Pre gram kokaínu

(festivalový názov)
  • Česko Drogová válka (viac)

Narastajúca sila čínskeho filmového priemyslu je príznačná okrem iného aj odlivom renomovaných tvorcov z Hongkongu na čínske územie do tamojších čoraz nákladnejších produkcií. Tomuto trendu sa nevyhol ani významný hongkonský režisér Johnnie To. Nablýskané prostredie vysvietených ulíc zamenil za zemitejšie,,špinavšie miesta rozľahlých čínskych lokácií. V nich je situovaný príbeh neoblomného ťaženia protidrogovej jednotky proti vplyvnému zoskupeniu výrobcov a priekupníkov drog. K zasadeniu víťazného úderu má najnovšie prispieť odchytený vlastník kokaínovej továrne. Pod hrozbou trestu smrti pomôže zosnovať polícii odvážny plán na dolapenie zvyšných členov drogového kartelu. Pre gram kokaínu sa vyznačuje dynamickým dejom, v ktorom jednotlivé postavy získavajú svoju profiláciu doslova za pochodu z jednej napínavej situácie do druhej. Čo sa spočiatku javí ako chaos, sa s pribúdajúcimi minútami kryštalizuje do premysleného príbehu a vedomej hry s diváckym očakávaním. (Art Film Fest)

Fr

,,…O TREST SMRTI DVAKRÁT NESTOJÍM. CHTĚL BYCH SE NĚJAK VYKOUPIT“..... /// To furt kolem slyším ,,čínskej šmejd, nekupuj to“, ale tohle není špatný! Všichni se chovaj jako já (normálně vole!), kpt. Zhang má charisma žlutýho … kurva teď nevím…, nemelou se žádný píčoviny, ani se neřešej… prostě drogovej thriller, kterej drží tempo, byť příběh může připadat jako další variace na téma – kterak kluci (a holky) z protidrogovýho kápli na zlatou žílu. (ty krávo, to byla věta!) A ta závěrečná přestřelka? Můžeme si o ní myslet cokoliv, ale stejně ji nakonec můžu jen a jen doporučit! I kvůli ní by 3* byly málo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, kdy mě policajt může říct ,,JDI SE VYSRAT“ a já můžu leda hovno. Udělat. 2.) Baví mě filmy, ve kterejch se mafiáni hecujou s poldama. 3.) Thx za titule ,,petkaKOV“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

emma53

K tomu nemohu napsat nic jiného než, že jsem ráda, že jsem to přežila. Nuda to rozhodně není, atmosféra na krájení sekerkou, ale znova bych do toho nešla. Jsem zvyklá z válečných filmů na masakrální scény, ale tohle bylo o něčem jiném a na mě přece jen silné kafčo. Nicméně to ohodnotím směrem nahoru a prosím příště trochu mírnější drogovou jízdu nebo bude sekec. ()

agentmiky

Přesměrování na východ se z hlediska detektivního žánru povedlo, fakticky mě film chvílemi bavil, ale v konečném součtu jsem již zažil vydařenejší krimi počiny. Zajímavě pojatá zápletka s chyceným záporákem, jenž pomáhá policejním jednotkám, měla něco do sebe, ale chyběla mi zde větší gradace. A také jsem se tolik nesžil s postavami, tudíž mě jejich skoro vždy ne moc šťastný osud tak nezasáhl, jednoduše mi to bylo jedno. Jak jsem již říkal, tak napětí se dostavilo, to bych filmu křivdil, ale od takového tématu čekáte pořádnou emocionální dávku. Toho jsem se ale nedočkal. Po stránce akční se zde najdou pouze dvě sekvence, z nichž ta první docela slabá. Co ale film vytahuje z průměru a patří mezi jediný aspekt, který si z filmu budu pamatovat navždy, to byla závěrečná, skoro dvacetiminutová přestřelka, jež nabídla slušnou akční podívanou, kde se kulkami nešetřilo a hlavně nemrhalo (takový kill count, fakticky nestandardní). Závěrečný twist v příběhu mě překvapil, ono to ale jinak vymyslet možná ani nešlo. Za dva hlavní představitele a luxusně nasnímanou přestřelku filmu dávám 68 % ()

Anderton

Dejom nijako výnimočne neohurujúca krimi z prostredia protidrogového oddelenia a infiltrovaných "krýs" do podsvetia. Ale je to veľmi dynamické, dobre zahraté, niekedy vtipné (pán HAHA je na odstrel od prvého smiechu), akčné scény a prestrelky sú prehľadné a tá záverečná je celkom slušný nářez. A je fajn, že tvorcovia sa neserú ani s postavami, s ktorými sme sa ako diváci zžili. Úplný záver celkom prekvapí, teda aspoň ja som bol trochu zaskočený tým, že polícia dala prednosť pred informáciami... niečomu inému. Určite ide o film, ktorý vám môže otvoriť dvere do bezodnej súčasnej ázijskej produkcie akčných krimi-thrillerov. ()

bourec

Pitomost.Vod doby,co Hong.kong patří pod posranou Čínu,tak nějak schudla ta jejich filmová tvorba,Johnny Too je asi tim hlavnim autorem v týhle době.Drogová válka začíná slušně,dvacet minut u mě živila naději na drsnou,dynamickou,akcí prošpikovanou podívanou,ale to sem asi zapoměl na čtyři filmy rejžy z nedávný doby,který do jednoho stály za hovno.A tak se pak postupně z filmu stala jen průměrná báchorka,na který bylo vidět křečovitá snaha autora bejt realistickej,prásknout do toho trocha festivalovýho umění,prostě točit jinak.A závěrečná přestřelka?Třešnička na dortu to rozhodně nebyla.50%. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v okolí mesta Tianjin, ktoré sa nachádza na severovýchode Číny. (MikaelSVK)

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (viac)