Majiteľ cirkusu Max Medici (Danny DeVito) poverí bývalú hviezdu Holta Farrier (Colin Farrell) a jeho deti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby sa starali o novorodeného slona, ktorý je svojimi obrovskými ušami na smiech publiku v upadajúcom cirkuse. Ale potom, čo sa zistí, že Dumbo vie lietať, zažíva cirkus neuveriteľný návrat. Zároveň sa o Dumba veľmi zaujíma podnikateľ V.A. Vandevere (Michael Keaton), ktorý angažuje "podivného tlstokožca" pre svoj najnovší zábavný podnik Dreamland. Dumbo stúpa na vrchol slávy vďaka spoločným vystúpeniam s očarujúcou a okázalou kráľovnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Čoskoro však Holt Farrier zisťuje, že pod nablýskaným povrchom zábavného podniku Dreamland, sa skrýva nejedno temné tajomstvo. (Saturn)

CaptainCzech

Na Dumba jsem se poměrně dost těšil a nutno hned na začátek říct, že nezklamala. Dostal jsem přesně to co jsem od tohohle filmu očekával, tudíž že se to bude nést v depresivním tónu (šla cítit z toho plátna přímo cítit ) a poté šťastný konec. Práce Tima Burtona tu je cítit z každé scény, což kvituju jelikož jeho práci a vizuál mám opravdu rád. Nadále musím vyzdvihnout CGI tým, který makal na samotném Dumbovi, jelikož vypadal úchvatně (neskutečně roztomilí slůně, do kterého se zkrátka ihned zamilujete). Z herců mě bavil jak jinak než Danny DeVito, který ukazuje že má stále herecky co nabídnout a úplně stejně na tom je i Michael Keaton (který hrál záporáka skvěle, bohužel samotná postava tolik prostoru neměla). Collin Farrel si odehrál svůj standart (každopádně sympatická postava). Absolutní TOP z filmu byl závěr kdy Dumbo letí na pomoc ostatním (nespokojenost a odhodlání v jeho tváři) + napínavá scéna u které jsem měl husinu až na .rdeli (Dumbo v hořícím cirkusu dívající se na pírko). Negativum filmu jsou hlavní dětští herci, kluk ještě ušel jelikož neměl moc prostoru, ale holka byla tragická. Přechytralá holčička, která projevuje tolik emocí asi jako kámen. Bohužel mají tolik prostoru ve filmu až je to smutný (že by další Burtonův tah jak film udělat pro diváka depresivnější? :D) Pár věcí bych na tom ještě našel kdybych šťoural, ale to se mi nechce, jelikož film se mi líbil a proto za mě 77% a hodně silné 3 hvězdy. P.S. - Potěšil easter egg (plyšový Dumbo ve stánku). ()

Rathalos

Nenavidim cirkus kvoli tomu,ze tie zvierata su doslovne tyrane,ale tento rodinny fantasy film sa mi pacil uz len kvoli zlatemu usatemu Dumbovi,ale aj pribeh ma zaujal a na konci som bol dojaty,chytilo ma to za srdce...:-) ()

BOURQUE

Vo filme (ako aj z filmu) vidím snahu T. Burtona. Škoda však, že výsledok v tejto forme napriek všetkej snahy je spíš priemerný. Veľký potenciál hereckých velikánov (bolo dobré vidieť D. DeVita a ďalších, s ktorými pán Burton rád spolupracuje) je zužitkované neefektívne – oni dokážu o mnoho viac. Moja rada je podobná k tomu, čo dal „Matty“: vy a vaše deti začnete s klasickou z roku 1941 a až potom s touto „modernou verziou“. V žiadnom prípade nie naopak. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

helloween93

První hraná Disney CGI pohádka v roce 2019 skončila průměrem a nezměnila to ani režie Tima Burtona, ze kterého se stává hollywoodský rutinér. Dumbo je jako Louskáček z konce roku 2018, prostě další z řady hollywoodských pohádek, ve kterých není nic navíc, co by diváka víc zaujalo, zároveň však platí, že ten zbytek je dobrá filmařina se zajímavým castem. Těžko říct proč Dumbo neuspěl, asi malá reklamní kampaň a nepříliš atraktivní téma. Po velkém úspěchu Captain Marvel, první zklamání pro Myšáka v roce 2019. 3* ()

Torgal

Gratulujem Burtonovi k tomu, že po vyše dekáde sa mu podarilo natočiť film, u ktorého som sa (skoro vôbec) nenudil. Len dúfam, že vytvoriť film ktorý ma bude naozaj baviť mu nebude trvať opäť tak dlho. Dumbo bol pre mňa teda kupodivu (z ohľadom na matné upútavky) celkom stráviteľný, hoci sa nemôžem zbaviť pocitu, že rodinný film s lietajúcim sloníčaťom by nemal byť o zlých cirkusových manažéroch a jednorukých vojnových veteránoch, ale trochu viac... pre deti. Hravý a zábavný, nie tak vážny a pochmúrny. Inak neviem či si Disney Burtona tak skrotil, alebo je už Tim tak vyhorený, ale jeho extravagantné vizuálne cítenie je tu v koncentrácii trikrát vylúhovaného čaju. Zato trikov tu bolo až nad hlavu. Všetky zvieratá, vlak, stany, lunapark - v podstate všetko okrem hercom vzniklo v počítači a mne je tento trend hrubo proti srsti. 6/10 ()

Kingjiri

Nikdy jsem nebyl hardcore fanoušek Tima Burtona, ale i přesto musim konstatovat, že to s nim jde z kopce. V novym tisíciletí zatim nedokázal nakroutit biják, kterej by mě fakt zaujal. Většinou cenim při nejmenšim atmosféru a vizuál, což tentokrát nemůžu tak uplně udělat. Prostředí cirkusu mi příliš nesedlo a občas jsem se musel v duchu ptát, pro koho Burton Dumba točil. Scén pro děti s roztomilym Dumbem zase tolik neni a ta zbylá omáčka s postavama, kterejm se nevěnuje dostatek prostoru a příběhem bez jakýkoliv snahy překvapit nebo aspoň přinést nějakej zajímavej motiv, asi nezaujme vůbec nikoho. Stručný hodnocení by mohlo znít "načančaný nic". Druhá silná hvězda za filmařinu a Keatona v záporácký roli. ()

Jakubik

Tohle se moc nepovedlo. Vizuálně to ještě celkem ujde ale emočně a příběhově je to slabota. Z tohodle mohl Disney vytřískat více. Původní animovanou verzi jsem zatím neviděl takže nemohu porovnávat ale film na mě moc velký dojem neudělal. ()

AloeB

Tak všechno skončilo dobře, ne? Cirkusáci si po traumatickém zážitku uvědomili, jak je moc špatné věznit zvířátka a tak všechny včetně bílých myšek vysvobodili a namísto skutečného slona jim musí hrát komparzista se sloní hlavou. Ale koně si tedy nechali, což je samozřejmě v pořádku, protože ti otravní demonstranti proti věznění zvířat se jen tetelí blahem, že sloní rodinka zůstala v idylické Indii, kde jí již nehrozí žádné nebezpečí. Inu, poselství jak má být, vlk se nažral, koza zůstala celá, jen divákovi dali dietní porci. Ono by se toto zbytečné poselství dalo prominout, kdyby tento film skutečně za něco stál, ještě zde Tim Burton pokračuje ve svém trendu nepovedených filmů poslední doby, ať už jde o Sirotčinec slečny Pervitínové, nebo Temné stíny (zvláštní, i v těchto filmech hraje Burtonova nová markýza Eva Green) a z nepochopitelného důvodu upřednostňuje efekt před nějakým smyslem. V novém Dumbovi se tak dočkáme meziválečného období v Americe tak barevného (leč nehravého) že by mu záviděli i Teletubbies, jenže nechutně přehnaný vizuál spíše poukáže na plochost snímku než aby ji zakryl. Postavy zde mají svoji roli striktně nalajnovanou, což by u pohádky nevadilo, kdyby ovšem dle toho nečinili naprosto iracionální rozhodnutí. Keatonův miliardář je prostě zlej, proto namísto aby pragmaticky vrátil Dumbovi paní Jumbovou, tak pošle svého hitmanovského nohsleda udělat si z ní tucet párů nových bot, bez obav ze ztráty renomé podvede svého obchodního partnera a zoufale neposlouchá rady vlastních odborníků na elektřinu, jen abychom nezapomněli, kdo je tu záporák a kdo si pak zasloužil kompletní zkázu jeho amerického snu. Nejzajímavější postavou je tak nakonec Max Medici Dannyho DeVita, u něhož si člověk chvílemi nemůže být jist, zda bude s těmi dobrými, nebo se nechá ovlivnit nejzlovolnějším Keatonem. I Francouzka Evy Green má alespoň minimální vývoj a na Colina Farrella se tradičně pěkně kouká, omezený scénář mu však nedává prostor tolik vyniknout, i když jeho fanoušci prostě musí vidět, že tam by jeho "fock" sedělo jak prdel na mísu. Nota bene jediná věc, která se filmu skutečně povedla jsou odkazy na původní (ale relativně průměrný) film (myšky, šampaňské, sloní bubble opera, klauní hasiči), což je ale poněkud smutné a nebýt výrazných herců a snad i drahého vizuálu, nestálo by to za nic moc. ()

geek.ondra

Dumbo skáče mezi pohádkou pro dospělé a kravinou pro děti a ve finále je z toho nesourodá ale nápaditá podívaná kterou drží nad vodou klasická Burtonovská potrhlost a výtečné obsazení. Pro mě osobně ale nejslabší Burton za dlouhou dobu. 5,5/10 ()

Sala1

Dumbo má samozrejme ako inak silnú oporu v tvorivom tíme, ktorý je svojím potenciálom hodný špičkových filmov. Výhodou je aj vhodne vytvorený background celého príbehu a jednotlivých postáv vzhľadom k tomu, že pôvodný film bol oveľa kratšej minutáže, preto bolo dôležité dotvoriť film aj po scenáristickej stránke. Tam, kde funguje príbeh ako taký, u mňa tošku kolíšu postavy. Sú v podstate archetypmi, medzi ktorými nájdeme chrabrého hrdinu s problémom, postavu, ktorá prejde z dobrej na zlú a zlého záporáka od kosti. Je to trošku škoda, ktorá až tak nevadí, pokiaľ sa na film pozeráme ako na rozprávku. V tomto smere je snímka určená naozaj pre celú rodinu a predovšetkým deti, si myslím, dokáže zaujať. Čo pri filme zamrzí, je jeho rutinnosť. Je to produkčná snímka, ktorá až príliš hrá na istotu a to v každom smere. Burtonova fantázia ide do úzadia, má veľmi malý priestor vytvoriť sebevlastnú presvedčivosť fiktívneho sveta. Veľký potenciál vidieť pri cirkuse, zábavnom parku, no ostáva nevyužitý. Imaginácia a efekty boli použité predovšetkým pri animácii sloníka, ktorý je samozrejme perfektný, ale ako ústredný prvok a postava nevytvorí dostatočný objekt záujmu. Do istej miery môže za to aj veľa postáv, ktorým je potrebné sa venovať. Danny Elfman servíruje hudbu bez konkrétnejšieho a zaujímavého motívu, dopĺňa atmosféru, nezvláda však vzbudiť záujem. Akoby si každý povedal, že si odpracujeme ďalší film aby sa na nás nezabudlo a aby sme mali aj čo-to do vrecka. Viac tu: https://youtu.be/eVWnrHYk8V0 ()

balcazar

Burtonov rukopis bol vo filme zjavný, ale film mi prišiel veľmi obyčajný, tuctový a miestami nezaujímavý. Námet pritom mal výborný potenciál, no samotný film nepriniesol veľa momentov, ktoré by ho dvíhali z priemeru. Pôvodného Dumba som pritom, priznám sa, nevidel, takže som nemal s čím porovnávať. ()

Likan7

Nechápu pro koho je to točený. Pro děti tomu chybí humor a legrace, pro dospělý je to šíleně nezajímavý, prkenný a na prostoru dvou hodin i životu nebezpečný. Dumbo je absolutně vykastrovaná pohádka, u které si neumím představit, komu by se to mohlo líbit. Burtonová režie standartní = špatná, vizuál standartně Burtonovský = divný a špatný. Létající scény Vás možná budou ve dvou případech bavit, ale pokud se to děje už po desáté, se stejnou generickou hudbou a téměř identickými záběry, je Vám to prostě buřt. Farrell byl nejlepší v Testu, kdy byl ještě mladej a pohlednej. Teď už je jen špatnej herec, DeVito občas baví, Green je krásná jako vždy. Ale je to prostě Burton. A špatnej Burton. Po 45 minutách mi bylo vyloženě úzko, že mě čeká ještě hodina. ()

samkko

Tohle mi vůbec nesedlo po žádné stránce. Jakýkoliv pokus o nějaký humor dopadne astronomicky špatně, celé to je zabalené v neskutečně psycho atmosféře a do toho si přidejte ještě pokulhávající příběh. Bída. Nechápu jak se mohlo tolik skvělých herců sejít v tak špatném filmu. Hodnocení: OVERRATED 3/10 ()

Flory14

Nejsem sice velký fanoušek Burtona, ale Disney remake pohádky mám moc rád a navíc miluju filmy se zvířaty. Ačkoliv jsem si přál, aby tento film byl opravdová pecka, jede tady Disney bohužel obrovsky na jistotu...což je škoda. Příběh je hodně černobílý, zlý postavy se chovají zle, protože jsou prostě zlý a s dobrými postavami je to to samý (jasný je to pohádka ale i přesto) . Celý film vlastně víme, co se stane. A to jsem původní animák ani neviděl. Burtnova režie nebyla tolik autentická, ale mně to nevadilo, naopak filmařsky je to pecka. Hlavní hrdina Dumbo je skvělý, scény si krade pro sebe a prostě mu už od samého začátku fandíte. Herci jedou standardně a jde vidět, že hrát umí. Vyzdvihnul bych určitě De Vita, který mě fakt bavil a jeho postava byla hned po Dumbovi ze všech nejlepší, i když mám pocit, že můj oblíbenec Keaton nebyl tolik využit. Po odchodu z kina jsem chtěl dát hvězdy čtyři, ale bohužel to nejde, skvělý Dumbo to prostě sám na čtyři hvězdy neutáhne. Takže silné tři hvězdy. ()

RAFT

Režisér Tim Burton natočil zase jednou dobrý film to se musí uznat .Danny DeVito jako ředitel circusu skvělá volba.Colin Farrell a Eva Green taktéž dobré.Film utekl jak voda , ani na chvilku sem se nenudil .70% ()

Clark_Kent

Krásný a dojemný příběh o legendární létajícím slůněti. Moc se mi líbilo, jak si Tim Burton vyhrál a hlavně jak dokázal dát najevo, že zvířata do ZOO prostě nepatří. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018