Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (49)

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

Začíná to bejt krapet, jenom krapítek, ridiculous (nemám jinou možnost, než použít tohle anglický slovo, protože v češtině proto není žádný slovo, který by bylo to pravé ořechové). Za prvý - Profesor se rozhodnul pustit Raquel. To fakt zní jako skvělej nápad. Do prdele, mně je jedno, jestli ji miluje nebo co, ale nemusí kvůli tomu podělat celou loupež. Nemůžu uvěřit, že jsem řekla, že je génius, ach bože. Každopádně naše drahá skupinka loupežníků se strašně diví, že policajti postřelili Moskvu. Nějak rychle zapomněli, že jsou doslova v Národní bance s hromadou rukojmích. Monica asi naprosto zešílela, protože se rozhodla si zamakat v díře, když má v břiše malý děcko. Úžasnej nápad fakt. Hmm, takže teď už je legitimní člen jejich bandy jo? Nikdo se proti tomu ani neohradil, všichni dělají, jako kdyby k nim patřila už od začátku. Zajímavý... A hádejte, kdo se probudil zrovna v příhodnou chvíli? No jo, je to náš starej dobrej kámoš Angel. A co sakra plánuje Raquel? Osobní pomstu? Hodnocení: docela jsem se bála, že se seriál bude vyvíjet podobným směrem, fakt skvělý/10 ()

Epizoda 8 (2017) (S02E08)

Tenhle seriál mě teď fakt zabíjí. Už si říkám, jaká to skvělá emotivní epizoda. Chudák Moskva je mrtvej, vzpomíná na svoji manželku, kterou vidí v Tokyo a oba si pěkně popláčou, a vlastně se tak nějak usmíří. Kopáči se prokopali tunelem a dostali se na druhou stranu, Profesor je přišel navštívit do banky, no prostě rodinný shledání, jak má bejt. (Mimochodem Profesorovi nepřišlo ani trochu divný, že je Monica teď najednou s nima. Ok..) Ale pak to přišlo. Raquel. Ach jo. Raquel se zřejmě někde naučila naprosto potichu otvírat zámky a nějakým záhadným způsobem se dostala přes CELOU místnost za Profesora, aby mohla udělat svůj ruku-za-záda chvat. Ještě, že tam byli ty Srbové. A pak se najednou Raquel prostě rozhodne, že je s Profesorem. Cože, prostě cože?? Jak? Proč? Odkud to přišlo? Před chvílí ho chtěla zabít, já tomu fakt nerozumím. Stačilo říct pár emotivních vět a Raquel: "Hmm, zní dobře, proč ne, jsem s váma teď." Za chvíli se k nim snad přidá i ten vrchní cápek od tajnejch ne? Hodnocení: co se stalo, kde se to stalo, proč se to stalo/10 ()

Epizoda 9 (2017) (S02E09)

Jsem velice rozpolcená, dámy a pánové. Na jednu stranu je to hrozně pěknej, trochu moc přislazenej, konec, na druhou stranu hrozně smutnej konec a na třetí konec plnej plot holes a udělanej hrozně na rychlo. No, abych vám to nějak přiblížila. První věc, která mi velice zlomila srdce, je smrt Berlína, prostě Berlín byla moje srdcová záležitost a z týhle ztráty se už asi nedostanu. Byl to šílenec a psychopat, ale tak v tom bylo nejspíš to kouzlo. Každopádně jsem ho měla sakra ráda! Bez něj budou následující série pěkně na pytel. Další věc - jak se všichni dostali přes hranice? Doslova největší nepřátelé státu a oni prostě odešli dveřma a nazdar. To nikdo nebude hledat Monicu, proč není mezi ostatníma a tak? Ty přestřelky byly na jednu stranu úžasný a na druhou stranu.. do prdele policajti mají trochu upilovaný mušky ne? Nedostali náhodou rozkaz je zabít? Ale když tam byl Rio, tak najednou přešli na: "Vlastně živí taky dobrý.". Ten celej vztah Raquel a Professora, no já nevím, je to veliká slaďárna a veliká blbost v jednom. Hodnocení: Ale jo bylo to dobrý, akorát mám pocit, že to tady mělo skončit a oni to teď zase budou zbytečně protahovat. No uvidíme, jak se to vyvine dál.../10 ()

Jsme tady zas! (2019) (S03E01)

Netflix úspěšně koupil La Casa de Papel a plánuje to roztáhnout na 5 sérií. Jistě chápete moje obavy. Myslím, že to mělo skončit u druhý série, už tam se ta realističnost začala trochu vytrácet a teď si najednou vycucali z prstu, že půjdou ukrást zlato. Upřímně, co vám budu povídat, nechce se mi do toho. Je z toho pěkně cejtit pach Netflixovskýho prodlužování pro prachy a to se mi moc nezdá. To setkání Tokyo s Raquel (nebo teď teda už Lisabon asi) bylo pěkně cringe (správný český slovo pro to neexistuje, kdo ví, tak ví). Samozřejmě, hádejte kdo to posral - Rio s Tokyo! Do prdele, tyhle dva fakt... Každopádně tady držím s Denverem, zachránit Ria ok, ale zatáhnout do toho všechny ostatní je pěkně blbej nápad. Ježiš to je tak těžký zůstat na ostrově, kterej si člověk koupil sakra? Koho má Profesor furt zachraňovat. A taky, to do toho jako jdou úplně všichni? Prostě jenom tak, proč ne? Raquel má děcko, Denver s Monicou mají děcko. To je tam nechaj samotný někde v Asii a půjdou umřít do banky? Hodnocení: Prosím, ukončete moje trápení, já tuhle sérii vidět nechci. Ale samozřejmě, že se na ni podívám, protože jsem asi masochista nebo nevím/10 ()

Aikido (2019) (S03E02)

Co se stalo, ptáte se? Bohužel neznám odpověď a taky bych ji ráda věděla. Co se kurva stalo s La Casa de Papel? Kdyby tohle byl první heist asi bych byla docela nadšená, jak geniálně to maj vymyšlený a jakej je Profesor hlava pomazaná. Jenže to není první heist, ale druhej. Za prvý, jak je sakra ta národní garda nepoznala? Tokyo sedí doslova na sedadle spolujezdce! Co tam vůbec dělá do prdele, měla by bejt zalezlá uvnitř, aby ji nepoznali, když její ksicht byl doslova všude po světě. Ach bože to nedává absolutní smysl. Druhá věc - co tam furt ten tvůrce motá matriarchát a patriarchát. Proč? Prostě proč? Denver se doslova bojí o Monicu, protože nebyla NIKDY v žádný loupeži, není žádnej rambo. Byla sekretářka, však vůbec neví, do čeho jde. Denver je tady absolutně v právu, a fakt nechápu, jak je tohle proboha patriarchát. Tvůrce by si měl přečíst definici patriarchátu. Tokyo, Nairobi jsou ženský a jdou do toho s nima. Doslova ženská (Raquel) je ve vedení společně s Profesorem. Kde je ten patriarchát? Hodnocení: jak mám slovy vyjádřit, jak moc mě tohle nový La Casa de Papel sere?/10 ()

48 metrů pod zemí (2019) (S03E03)

Ok Španělsku musím nechat jednu věc - mají zatraceně drsnýho guvernéra. To jak se dostal z toho výtahu saakra, takový politiky bysme tady taky potřebovali. Každopádně, i když se mi tahle epizoda docela dost líbila, pořád mě děsně sere. Je to prakticky pořád to samý z prvních sérií furt dokola. Vyberou nějaký dobrovolníky (sice tam byli tentokrát nastrčený, což je fakt dobrej nápad), akorát místo po prachách jdou teď po zlatě. Ta scéna, když se tam potápěli, byla ale fakt úžasná, to uznávám. Akorát fakt nechápu, proč si ten cápek, co to tam svářel, nenasadil potápěčskou masku hned. Asi si uvědomil, že tenhle heist je od začátku pěknej výmrd a nemá vůbec smysl, tak to chtěl skončit.. ¯\_(ツ)_/¯ A opravdu nechápu, jakej důvod má Palermo k tomu, aby se choval jako totální idiot, i když má doslova střepy v oku a Tokyo se mu snaží pomoct. Ale to nee on se rozhodne mluvit o jejím rozkroku, ach bože.. Chápu, že nechat si od někoho, kdo to nikdy nedělal, vyndávat střepy z oka, není úplně nejpříjemnější zážitek, ale právě proto by se neměl chovat jako debil ne? Hodnocení: jediný, co tenhle seriál ještě jakž takž zachraňuje, jsou scény s Berlínem a Profesorem/10 ()

Delfínova chvíle (2019) (S03E04)

Já nevím no, i když tahle epizoda nebyla nejhorší, prostě to není ono. Pořád mi přijde, že tam není nic moc novýho, prostě 3/4 věcí už jsme viděli v minulejch sériích, a zatímco tam mě všechno překvapovalo a obdivovala jsem Profesorův plán, tady už mě nepřekvapuje vůbec nic. A nevím, proč se najednou v týhle sérii tvůrci rozhodli udělat skoro ze všech chlapů naprostý debily. A hlavně nesmíme zapomenout aspoň jednou v každým dílu použít slovo sexista nebo patriarchát. (╯°□°)╯︵ ┻━┻ Tahle série je aprílovskej vtip akorát mimo sezónu.. Denver se chová jako idiot, co si myslí, že je dobrej nápad dát guvernérovi hlavičku. A sám guvernér si z nějakýho důvodu zase myslí, že je dobrej nápad dát svýmu únosci facku.. Zase se vrátil Arturo, ježiš tohohle cápka měli nechat v minulý sérii fakt. Monica se diví, že se Denver chová jako zločinec, když se doslova zamilovala do zločince... No aspoň ty scény v tom zavodněným bunkru jsou fakt pěkný. Hodnocení: Začínám s tímhle seriálem slušně ztrácet trpělivost. Nevím, jak dlouho to ještě vydržím. Ach jo./10 ()

Třesk, plesk, čau (2019) (S03E05)

Kouzlo prvních sérií se vytratilo někam do prdele a zbylo tady tohle. Já to věděla, hned jak otěže převezme netflix, je to naprosto v řítí. Proč je každá druhá konverzace o sexu, o mysoginii, sexismu nebo patriarchátu? Ježiš proto tady nejsem, abych poslouchala rozhovory a tomhle, to si můžete nechat. V prvních sériích ty sezení fakt něco přinášely a všichni mezi sebou měli takovou dobrou chemii, teď je všechno postavený na absolutně debilních dialozích, co nepřinášejí vůbec nic zajímavýho, neprohlubujou charaktery postav a akorát mě utvrzujou v přesvědčení, že každej druhej je v tý jejich partě absolutní debil. Palermo je naprostej psychouš (a ne v dobrým slova smyslu jako byl Berlín), kterej se pustí do dalšího psychouše bodyguarda.. Kdo ho dal proboha do vedení? Profesor tam měl dát radši Marseille, toho mám asi nejradši, jinak se tam stejně každej chová jako naprostej idiot bez jediný mozkový buňky. A taky ještě přišli s tím, že si najednou od někud z prdele vytáhli státní tajemství.. Ach jo, příběh jde fakt slušně do temný díry.. Hodnocení: vyloženě se těším na konec série a to není dobrý/10 ()

Nepodstatné záležitosti (2019) (S03E06)

Hmm tvůrci se fakt hodně snaží udělat z našich lupičů naprostý andílky, co dávaj chudým a bohatým berou. Tenhle seriál už zachraňujou jenom nostalgický scény s Berlínem. Přísahám, že od tý doby, co umřel, seriál jde do prdele závratnou rychlostí. Všichni nyní prosím poděkujme Netflixu, že zase jednou řádně podojil dobrej seriál tak moc, až si neuvědomili, že jim mlíko mezitím pěkně zkyslo. A co už vůbec nechápu je, jak se vždycky najde někdo z party, kdo podporuje rukojmí, aby se proti nim postavili. Prostě proč by to dělali, prostě proč. Musím uznat, že už ani nevěřím tomu, jak se jim pořád daří odrážet útoky policajtů. Jak dokázali sakra za 10 minut udělat tolik pastí jako v Sám doma?? Tohle je Sám doma španělská edice. Mezitím před loupeží dává Nairobi povzbudivý proslovy Tokyo o tom, jak je strašně silná ženská, že se má prakticky vysrat na Ria a všechno je to jeho chyba. Nevím no, pokud si to správně pamatuju, byla to Tokyo, kdo chtěl odjet z ostrava... Hodnocení: dejte to pryč, mně se z toho dělá mdlo/10 ()

Rychlé uvolnění (2019) (S03E07)

Já už se fakt můžu jenom smát. Tahle série jde ve stopách osmý série Game of Thrones, a to jako dost jistým krokem. To, co se tady děje, opravdu nechápu. Rio se vrátil z několika měsíčního mučení, ale že by vypadal nějak pošramocenej, to se mi teda nezdá. Z telefonátu s Profesorem jsem pochopila, že v nemocnici strávil tak jednu noc. A přitom vypadá čerstvě jako rybička. Cápek má nějaký zázračný léčivý schopnosti, vám říkám. No a hádejte, co napadlo toho absolutního debila Artura, to mi fakt mozek nebere.. On normálně dobrovolně vběhnul do banky, protože si myslel, že zachrání Monicu nebo nevím. Co to do prdele je, to nedává žádnej smysl, proč by to dělal, co to je za naprostou blbost. Jak skočil do těch zavírajících se dveří jako nějakej Superman. :D A jak si nikdo z policajtů nevšiml cápka běžícího dovnitř... Asi ve Španělsku do policie berou slepce. Každopádně Arturo se pak ještě snaží znásilnit Monicu... co je zase tohle.. Bože, já už se na to nechci dívat, tohle je fakt utrpení. Jako musím říct, že Profesor to s tím únikem má fakt promyšlený, ale všechny nesmyslný sračky okolo to úplně zastiňujou.. A ty předloupežný diskuze jsou taky děs, tentokrát zase rozebírali, kdo je aktivista nebo co. Ach jo. Hodnocení: ukončete moje utrpení, prosím/10 ()

Na nic (2019) (S03E08)

Konečně jsem se dočkala nějaký dobrý epizody, jenom škoda, že to byla až ta úplně poslední. Tím teda nechci říct, že by tady nebyly žádný nesmyslný kraviny - Tokyo se rozhodne se ožrat zrovna uprostřed heistu, protože to je fakt skvělej nápad (a na konci zázrakem hnedka vystřízlivý jakoby nic), Raquel s Profesorem si vyznaj lásku uprostřed moře policajtů, jako by byli úplně hluchý (což asi i nejspíš jsou no), a Nairobi se nechá napálit naprosto jasnou pastí. Ne fakt, co si sakra myslela, že se stane? Že ji jen tak ukážou syna a pak zase odejdou?? Ale z nějakýho důvodu mě tady ty blbosti tak nesraly, možná je zastínila ta akce kolem a ten rychlej spád, takže jsem se na ně nemohla tak soustředit.. No ať to bylo, jak chce, tahle epizoda mě jako snad jediná v týhle sérii nenasrala, a to musím taky následovně ocenit. Jo a musím vyzdvihnout ten nápad s fretkou, protože ten byl fakt velice dobrej. Hodnocení: Víte, jak poznáte záporáka s otravným charakterem v seriálu od Netflixu? Vždycky má nějaký lízátko nebo bonbon/10 ()

Game Over (2020) (S04E01)

Fakt nevím, co si mám o týhle epizodě myslet. Ale jestli i po tom, co právě spálili na uhel nevinný policajty, je bude veřejnost pořád podporovat... Třetí série už mi ty charaktery tak znechutila, že začínám fandit policajtům a už mi je dokonce i jedno, jestli Nairobi přežije nebo ne. Ale vsadím se, že jo, protože i když náš tým lupičů doslova nikdy neoperoval a s doktorem nemá ani jeden z nich nic společnýho, nakonec to nějakým zázrakem dokážou i bez videohovoru. Mark my words. A pak je tady ta šílená komedie s tím býkem ježiši. :D Tomu už se fakt můžu jenom smát, co to zase je prostě? Najednou se z ničeho nic uprostřed lesa objeví obří býk. A že Profesor vůbec bral v potaz, že by jim mohli poskytnout chirurga po tom, co vyhodili do povětří celý obrněný auto.. ach jo. A víte, co je ještě větší komedie? Navrhnout Tokyo na velitelskou pozici gangu. Tokyo?? Však ona s Riem posrala, co mohla, jak někoho vůbec může napadnout ji dát do čela? Však to je recept na zkázu. Hodnocení: Proč je každá druhá konverzace o sexu a o tom, jak je někdo nadrženej?/10 ()

Berlínova svatba (2020) (S04E02)

Scenáristi La Casa de Papel se nám zoufale snaží pod nos strkat nostalgii s Berlínem, aby nám vynahradili, jak děsným se tenhle seriál stal. Musím ale říct, že to úplně nefunguje a seriál stojí úplně za hovno, i když je tam Berlín. Arturo je fakt úplnej psychouš, protože i když je doslova zbitej do kuličky, pořád má zálusk někoho ošahávat.. Bože, to je scénář panečku, lepší jsem v životě neviděla. Palermo se chystá odejít nebo co, ale neodejde, protože se najednou rozhodl, že nakonec teda neodejde. A oni ho potom připoutaj doslova vedla dozorců.. Proč?? Co je to za úplně debilní nápad? To je nenapadlo, že když už je jednou chtěl zradit, že to klidně udělá znova?? Denver a Monika tam mezitím mají nějaký pitomý hádky, fakt nemám zájem, děkuji. Uprostřed heistu a zase se tam hádají o úplných kravinách.. A ještě k tomu Tokyo převzala velení. Hm, tak to je jasný, že plán půjde do prdele. Jo a jen tak mimochodem, veřejnost pořád podporuje Profesora a jeho partu, i když zabíjí nevinný lidi. Hodnocení: kdy už to skončí?? (ಥ_ಥ) ()

Lekce z anatomie (2020) (S04E03)

La Casa de Papel série čtvrtá aneb každej se chová jako idiot a nic nedává smysl. K Profesorovi se teď připojil ještě nějakej cápek z policie, jehož jméno zní jako sejra (Jak to bylo? Manzana? No neříkejte, že vám to nezní jako nějakej syreček), kterej se zrovna ve vhodnou chvíli příhodně dostal k Raquel, aby ji zastavil v prozrazení Profesora. Hlavně, že ho předtím zastavili a teď proklouznul jakoby nic. Ria měli nechat odpočívat, ale oni ho místo toho poslali tam, kde je nejvíc lidí.. Jasný, práce někdy může zaměstnat myšlenky, ale v tomhle případě nevím nevím. Palermo si zatím udělal kamaráda z toho šílenýho bodyguarda, co vypadá jako nácek v komiksový podobě. Samozřejmě plešoun uteče a nezapomene utrousit hlášku na schodech. Tohle je fakt komedie, to jsem neviděla. Tokyo a Denver si mezitím chystají dát rychlovku, jako kdyby zrovna nebyli uprostřed podělaný loupeže. Mezitím ve flashbackách: Berlín se rozhodl propíchnout vidličkou koule tlustýmu cápkovi, kterýmu se nelíbil jeho motýlek. Já už to snad vzdávám tohle... Hodnocení: nic nechápu/10 ()

Paso doble (2020) (S04E04)

To je ale neuvěřitelná blbost. A abych netrpěla sama, nyní vás zasvětím do týhle děsný kraviny, která spíš působí jako špatná parodie na La Casa de Papel. Ve flashbackách se Berlín rozhodně navštívit banku a šéf sekuriťáků mu začne říkat, jak to dělá všechno pro prachy a bůh ví co.. To je zaručenej způsob, jak se připravit o práci.. Představte si, že byste začali nadávat nějakýmu milionáři, kterej má schůzku s guvernérem (pro kterýho pracujete) a stoprocentně je zatraceně vlivnej... Sekuriťák může bejt sice dobrej ostrostřelec, ale zdravýho rozumu moc nepobral. Nebo prostě chtěl dostat výpověď. ¯\_(ツ)_/¯ Každopádně pokračujeme dál. Sekuriťák se rozhodne zabít Nairobi polštářem... Ok, schválně si teď zkuste na obličej přitisknout polštář. Nevím, jak vám, ale mně se teda dejchalo skoro stejně jako když si dáte roušku teď v korona krizi. Proč do prdele ve všech filmech používají tenhle způsob udušení?? Co to je sakra za naprostou blbost? Sekuriťák je bejvalej nájemnej vrah, ale tohle neví, tak to mě poserte na holý záda. No, následně se rozhodne uškrtit Helsinki.. Tady mám jenom jednu otázku: kde vzal sakra provaz?? A jak se tam potom objevil oblečenej jako v nějaký Marvelovce na konci s tou debilní kapucou. Fakt komedie toto. Hodnocení: už jenom čtyři díly, to vydržím!/10 ()

Pět minut předtím (2020) (S04E05)

To je ale neskutečná pičovina, já si nemůžu pomoct. Zaslouží si tahle slátanina vůbec ty dvě hvězdičky? Začínám o tom docela pochybovat. No tak se na tenhle děs pojďme mrknout. Sekuriťák si vezme Tokyo k sobě do sklepa, kde ji chce domestikovat jako psa nebo co. Nevím, jestli byl tenhle cápek úplnej cvok už před tím, nebo měl zkrat v mozku až teď, každopádně ho nemůžu brát vůbec vážně, protože tam doslova chodí jako nějakej podělanej ninja. Leze šachtama, je strašně tichej a všechno.. Jediný, co mu chybí, jsou takový ty malý nožíky. No pak se dlouho nic neděje, Arturo si hledá čas na znásilnění dalších ženských, Nairobi má nějakej proslov a Denver s Riem si rozhodnou popovídat zrovna, když mají hledat sekuriťáka. Ach jo. A pak to přijde. Zlatej hřeb večera. Nebo spíš největší kravina, kterou jsem kdy viděla. Sekuriťák hodí granát k Riovi s Denverem do výtahu, ty ho přikryjou vestama a helmama a hádejte co, jsou úplně v pohodě. Nejsem žádnej znalec, ale.. radši jdem dál. Ta přestřelka, ach bože, já nemůžu popsat slovy, jak špatný to bylo. To nebylo špatný, to bylo příšerný. Taková zatracená blbost. To musíte vidět, abyste pochopili. Ježiši, to byla ale sračka. Hodnocení: přestávám doufat v lepší časy/10 ()

Technické KO (2020) (S04E06)

No musím říct, že tahle epizoda byla aspoň lepší než ta minulá. Čímž nechci říct, že by to dávalo nějak úžasnej smysl, pořád je to zatraceně ridiculous. Sekuriťák se chová jako naprostej cvok. Fakt nechápu, jak to mohl dotáhnout na šéfa sekuriťáků. I když možná ho tam vzali právě kvůli tomu. Dostaneme nějakou scénu o Julii, která mě absolutně nezajímá a její backstory vůbec ve svým životě nepotřebuju. ¯\_(ツ)_/¯ Arturo mě klasicky vysírá jako svině, fakt ať už tohohle cápka střelí mezi oči, naprostej idiot. Každopádně, sekuriťák se s našimi loupežníky nakonec dohodne na příměří nebo co. To jsem teda fakt nepochopila, proč by to dělal, ale dobře. Každopádně pak zabije Nairobi, což by mě překvapilo stokrát víc, kdybych si to nestihla vyspoilerovat asi sérii zpátky. Takže pardon, že ode mě neuvidíte žádný šokující výrazy a místo toho si budu stěžovat na to, jak jsou příšerný ty rádoby přestřelky. Protože to je fakt děs, můj bože, co to je. Sekuriťák je snad nesmrtelnej, protože se vždycky nějak dokáže dostat z přímý palby z asi pěti zbraní nějakejma kotrmelcema. Hodnocení: ani se mě neptejte, děs a hrůza, utrpení/10 ()

Útok na stan (2020) (S04E07)

Tohle nemůžou myslet vážně ne? No taaak, řekněte mi, že tohle je jenom špatnej vtip. Sekuriťák si drží Tokyo jako nějakýho psa.. A mají spolu nějakou divnou sexuální cosi? Na to se fakt nedá dívat, to je tak trapný, až to cítím i fyzicky. Co to prostě má bejt? Lidi na ulicích je zatím pořád oslavují, jako kdyby byli nějaký zachránci světa, a při tom upalujou policajty. Mezitím vším si nějak najdou čas udělat ještě pohřeb. Kolik toho do prdele stíhaj? A k tomu si Profesor vytáhnul z prdele nějaký dělníky, který tam přišli rádoby drsně a asi to na nás mělo strašně zapůsobit. Arturo je jako klasicky debil a nemůžu se dočkat, až tohohle otravnýho blba už konečně oddělaj. (Pardon, ale fakt mě vysírá do běla.) Provalí se, že stát byl celou dobu ten špatnej. Jak překvapující. No nakonec pustí Raquel a dav se na ni vrhne a všichni se radují, jakože "Joo, to je naše hrdinka, naše spasitelka!!". Hodnocení: pomozte mi, já už to fakt nezvládám/10 ()

Plán Paříž (2020) (S04E08)

Ok, co si budem, byla to vcelku blbost plná náhod a ex machin, ale musím říct, že tenhle díl nebyl nejhorší. Sierra najednou objevila nějakýho kámoše na telefonu, kterýho si asi vytáhla z ánusu, a kterej jí vzápětí odhalil celou identitu Profesora. Ta celá věc s parkovištěm byla na jednu stranu dost geniální a na druhou stranu totální blbost, která by v realitě vůbec nefungovala. (Asi jako teď celý La Casa de Papel.) Stačilo by, aby dvojtýma dveřma prošel údržbář a je to v řiti. A pak to s tou helikoptérou... Když na to jenom tupě zíráte a vůbec nad tím nepřemejšlíte vypadá to skvěle, ale jinak... A všichni policajti se zase děsně diví, jak je zase napálili. Se divím, že si na to už nezvykli, když se to děje tak často. ¯\_(ツ)_/¯ Ale fakt nechápu, jak tenhle seriál pracuje s časem. Začínám si myslet, že tam má každej druhej stroj času, protože to, jak rychle se premisťujou, už není normální. Hodnocení: Ale jo, dobrej závěr a asi jedinej díl z posledních dvou sérií, co mě aspoň trochu bavil. Minimálně se mi u něj aspoň nechtělo spát. Takže to cením, přivírám oči (hodně), dávám tři hvězdy a jdu od toho. Uf to se mi ulevilo, že je konec/10 ()

Konec cesty (2021) (S05E01)

A je to tady zas! Co vám budu povídat, moc jsem se na to netěšila, spíš jsem se toho bála jako čert kříže, co za hrůzy si pro nás vymyslí tentokrát. Jediný, na co jsem se těšila, je, že moje utrpení konečně dojde ke konci a budu to mít za sebou. Uf. Protože co si budeme povídat, poslední dvě série byly naprosto děsný, ale naprosto. A mně už došla veškerá naděje. Každopádně tahle na poměry La Casa de Papel překvapila docela mile (znovu připomínám na poměry LCDP). Profesor má plán pro všechno a nemůžu jinak, než ho obdivovat. Tenhle díl hraje na emoční strunu, takže tady máme nějaký flashbacky, backstories,.. A to mám zase ráda, to jo. Tak to bysme měli tu lepší část, teď hurá na druhou stranu mince. Tvůrci si opět dokázali úplně z prdele vytáhnout novou postavu, která určitě bude mít strašnej význam, ale předtím ho vůbec neměla. Berlínův synátor. A ta scéna, kdy jde Berlínova přítelkyně do restaurace, co to u všech svatejch bylo? To jsme v nějaký telenovele nebo co? Scéna jak z céčkovýho filmu... Proboha. Profesor je očividně v řiti, je v zajetí Sierry, která chce bůh ví co (řekla něco o zlatě, ale moc to nechápu jako všechny její motivy). U policajtů se jako obvykle všichni chovají jako parta malejch dětí ve školce. Plukovník nejdřív vyhrožuje Angelovi, že ho dá zavřít a pak mu řekne, že ho povýší. Co se to zase děje. A Lisboa si dává sprchu?? Uprostřed heistu si prostě jen tak dá sprchu. To je fakt skvělej nápad! A nakonec zjistíme, že tady příběh našich hrdinů končí a všichni jsou v prdeli, protože Profesor nemá plán B, i když doslova Sieře předtím řekl, že plán funguje, i když umře. Hmm něco mi tady malinko nesedí. Hodnocení: tahle sezóna bude jako jednovrstvej toaleťák, bohužel jasněji to nevidím/10 ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi