Vtedy v Hollywoode

• Česko Tenkrát v Hollywoodu (viac)
USA / Veľká Británia / Čína, 2019, 161 min

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Julia Butters, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern (viac)

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles. (Itafilm)

krisikowa

Tak nedá se říct, že by mě to úplně dostalo, ale líbilo se mi to mnohem víc, než třeba Osm hrozných, kteří sice měli játra, ale úplně ne koule. Tohle bylo trošku jinačí, než Quentin obvykle ukazuje. Bylo to veselejší, spontánnější, hrdinu nehnala žádná strašlivá pomsta, ale pouze touha postavit se na nohy, získat zpátky vlastní život. Souhlasím s ostatními komentáři, který píšou, že se tu stane vlastně úplný houby, ale pořád je to zábava. !!!SPOILER!!! A ten konec? Jako že vážně? Ten mě vyloženě dojal, jak to bylo milý. Neskutečně důstojný a sladký memento. ()

Tezuka

Konečně je to tady. Dlouho očekávaný moment, kdy se na jednom place sešly dvě největší hollywoodské ikony současnosti - Brady a Leo. Co na to říct? Brad a Leo jsou skvělí herci s neskutečným charismatem, kteří dokáží udělat i z tuctového filmu solidní podívanou. Tenkrát v Hollywoodu je zrovna přesně takový případ. Scénář není ničím zajímavý, jedná se spíše o takový náhled do atmosféry filmové branže Hollywoodu koncem 60. let, takže jej spíše ocení filmoví fajnšmekři a lidé, kteří tuto éru aktivně prožili. Problém je také v tom, že nedokáži ocenit všechny Tarantinovy narážky, vtípky, které jsou směřovány na odkazy této doby, protože je nepochopím, a tím film v mých očích regulérně ztrácí na kvalitě. Nicméně nemůžu tvrdit, že bych se nudil. Zaujal mě Tarantinův odkaz na vraždy tzv. Mansonovy rodiny, což byl jakýsi kult cca 100 vymytých pubertálních mozků, převážně dívek, kteří se jednoho krásného dne rozhodli jít vraždit bohaté celebrity. Proslavili se vraždou tehdejší těhotné přítelkyně Romana Polanského Sharon Tate, kterou hnusně bez milosti ubodali k smrti, i přesto, že byla těhotná. Tarantino velice věrohodně líčí život téhle skupinky, avšak z oné vraždy raději upustil a místo ubohé Sharon na ně poslal Bradyho s jeho čoklem a Lea s plamenometem, kteří se již postarají, aby tahle škodná zvěř dostala to, co si zaslouží. Dopředu mi bylo jasné, že ta tzv. "Tarantinova jatka" určitě přijdou a tentokrát musím konstatovat, že jsem se u toho dobře bavil. Vidět Lea s plamenometem jak sežehne pokousanou holku, co mu vlítne do bazénu, to bylo k popukání :D Ve výsledku zasloužených 80 %, ale bez Brada a Lea bych tomu asi nedal ani 60. ()

Pythonator

Tak tohle jsem tomu úchylovi Tarantinovi nesežral. Ne, tohle opravdu není skvělý film a dost dobře nerozumím lidem, kterým to tak připadá. Nekonečně úmorná nuda plná zbytečných scén, při které celou dobu čekáte na onen tragický historický moment z Hollywoodu, abyste pak zůstali sedět s otevřenou hubou u jakési alternativní historie. Budiž, proč nezměnit konec? To by ovšem nebylo tak špatné, kdyby k němu nevedly ty zbytečné dialogy ve zbytečně natahovaných scénách. Taková tarantinovská masturbace nad jeho oblíbenou dobou včetně skvělé dobové hudby tak nějak nestačí na skvělý film. A nedopomohou tomu ani taková herecká esa, jakými Leoš a Pitt bezesporu jsou. Dokonce ani tvářička dokonale sestrojené sladké Margotky na to nestačí. Opravdu dobrý film si představuju jinak a Tarantino by si měl vzít trochu příklad z mistra Leoneho, od něhož tak nějak parafrázoval název filmu ze zcela jiné ligy. ()

Rozmarýna

Skoro tříhodinový film, často jsem se nudila. Nemohu si pomoci, ale scény, kdy Rick Dalton natáčí filmy byly zbytečně dlouhé a nudné. Ve chvíli, kdy přišel chlap zjišťovat, kdo bydlí v domě Polanského jsem očekávala, že filmu bude vražda Sharon Tate. Takže závěr mě opravdu překvapil. Steve McQueen si byl mimořádně podobný. Je to film, na který se znovu nepodívám, nemám ráda nudné filmy, i když tady byl závěr napínavý. ()

zekon

Nepochopil jsem tento 2h nikam nevedoucí neskutečně nudný příběh, spousta zbytečných nesouvisejících scén a dialogů, a 20min. Tarantinovské akce která jakoby byla naprosto z jiného filmu. Ano, skvěle natočeno, úžasně zvládnuté dobové scény, to bezdebat. Nic víc. Zábava prostě nikde pouze a jen nudné umění. ()

jakup57 odpad!

Co to bylo ??? Ešte som sa z tohoto stále nespamätal...Som extrémne prekvapený. Quentin má asi krízu, že natočil takúto sračku. A to doslova. Totálne nezáživné a nudné celučičký film. A záver? Uff, to bol čistý kliniec do rakvy. Jeho tvorbu mám veľmi rád, ale toto je prvý film od neho, ktorý považujem za čistý odpad. ()

Lukkyn

Libový výlet strojem času do roku 1969. Uvadající kariéra Di Capria versus ledový klid uvadající trosky a poskoka Pitta. To vše v kontrastu hipíku, Mansona, Polanského a nádherně vybarveného Hollywoodu 60. let. Délka není překvapující jako by Tarantino vždy musel splnit stopáž. Ovšem není to na škodu. Je čas nám postavy pořádně představit a nechat je dojít ke klasickému Tarantonivskému masakru. Musím říct, že závěrečná scéna jako by do filmu snad ani nepatřila, přesto nepatřím mezi ty, které závěr zklamal. Je vidět , že Quentin z kvality neustupuje a to je jen dobře!!!! ()

sha.piro

Perfektní herecké výkony, hudbu, kameru, střih a super šedesátky lze jen chválit. Ale takhle nudný děj, to se jen tak nevidí. Tarantino by měl před spaním více koukat na večerníčky, inspirovat se (v tomhle případě) jejich délkou a zkrátit neskutečně vleklé a zcela zbytečné pasáže filmu na minimum a předložit divákovi poloviční stopáž. Nebo si vzít nůžky, samurajský nůž nebo rybičku, nasekat to už od samého začátku na miniaturní kousíčky a nabídnout to divákům jako seriál. ()

Brozason

Devátý film mistra Tarantina může nejednoho příznivce blázna z video půjčovny nepříjemně zaskočit. Jestli jste se těšili na hromadu krve a násilí, tak to vás asi tenhle snímek zklame. Tarantino se ve svém nejosobitějším projektu spíš než na krvavé gejzíry zaměřuje na co nejpřesnější repliku starého Hollywoodu a perfektní vykreslení každé z ústředních postav. A daří se mu to znamenitě. Jaký jiný filmař by dokázal natočit film prakticky bez příběhu,který funguje jen jako nahlédnutí do pár epizod života nějakých panáčků z Hollywoodu s tím ,že vás v téměř tří hodinové stopáži nenudí ani minutu? Atmosféru starého Hollywoodu dokázal Tarantino natočit bezchybně a já se celý film rozplýval nad tím, jak to je všechno barevné bezstarostné a děsně cool. K tomu taky dopomáhá dobová hudba a jakákoli vypalovačka ze šedesátých let nám tu hraje každou chvíli. Herecké duo Pitt a DiCaprio si to celý film neskutečně dávají, ikdyž spolu nemají tolik společných scén, jak z trailerů mohlo vypadat. Ale když se tyhle dva potkají ve společné scéně, je to opravdový herecký koncert. Co se týče ostatních herců, máme tady spoustu vedlejších malých rolí, které jsou u Tarantina obvyklé. Z vedlejších herců je, ale určitě nejvíc vidět Margot Robbie, která svojí postavu Sharon Tate zvládla s velkým přehledem. Tarantinův do posledního dialogu vymazlený scénář, který, jak už jsem zmiňoval, obsahuje z větší části scény, které v závěru nemají na příběh vůbec dopad. Ale proč ne? Je krásné se dívat na zákulisí vzniku filmu ve starém Hollywoodu, ještě když to máme okořeněné několika nezapomenutelnými scénami ,jako když DiCaprio zapomíná text, nebo na druhou stranu předvede Caleba v nejlepším světle v jakém to jen jde. Na druhé straně tady máme Cliffa Bootha,který ve volném čase vozí Hipisačky domů ,následně jinýmu hipísakovi rozbije hubu,nebo se stará o svého roztomilého nevinného pejska Brandy, která v závěru vyplyne jako ne tak nevinná. Konec Tenkrát v Hollywoodu považuju za jeden z vrcholů Tarantinovy kreativnosti. Pan režisér si celý film skvěle kordinuje tempo a pohrává si s očekáváním nejednoho diváka až do toho konečně praští. A lidi co mají rádi jeho režisérský styl jenom kvůli přepálenému násilí si po dvou a půl hodinách příjdou na své. Finále je přece jenom na konec chutná třešnička na tak už skvělém dortě. /100%/ ()

Holly_Molly

Jo, šel jsem do tohohle filmu s tim, že asi nebude úplně cílenej na mě, protože já zkrátka, řekněme nejsem (až na opravdu světlý výjimky) fanoušek westernů..jo, věděl jsem, že tenhle film jim ve velký míře vzdává čest a to by bylo v pohodě, ale sakra..na Tarantinův film jsem se dost těšil a rozhodně jsem se nehodlal vzdát jen kvůli takový maličkosti...každopádně SPOILER ALERT...Prvních cca 30 minut filmu je moc fajn, baví vás to, seznamujete se s charaktery postav, dialogy jsou vtipný přesně tak jak to od Tarantina máte rádi..a potom přijde část filmu, na kterou je zkrátka potřeba být naladěnej, protože tahle část filmu nádherně vykresluje a podává atmosféru "sedumdesátek", jak se sluší a patří....snímek společně s parádním soundtrackem zaručí, že atmosféra 70. let bude stříkat skrz obrazovku přímo na vás. Mezitím přijde krátká pasáž s Bruce Leem, u který jsem se málem pochcal smíchy a potom pasáž na ranči a film zase chytne tu správnou Tarantino-notičku....No a potom už pomalu přichází perfektní finále, u kterýho se prostě budete smíchy popadat za břicha, to vám můžu zaručit...jenom je trošku škoda, že Tarantino umí psát fakt skvělý dialogy, viz prakticky všechny jeho filmy a to tady bohužel s větší části chybí..Tak nebo tak, pokud si potrpíte na pomalý drama, máte rádi Westerny a Brada Pitta, bude se vám film i tak líbit, pro ostatní to bude ale dost možná průměrný Tarantinovo dílo. Já si každopádně i tak film celkem užil, hlavně díky tý pohodový atmosféře. :) ()

ssarka

pravá stará filmařina...děj opravdu rozvláčný,ale ta ATMOSFÉRA, ta hudba, ta pohoda co čiší z obou hlavních herců,to je opravdová ochutnávka starého řemesla...a mě moc chutnala...navíc díky za to málo krve :)...tohle a čtyři pokoje je Tarantino, kterýho fakt miluju ()

KyleReese

A máme tady další dílko od “šílence z videopůjčovny“. Žánrově, je to zase trochu jiná káva než předešlé kousky, ale to už tak u Quentina je, že rád dělá nové a originální věci. Tentokrát tedy výlet do roku 69, s vyhaslým hercem a jeho věrným kaskadérem a přítelem, za Romanem Polanskim a Sharon Tateovou, aneb fiktivní postavy zasazené do skutečného Hollywoodu tehdejší doby. Kdo zná alespoň trochu filmovou historii, tomu se bude před očima odvíjet skvělá rekonstrukce tehdejších událostí, jak by se klidně mohli stát, kdyby v daném čase na daném místě skutečně byli naši filmoví hrdinové. Podobně si Tarantino hrál už v Hanebných panchartech, kdy si člověk říkal “jaké by to asi bylo, kdyby se to stalo právě takhle? No, ale bylo by super, kdyby se to tehdy stalo.“ Tady se u mne opět dostavil tento pocit deja vu, i když byl na Quentinův styl až moc nasládlý a voňavý (až na ta připálená žebra, samozřejmě). Příběh je opět vyprávěn formou nedělených kapitol (obrazně), které se střetávají a zase rozcházejí, aby se nakonec setkaly na finální party. Každý z hrdinů vypráví svůj příběh osobitým stylem a dovolím si tvrdit, že se všichni tři trefili do svých archetypů dokonale. Asi proto scény, v nichž jsou na plátně současně Brad a Leo, jaksi splývají a nudí, ale sotva se rozdělí, každý z nich rozjede svoji show naplno. Margot nezůstává pozadu a je jako sladká poleva na dortu. Ve chvílích, kdy už by mohla pomalu nastupovat nuda, přijde vždy nějaká geniální scéna, která rozmetá myšlenky na tentokrát trochu přepálenou stopáž (Bruce Lee, Sharon v kině, Rickovo natáčení s Trudy). Úžasná je dobová atmosféra a zejména hudba u které jsem jen čekal, co za legendární “flák“ ještě režisér vytáhne z rukávu. Nechybí ani Tarantinovi oblíbení bardi v kameo rolích (Madsen, Dern, Russell) a to pak ten čas utíká příjemně rychle. Ani nevím proč, ale tentokrát ti pět hvězd nedám, Mistře, na tebe mám holt větší nároky než na jiné režiséry. I tak, jsem se výborně bavil. ()

NeverEver

Dopredu se omlouvam, ze nebudu tak nadsena, jako vetsina tady. Film to byl opravdu dobry, ale urcite ne nejlepsi od Tarantina. A ve svetle toho "ceho vseho je schopen" to byla vlastne nuda. Ano nastavil kriticke zrcadlo tomu filmovemu blazinci v LA a s ironii sobe vlastni vystihl opravdu kazdy detail, kazdy paradox, kazdeho blba co se mota kolem.... ale me to nejak nestacilo. Same hvezdy ve vedlejsich rolich - dalo by se rici - hvezdne steky - tomu celemu uz jen daly punc exluzivity - hrat pro Tarantina je proste cest a ta se projevi i ve ve trech/ctyrech zaberech. Zaverecna rezba uz nemohla nic zvratit na tom, ze tenhle film fakt nebude patrit mezi me oblibene a ze na rozdil od Kill Bill nebo Od soumraku do usvitu si ho uz nikdy nepustim a nepouziji zadnou ikonickou hlasku (tak ony tam bohuzel skoro zadne nebyly). Zklamani by bylo prilis silne slovo - protoze i ten horsi film od Tarantina je 100x lepsi nez nejlepsi filmy od jinych reziseru, ale tentokrate me Hollywood proste minul a jedine co si z toho beru, ze je skoda, ze to ve skutecnosti takhle opravdu nebylo... 3*** ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

15.03.2023

Ačkoliv všichni pevně věří, že si režisér Quentin Tarantino (Kill Bill, Pulp Fiction) rozmyslí svůj plán na ukončení filmové kariéry se svým desátým snímkem, na jeho závěrečné rozhodnutí si budeme… (viac)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně… (viac)