista, režisér a producent Drew Goddard (scénář Světové války Z nebo podíl na Ztracených) patří mezi tvůrce, jejich díla nepřijímám nekriticky, ale kteří i tak občas velmi mile překvapí. Zde se jeho dvouletá práce na scénáři očividně vyplatila._____ 2) Tarantinoidní zápletka, děj i režie diváka příliš nezmate, protože film má přesně stejné charakteristiky jako tvůrcův vzor: chvílemi paráda, chvílemi nuda, ambivalentní pocity při sledování. Pick a color, red or black._____ 3) To nudně rozvláčné zpracování prvních zhruba 110 minut mi vadilo nejvíce._____ 4) Film nabízí mnoho interpretací. Líbí se mi ztotožnění postav se sedmi smrtelnými hříchy nebo přirovnání prostředí hotelu k limbu (googluj limbus). Pro Juraje Kovalčíka v Cinema View.sk zase postavy představují typické americké jevy._____ 5) Zaujal mě 35letý Australan Chris Hemsworth s parádně vyrýsovaným hrudníkem (šéf sekty Billy Lee, inspirovaný Charlesem Mansonem), 25letý Lewis James Pullman (recepční Miles Miller) a 29letý kanadský gay sexy všeuměl Xavier Dolan v malém štěku (Buddy Sunday)._____ 6) Výstižný koment: kingik*****. ()

scroochy

Docela škoda. Má to celkem styl a první polovina dobře šlape a je zajímavá, ale pak v druhý polovině mi přišlo, že film jen prostě servíroval scénky bez nějakýho hlubšího významu nebo pointy. A stopáž je strašně přepálená, za to zaslouží Goddard přes prsty. ()

salalala

Tarantino bez Tarantina a poměrně sympatický pokus o rádoby chytrý thriller, který bohužel skončil na půli cesty. Drew Goddard nemá problém s atmosférou a od začátku ji tvoří potemnělou a tajemnou a rozehrává docela zajímavý příběh o několika lidech v jednom hotelu. Zpočátku jede v relativně svižném tempu, odkrývá jen několik odpovědí a vysloveně diváka láká na další sledování. Postupem času ale tempo upadne a začínají se kupit otázky, na které nejsou odpovědi a ani samotná pointa příběhu není úplně uspokojivá a je na můj vkus až příliš nedořečená a překombinovaná, aniž by nabízela nějaké rozřešení. Goddard měl štěstí v tom, že se mu podařilo snímek naplnit solidním písničkovým i originálním soundtrackem a mohl se opřít i o docela slušnou akci, které je ale zoufale málo. Je ovšem znát, že má cit pro filmovost a některé momenty a scény jsou natočené parádně, podobně jako u akce jich je ale málo. Klíčové je ovšem obsazení, v němž hrají prim vynikající Jeff Bridges a Cynthia Erivo, které postupem času doplní Dakota Johnson, která konečně ukazuje, že umí hrát a je snesitelná a v závěru též Chris Hemsworth, který je ale na svou roli jakéhosi sektářského guru málo charismatický a démonický, tím pádem unylý. Bad Times at the El Royale je sympatický počin, který se pokouší o něco trochu jiného, než je v současném mainstreamu zvykem, potřeboval by ale lepšího scenáristu a trochu menší ambice. 60 % ()

halogenka

Po čase už ty odbočky (a zpívání) začnou být vcelku otravné a film působí nekonečně. O to víc zklame konec, který postrádá potřebnou katarzi. Kdo přežije, je vám vlastně celkem buřt. ()

Trevor

A tak som sa nejako nechal zlákať aj na Disney+, na skúšku. Prvá voľba nakoniec padla na film, ktorý som v roku 2018, keď ma bavilo kinosály navštevovať pravidelne odložiť predovšetkým pre jeho dĺžku, kinoparťáka spod Tatier tiež neoslovil, trailery tiež neboli úplne oslnivé a tak film akosi upadol do zabudnutia. Po takmer štyroch rokoch môžem povedať že ľutujem, že film nepadol na veľkom plátne, aj keď...Hodnotenie filmu sa aj medzi mojimi obľúbenými užívateľmi pohybuje v rozmedzí od 2* do 5* a chápal by som aj to prípadné priklonenie sa iba k 1*. Ďalej je veľmi výstižný opis Arsenala83 že prvý hodinana je takmer na zaspanie, u mňa to bolo určite viac ako 30 minút a zvažoval som že to vzdám. Časom sa to však priblížilo, opakujem priblížilo, k tarantinovskému nádychu, ako spomína Jaro, aj keď nemyslím si že cieľom bolo úplne ho okopírovať. Áno, dialógy občas viazli, ale mne sa skrátka ten taký nádych Kill Bill páčil. Podobne ako osud bodky skončil dobodky tak ako som chcel. Na škodu je, že asi najslabším článkom bol nakoniec Billy Lee, ktorý mohol byť najväčším ťahúňom a na plný počet to nakoniec vytiahol Miles Miller. Inak nevýrazný Lewis Pullman mal scénar akoby napísaný pre svoju postavu. Boli pasáže keď to film ťahal do desiatky najobľúbenejších filmov, nakoniec aj vďaka Chrisovi Hemworthovi ostal pred jej bránami, ale momentálne po skončení jeho sledovania by sa určite do top 20 dostal. Niekedy nie je naškodu nejaký film nechať odležať ako dobré víno. Niekedy človek ľutuje že sa do zoznamu obľúbených užívateľov niekto dostal až po kinopremiére filmu. Pretože s atmosférou kinosály by to Zlé časy v El Royale do top 10 pravdepodobne dosiahli. ()

tufr

Já to s ničím nehodlám jako někteři tady srovnávat..... za mě perfektně nacastovaný film se skvělou hudbou ! 75% ()

honajz2

Ono mi vlastně ke spokojenosti stačí celkem málo. Skvělá kamera, dobré herecké výkony, vhodně vybraná hudba, silná atmosféra (+ napětí), zajímavý, dobře vyprávěný a poutavý příběh, který odněkud někam jde, chytře napsaný scénář, promyšlené postavy a nějaká hlubší myšlenka. Problém je v tom, že většina filmů z toho nesplňuje ani polovinu - a pak ať se nikdo nediví, že jsem náročný. Zlý časy v El Royale ale mají všechno z toho a přesně kvůli tomu se mi ten film tak líbil. Navíc ta atmosféra je silná už od začátku a udržela mě v napětí až do poslední vteřiny filmu. Postavy jsou tu skutečně promyšlené všechny, oblíbil jsem si tu 3, bohužel ta moje nejoblíbenější to schytala, ale ty ostatní mi přežily. Zvraty tu jsou taky slušné a většinu z nich jsem nepředpovídal. Fakt se mi to líbilo, a to hodně. Jen těch písniček mělo být O DOST míň... Minimálně na slabých 5* to je ale určitě. ()

M.i.k.e

zajímavý kousek,který nezapře inspiraci Tarantinem,ale kultovka z něj nejspíš nikdy nebude.Má sice solidní atmosféru,pěkný retro vizuál,dobré postavy a super obsazení,ale nejednou mu dojde dech a několikrát mi to celé přišlo až zbytečně překombinované.Navíc když se na plátně objeví Chris Hemsworth,tak ten ač je strašně cool,jeho postava mě děsně iritovala a tak úplně mi do celé skládačky nezapadla...70% ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (viac)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)