Dokjeon

Policajný detektív je odhodlaný dolapiť tajomného šéfa najväčšieho drogového kartelu v Ázii. Aby sa mu to podarilo, spojí sily s pomstychtivým členom tejto kriminálnej skupiny. (dixx)

DaViD´82

Remake Drogové války, který postrádá syrovost i naléhavost originálu. Má ovšem zajímavěji řešenou finální třetinu, kde se od svého předobrazu zásadně odkloňuje, a místo akce spoléhá na komorní rozuzlení v podobě tradičních "kočka - myš" thillerových náležitostí. Originál se neskrývaně odkazoval na Nelítostný souboj. Zde jsou tyto prvky však už čistě z povinnosti (noční rozmluva nad dálničním tahem v bistru) a postupně se na ně zcela zapomene. Není to v žádném ohledu špatné, jen zbytečné a tuctové. ()

CHYREN

Takové filmy mám rád. Skvělá hudba, napínavý děj, žádná šokující překvapení, ale přesto tajemno očekávaného. A pořádnej nářez, který nevypadá jako karikatura na gravitaci. Možná už neprobíhají pravidelné genocidy celých národů. Ale příběhy jednotlivců jsou i dnes často horší, než noční můra. Bavil jsem se. A to i přesto, že "žluťáci" a jejich mimický jazyk je mi pořád záhadou. Tento film je lahůdka. A konec by mohl zklamat jen ty, co nechápou podstatu a principy. Nikdy. A nikdy je nepochopí. ()

JASON_X

Jak bývá u mých oblíbených Korejců běžné, nejedná se "pouze" o klasický kriminální film, ale o žánrově mnohem košatější podívanou s překvapivou (aspoň pro mne) pointou, s vážnou a zádumčivou atmosférou, s výraznými a zajímavými postavami, se střídmou ale pěknou akcí, se špetkou milých brutalitek i s několika hezkými pohledy na Soul a v závěru i na korejskou zimní krajinu. A jako obvykle hlavní záporák není vůbec jen záporák a hlavní klaďas není jen klaďas, každý z nich má v sobě i protikladný prvek, jako v symbolu jin a jang. U policajta mi vadila jeho umanutost a neurvalost, u superpadoucha jsem zase oceňoval... nechte se překvapit. Každopádně ale pro mě nejzajímavějšími postavami byli čínský překupník, epesní extravagantní psychopat a jeho vulgární štětka, oba se svorně vyfetlým mozkem. Tyhle dvě figury by si zasloužily samostatný biják. A ne úplně uzavřený konec volá po druhém dílu, na který se hned chystám. ()

Necrotongue

Korejské filmaře vnímám jako tvůrce, kteří jsou schopní natočit katastrofální zoufalost stejně jako naprosto skvělý film. Tento snímek nebyl ani omylem katastrofou, ale do skvělé úrovně mu přece jen něco chybělo. Největší slabinou téhle kriminálky (v mých očích) byl fakt, že jsem měl hned zpočátku velmi silné podezření hraničící s jistotou, kdo je tady úhlavním zlounem. Rád bych napsal, kterou notoricky známou filmovou postavu jsem si tu připomněl, ale šlo by o spoiler velikosti plavidla na přepravu lodních kontejnerů, takže si to nechám pro sebe, abych nekazil zážitek divákům, kteří si čtou komentáře / recenze před zhlédnutím filmu (a kteří si je vydrží číst tak dlouho, až narazí na ten můj). No, šlo ale zároveň o jediný vážnější nedostatek, takže jsem si tento počin velmi užil. Mohl bych chválit atmosféru, napětí i velmi slušnou akci, mě ale hlavně zaujalo, jakým způsobem Korejci pracovali s charaktery jednotlivých postav. Nenarazil jsem na jedinou plochou / černobílou figuru, takže jsem se v jednu chvíli přistihl, jak sympatizuji s výrobcem drog a vrahem v jedné osobě. Sice jsem se z toho hbitě dostal, ale i tak si tvůrci vysloužili můj obdiv za to, jak mě dokázali oblbnout:-) Poučení: Stojíš o netradiční zážitky? Staň se překladatelem ze znakové řeči. ()

Lenka.Vilka

Moje bezprostřední pocity po dokoukání? Tyhle: "Nebýt toho konce, tak absolutní spokojenost. (Což je zvláštní. Podobné konce na mě pocitově fungují, tak proč ne v tomhle filmu?)" Takže jak teda? Celou dobu se něco děje a ty dvě hodiny utečou jako nic. Ani na jediný moment jsem se nenudila. Protože je to vyplněný buď konverzacema, který jsou dvojího druhu a v převaze nad tím druhým: buď naprosto skvělý a dávající smysl nebo totálně ujetý a díky tomu naprosto skvělý a dávající smysl. "Pan župánek" víme, o čem mluvím. Nebo hodně příjemně koukatelnou akcí. Té je sice pomálu, ale když už je, stojí to za to. A možná bych i těch pár minut klidně přidala. A jak se pomalu přidávají informace, tak je za chvíli jasný, že to bude trochu víc než "máma je mrtvá, pes skoro taky, tak vám pomůžu" příběh. A tady je všechno naprosto v pohodě. Chápu, že se to stalo osobní, tak je třeba využít možnost v závěru na finální zůčtovaní a to udělat taky osobní, když to oficiálně dopadlo, jak to dopadlo...Názor druhý den během psaní komentáře: "Víš ty co? Sice ti to nesedělo pocitově způsobem zpracování (působilo to prostě jako bolavá noha, asi kvůli tomu místu), ale logicky to smysl dávalo. Konec sis užila." Protože já se opravdu hned na to chtěla podívat na dvojku. Kdyby byl čas, hned klinu na next. Na Netflixu jsou oba díly, ne jenom dvojka! 4,8/5 ;) ()

• Krátko po dokončení filmu zomrel pri autonehode jeden z hlavných predstaviteľov, talentovaný Joo-hyeok Kim. (MikaelSVK)