Věřící 2

Odhodlaný detektiv nepřestává hledat pravdu o největším drogovém gangu v Asii. S jeho bossem kluzkým jako úhoř má totiž nevyřízené účty. (Netflix)

LangiJ

S jedničkou jsem byla spokojená, tohle byla bohužel celkem nuda. Opět se potvrdilo, že spolupráce s Netflixem asijským filmům moc neprospívá. Už zmatený začátek a děsný střih mě odradil, ale říkala jsem si, že tomu dám šanci, že se to možná zlepší. No, jen o trochu. Pátrání po panu I bylo dost zdlouhavý a zmatený, stejně zmatený byly jednotlivý strany a kdo s kým a proti komu. A ten konec... Zdá se, že trojka nejspíš nebude :) ()

Lenka.Vilka

Dvojka, no uf! Hele, není to špatný film, je to jenom lehce horší než jednička. A jde především o to, jak to bude působit celé dohromady a zda: tohle buď podráží nohy vyznění konce jedničky, kde díky tomu zůstal prostor pro diváckou fantazii nebo je fajn, že se díky tomu zalepila prázdná informační místa, kde tedy ale dost záleží na tom, jestli tohle zalepení je dostatečně uspokojující, a zda bylo vlastně třeba cokoliv zalepovat. A jak to dopadlo? Dobrá věc je, že dvojka je úplně jiná jako jednička. Celým vyzněním i zpracováním. Je to trochu ukecanější, ale zároveň na druhou stranu krvavější. A musím říct, že mě překvapilo, kolik (ale to je echo jedničky) mozků na stěně tady je. Jinak to dobře drží u sebe. Až na pár momentů, kdy to lehce drhlo (opět echo jedničky), ale nerušilo to tenhle samotný film, jenom dojem z celku obou filmů. Vlastně jsem právě z tohohle důvodu dost přemýšlela o tom, jak vlastně hodnotit. Protože děj samotný není špatný, je dobrý. A kdo ví, možná by dvojka působila trochu jinak, kdyby to právě nebyla tahle vsuvka před koncem (ale klasické pokračování) jedničky s tím, že tady se konečně dozvíme, kdo teda umřel. A možná i trochu rozhodne právě tohle(?). Kdo to na konci teda nakonec po tom všem trmácení ne/přežil a zda je to takhle vyřešený přijatelný. 4,5/5 ()

EvilPhoEniX

Na Netflix dorazilo pokračování korejského remaku Believer ( originál je z Číny Drug War) a u nás teda zatím dostává od lidí sodu. Určitě to není tak špatné, ale na korejské poměry je to trochu slabší. Máme tu detektiva, který pátrá po velkém drogovém gangu, kteří distribují drogu Laika, ale dějově je to tak divně poskládáné, né vždy to dává úplně smysl, nedojde k žádnému pořádnému zvratu, zkrátka děj je tady druhořadý ( rozhodně to není typická promyšlená Korea skrz naskrz), ale na jednu stranu já mám rád prostředí drogových mafiánů, jsou tu celkem zajímavé postavy, které si divák zapamatuje ( zajímavý ženský villain) a potěší pěkně erková akce. Na fighty tu sice nedojde, ale přestřelky jsou pěkně krvavé a mají říz, je to hezky nekompromisní a syrové, cpž se počítá. Občas to vypadá nechtěně levněji ( naháněčka v džungli), ale jinak s tím filmem problém nemám. Uteče poměrně rychle ( byť poslední půl hodina už byla zbytečně zdlouhavá a velké finále příjde o půl hodiny dříve). Jako jednoduchý akční béčko s hezky krvavou akcí, je to lepší než jakýkoliv jiný béčko z americké produkce, ale není to kvalitní korejský standard. 6/10. ()

xxmurphyxx

Sry milovaná Korea, ale toto nevyšlo. Vizuál, výber postáv, akcia a všetko ostatné okolo toho je veľmi slušný nadpriemer. Ale čo z toho, keď je to extrémne domotané a miestami to podkopáva logiku prvej časti. Minimálne ten záver ja pekná kokotina. Ten si zhodou okolností pamätám asi najviac z prvého dielu, tu je akože rozvinutý a dorozprávaný, ale podľa mňa úplne na piču. Možno keby som si pustil teraz znovu prvý diel, tak sa to vykrištalizuje lepšie, ale na to fakt nemám chuť ani čas, keďže Kórea ponúka ďalšie o dosť kvalitnejšie pecky. Chaos. Kto nevidel jednotku nebude vedieť vo co go a bude sa na to dívať štýlom I don't give a fuck. Kto ju videl bude na tom možno o niečo lepšie. Ale možno aj horšie, vzhľadom na negovanie určitých vecí prvého dielu. ()

AffectedFace

Jsem překvapen, co Korea opět vyplodila - řečeno ve smyslu "ať žije násilí"! S očekáváním, že se jdu koukat na pokračování remaku, který původně vůbec nezaujal, se z dvojky stala naprosto skvělá akční gore jízda, kde ani ta uřízlá hlava nožem nechybí (v detailních záběrech). Zbytek akce je taky super, bohužel nekonkuruje novodobému stylu, ale spíše tomu z 90s, ale nevadí, krev stříká úplně všude a to mě uspokojuje nejvíce. Příběhově se ale jedná rozhodně o jeden z mála slabých počinu z Koreje, s tím že pokračování snad vše nějak slušně uzavře, což se mělo stát už teď, ale co už, pokud 3ka bude stejně nabušená akcí a gore, tak jsem jedině rád a opominu veškerej kýč okolo scénáře. Čisté čtyři hvězdy (jízda spíše pro milovníky gore). ()