Vtedy v Hollywoode

• Česko Tenkrát v Hollywoodu (viac)
USA / Veľká Británia / Čína, 2019, 161 min

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Julia Butters, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern (viac)

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles. (Itafilm)

zurivymlok

Některé scény jsou úžasné (scéna s holčičkou, Bruce Lee, scéna v kině), mezi Leem a Bradem je fakt dobrá chemie, ale trochu mě překvapilo jak málo vlastně jsou v průběhu filmu spolu. Zamrzí zbytečně přepálený konec. Zatím dávám 4 hvězdy, ale tak u mě začínají všechny tarantinovky - ty u mě zrají jako víno a s každým podíváním mi přijdou lepší a lepší. ()

Dechman

Pre mnohých asi nuda, pre mňa majsterštik. Pomalé a detailne naplanované dejstvo, toto je naozaj film pre náročné publikum, herecké výkony vynikajúce, najviac pobavila scéna z Bruce Leem, o hudbe, kamere a réžii nehovoriac! scény z dievčatkom boli execelentné z jej strany. ()

Mark1983

Dle mého úhlu pohledu Tenkrát v Hollywoodu není stylem Tarantina, což mi ani k němu nesedí. A navíc, když jde o konkrétní dobu s konkrétním případem, počítal bych s tím, že okolo té nejhlavnější věci neproběhne jen poslední půlhodinka - na to, že film má okolo dvou a půl hodiny. Do té doby však je film pro mě nezajímavý. ()

Vaisak

Začátek byl velmi vtipný ve středu filmu mě to moc nebavilo a konec byl úžasný. Lepší konec jsem nikdy v životě neviděl. ()

boss123

Na nové dielo Quentina Tarantina som sa tešil už od jeho oznámenia. A to z jedného pochopiteľného dôvodu, a to toho, že Tarantino je sám o sebe v kinematografickej a režisérskej sfére pojem. Má svoj vlastný štýl, ktorý miluje množstvo divákov po celom svete. Medzi nich patrím aj ja. Nemôžem povedať, že by som miloval každý jeho film, ale väčšina patrí medzi vysoko kvalitné diela. Druhým dôvodom je herecké obsadenie. To je fenomenálne a, ako Leo tak aj Brad odvádzajú vo svojich úlohách skvelú prácu. Margot Robbie aj napriek dlhej stopáži nemá veľa priestoru, čo je škoda. Tiež jej charakter nie je príliš prepracovaný. A myslím, že sa jedná o jedno z mála negatív filmu. A podobne je to aj s ostatnými vedľajšími charaktermi okrem Cliffa a Ricka. Technické spracovanie je, ako je už od filmov Tarantina zvykom na najvyššej úrovni a z filmu doslova vonia atmosféra rokov minulých. Napojenie na kult Charlesa Mansona je zaujímavé, ale v konečnom dôsledku mi neprišlo zas až tak dôležité. Prekvapivo si veľkú časť pozornosti kradne Brad Pitt ako Cliff Booth na rozdiel od Lea, čo ma prekvapilo. Dialógy samotné sú tak isto veľmi prepracované a je radosť ich počúvať. Aj, keď samozrejme je treba si zvyknúť na Tarantinovu reč. Ale myslím, že aj napriek tomu by som film odporúčal, aj tým ktorí dosiaľ nevideli veľa filmov od Tarantina. Je to hlavne tým, že film nemá až takí jeho rukopis ako jeho predchádzajúce diela. Aj, keď hlavne v závere je ten jeho rukopis veľmi patrný. Na záver len dodám, že Vtedy v Hollywoode je kvalitné filmové remeslo. Jedná sa o ďalší nadpriemerný počin Quentina Tarantina. Ale myslím, že medzi jeho najlepšie diela sa nezaradí. Bolo to, napriek tomu príjemných 162 minút, ktoré ušli ani som sa nenazdal. Takže dávam štyri hviezdy a 80%. ()

Accuphose

Tarantino točí kokotiny, o tom žádná (krom Pulp Fiction pochopitelně, to je kultovka). Nicméně točí je moc dobře, sice se nejedná o klasický filmy (viděl bych to na několik nápadů, které si píše na taháky, až si pak řekne, to by mohlo bejt a natočí to). Nicméně má to svou atmosféru a neuráží mě to. Nenudil jsem se a proto dávám 3 hvězdy, což pro někoho nemusí bejt moc, ale u mě je to hodně. ()

dauby

Hrozné zklamání, nuda, zoufalý scénář. Těžko v tom vysledovat nějaký příběh. Quentinovi evidentně došly nápady a už jen vaří z vody. Nezachrání to ani hvězdné herecké obsazení. ()

Tomulka

Nutno dodat, že kdyby hlavní roli nehrál Brad Pitt tak je to totálně o ničem. Jeho postava byla zajimavá celý film, ale to je tak všechno. Místo LD se měl QT raději věnovat více MR. Celkově na mne film působil velmi nudně a velmi nezajimavě. ()

HMTD

Pro mne je to dvě hodiny vážně dobrý film a ke konci je to prostě Tarantino a jeho přehnaná filmařina, komu se jeho styl líbí, ten naopak ocení konec a první dvě hodiny by ho nemuseli bavit. Jinak mne prostě vyloženě rozčiluje když někdo vezme látku která je dobrá sama o sobě a pak ji natočí jinak než se stala. ()

robbez

Retro pohádka či alternativní historie, kterak Rodina Charlesa Mansona nezavraždila Sharon Tate, protože se jim do cesty postavil jeden kaskadér a béčkový westernový herec. ()

Declen

Pokud neznáte pozadí vraždy Sharon Tateové tak to musí být neskutečná a nudná slátanina. Pokud jste jako já o tom četli celou knížku tak tohle je totální mindf*ck. ()

JB001

Velké ale nenaplněné očekávání. Všichni jsou z toho na větvi, ale mne to nechalo chladným. Oceňuji herecké výkony hlavních představitelů a ztvárnění atmosféry zlaté éry Hollywoodu, ale chvílemi jsem se nudil. Takže jsem nakonec rád, že jsem to v kině prošvih. Díky závěru jsem uvažoval, že by to mohlo být víc než 3,5*, ale když se člověk během filmu nudí, tak je něco špatně ()

Aely

Tento film si nenechajte újsť,je vynikajúci po všetkých stránkach! Nie nadarmo získal Zlatý glóbus. Som nadšená hlavne zo scenáru, ktorý je od začiatku až dokonca veľmi dobre prepracovaný a ten kdo nevie kdo bola Sharon Tate,tak nech si zistí, pretože to úzko súvisí s týmto filmom. Krásne podaný hold,škoda že v realite to tak nedopadlo.. Diky Tarantino ♥️ ()

Archvile

Dve hodiny čakať na pár minút trvajúcu scénu ako vystrihnutú s Kill Billa je zúfalo málo. Jedna hviezda a to len, lebo Tarantino. ()

paax

Asi jsem to celé prostě jen nepochopil, nevím... ale kdybych to neviděl, mohl jsem venku třeba sbírat odpadky a bylo by to asi 100x smysluplnější, než 160minut sledovat nic o ničem. Tak jsem se na to těšil. :-( ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

15.03.2023

Ačkoliv všichni pevně věří, že si režisér Quentin Tarantino (Kill Bill, Pulp Fiction) rozmyslí svůj plán na ukončení filmové kariéry se svým desátým snímkem, na jeho závěrečné rozhodnutí si budeme… (viac)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně… (viac)