Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Gamora

Teď když už vyšla 2. část 5. série mohu říct že tenhle seriál byl "něco". Děj seriálu je asi tohle: 1. a 2. série– super španělské drama o partě kriminálníků co se snaží vyloupit tiskárnu na prachy. Což je zpracováno velmi dobře, záleží nám na postavách a jejich problémech, sere nás ten kretén Arturo, žasneme nad tím jak to má profesor celé naplánované, a na vše je připraven. Fandíme zlodějům ale i policistce která se snaží nad profesorem vyzrát. A když příjde konec jse šťastní že se to povedlo a smutní protože zemřela oblíbená postava. 3. a 4. série– takže jsme zpět v akci protože Rio a Tokio jsou volové, ok. Máme tu hromadu nových postav u kterých si ani nedokážeme zapamatovat jména. Pak je tu nový polda který chce skazit všechnu srandu, a kterému nefandíme jako předtím protože k tomu nemáme jediný důvod. A k němu se přidala těhotná kráva která unesla Ria, a kvůli tomu tu všichni jsme. Jo a Arturo je zpět, protože si řekl že by bylo fajn být zas rukojným, jenže tentokrát k tomu musí ještě zdrogovávat rukojné a pak je "využít" (jestli víte co myslím). A taky je tam k těm třem další zmrd co dělá problémy, ale už si nevybavuju jeho jméno. No a na konci ten zmrd zabije "moji" nejoblíbenější postavu. 5. série– konečně finále, a začneme tím že jsme celkem v háji a potřebujeme profesora, bohužel to teď není možné, protože ho zajala ta těhotná kráva. Do budovy se dostanou nezvaní hosté, a začíná akce která tu od třetí série nahradila to super drama. Další hlavnější postava umře kvůli zmrdovi, ale naštěstí sebou vezme dalších 6 nezvaných hostů, spolu s tím zmrdem co v minulé sérii zabil "moji" oblíbenou postavu. Něco se stane, ta těhotná kráva už není těhotná a už není kráva, ale je ok. Postava pro kterou je to první akce (a nechápu proč ji brali sebou) zastřelí Artura (kterej to bohužel přežije), a začne brát drogy.  Uděláme trochu skok, a nakonec se vše obrátí o 180° a vše je v prdeli. Pak si z nás seriál udělá "srandu" a nechá nás se rozbrečet nad tím že všichni chcípli, ale potom jsou všichni živí a my se můžeme jen zasmát nad tím jaká je to sračka. Tato emocionální horská dráha si zaslouží asi tak 6/10. ()

Tomgunses

Dal jsem několik dílů asi 7, pořád jsem si říkal a doufal, že se gauneři ani policajti nemůžou pořád chovat jako naprostí idioti, vydrž to... Ne oni se pořád chovali jako idioti, takže jsem to nedal. Nesympatičtí herci ehm, Tokio Mega vypravěčka Mega blbka Mega rozesiračka, fck. Obrovské zklamání, hodnocení nechápu. Ale co už, nemusíme mít všichni stejný názor... ()

Dejf19

První loupež a tedy první a druhá série byla skvělá. Byl to nový svěží vítr, skvělé napsané, výborně naplánovaná loupež, kde hrál plán a vesměs i náhodou tu hlavní roli. A tady si myslím, že to mělo skončit. Jenže Netflix je nenasytný a rozhodl se vstoupit znovu do stejné řeky a vymyslet tedy loupež číslo dvě. A vlastně ze začátku jsem s tím ani neměl takový problém, třetí série ještě docela bavila, i když už mě štvalo, že je všechno jak přes kopírák a otravovalo mě neustále vyhrožování zbraněmi a nesmyslné míření a nabíjení, to už působilo hodně komicky občas. Problém za mě přišel v sérii číslo 4, ta už se hooodně natahovala a hlavně došly nápady. Co ale nedošlo tak byla munice, té se vystřílelo ve 4. a 5. série tolik, že by to stačilo ruské armádě na udržení Stalingradu. Většina ale stejně skončila ve zdech banky, protože zřejmě trefit borce co stojí deset metrů ode mě a točí se uprostřed chodby dokola je velký problém. To už prostě bylo do očí bijící a upřímně mě to hodně štvalo. Naštěstí to v závěru zachránili poslední 4 díly, které se vrátili opět trošku do starých kolejí, přestalo se střílet na všechny možné sloupy, stoly a židle a začalo se opět intrikovat a Profesor vytáhl nějaká ta závěrečná kouzla. Konec tedy potěšil protože jen málokterý seriál to dokáže nějak důstojně ukončit, tady se to naštěstí povedlo. // Top Momenty – dokázal bych toho sem vypsat asi více, přece jen seriál měl těch momentů, které Vás zvedli ze židle více, ale na co asi nikdy nezapomenu a co mi občas hrálo v autě je Berlín, který na své svatbě zpívá Ti Amo. // WTF Momenty – každá přestřelka. // Nej postavy – Berlín, Denver, Profesor a Marseille. // Hláška – Smích Denvera, jasný není to hláška, ale no taaak 😊 ()

Ozzy89CZ

Ať by natočil kdokoliv 40 hodin čehokoliv, určitě by se v tom našla alespon čistá hodina kvalitního obsahu. Ale to by nám stačit nemělo. A to je u mě ten největší problém. Bezva finta s Belmondem dokázala to samé udělat na hodině a půl. Proč je potřeba to natahovat na 40 hodin? Jako nalít sklenku toho nejdražšího vína do 5 litrové karafy s vodou a čekat, že to bude chutnat stejně. Ani zdaleka ne. Za nejskutečné protahování (v několika dílech se nestane absolutně nic nebo když se konečně děj trochu rozjede, tak následuje díl plný flashbacků, které zabijou celé to napětí, které předchozí díl budoval. To lze zase přirovnat k přerušovanému sexu, který máte celý týden a vyvrcholení máte teprve až v neděli večer.) dávám jednu * hvězdu dolů. Druhou za ten zbytek chyb: Rádoby geniální profesor, který měl celou dobu víc štěstí než rozumu. Nepočítal ve výsledku s ničím. A ikdyby, tak celý svůj plán svěřil bandě psychopatů co se celou dobu hádají, míří na sebe sami mezi sebou zbraněmi, mají neustále slzy v očích, přestřelky ve kterých se nejen nepřebíjí, ale ani nikdo není zasažen, nesympatické postavy v čele s Tokyo, nereálné chování i reakce atd. Vlastně by si to zasloužilo ještě horší hodnocení a 60% je pro tohle až až. Ale na Berlína se snad i ve spinoffu těším. ()

Peregral

Hodnocení pouze prvních dvou sérií. Na radu všech známých a kolegů se do dalších sérií ani nepouštím. Zápletka propracovaná, napínavý děj, zakončení perfektní. Jsem rád, že to skončilo tak "mile". Nejlepší postava - rozhodně Berlín. Nejlepší scéna - večerní zpěv Profesora a Berlína. Soundtrack v čele s Bella Ciao - vynikající. ()

mataj

mexická akčná telenovela s tak napínavým dejom ako špagát na teplákoch sa nevidí každý deň..a dúfam, že už nikdy nič podobné nenatočia..toľko vychvaľovaný seriál a som fakt sklamaný..ten profesor skoro ako duch čo pomaly prejde aj cez stenu, no proste celé zle..dám tomu dve hviezdičky aj to som tomu pridal ()

OsahuKimina

1-2 série = 8.5/10 3-5 série = 7/10 Nikdy bych nevěřil jak si užiji španělský seriál v originálním znění. Navíc, že bude tak kvalitní, protože první dvě série byli točené pouze na španělskou televizi Antena3 bez vědomí toho jaký by se s toho mohl stát celosvětový hit. Když zůstanu prozatím u prvních 2 sérií, tak ty měli všechno jako kdyby to točili největší současní scénaristi a režiséři pro největší produkce. Od začátku první série až do konce té druhé to je jedna velká adrenalinová jízda s napínavým dějem a nečekanými zvraty, která ti nedovolí odrhnout oči od obrazovky. I když byli pozorovatelné menší logické dírky, tak vás to vůbec nevytrhlo ze zážitku. Kdyby tam Papírový dům skončil mohl bych ho s klidným vědomým nazvat jako jeden z nejlepších seriálu posledních 10ti let. Ale vzhledem k tomu jakou si to získalo popularitu to nemohl Netflix nechat jenom tak... Rozhodl se z toho pro sebe vytřískat ještě víc. Od 3. série pod taktovkou Netflixu se La casa de papel propadl do průměru a stal se takovou parodii sebe sama. Přesto to bylo pořád koukatelné s náznaky kvalit předešlých dvou řad a to převážně pro to co bych tady rád vypíchnul a to byl casting postav. Hlavně celého původního obsazení z prvních dvou sérií, ale i těch nových postav od třetí řady, kteří obstáli také na výbornou. Upřímně moc často se nevidí obsazení seriálu, kde by obsadili do uplně všech rolí ne jenom těch hlavních, ale i vedlejších rolí tak sympatické herce, kde ta chemie mezi nimi po dobu celého seriálu doslova jen uplně jiskřila. A to tak, že Berlin s Tokio se málem stali kultovními postavami. Diváka dokázali postavy k sobě výborně emocionálně přitisknou a mít o ně obavy. Jediná postava, která mi nesedla byla Inspektorka Raquel Murillo a celý její dějový zvrat s pozdějším vztahem s Prefesorem. Jejich vztah nebyl moc uvěřitelný a považuji to ještě i s linkou druhé inspektorky Alicii Sierrové opět vztahem s Profesorem za nejslabší kousek scénáře postav, byť herečka Najwa Nimri byla v té roli famozní. Nakonec přes velké obavy a velké karamboly se scenáristům podařilo dořídit na konec cesty se vztyčenou hlavou. Seriál byl ukončen dobře. Druhá polovina 5. serie společně s finále, kde se hrálo převážně na city se mi velice líbila. Dokonce jsem při něm zapomněl na spoustu nesmyslů a zbytečných protahujících pasáži co nedávali moc logiku z předešlých dvou řad. Jsem přesvědčen, že Money Heist se může stát pro spousty lidí návyková záležitost, která vás nepustí až do uplného konce! Minimálně první 2. série stojí určitě za pozornost. ()

andreas_tool

Popravdě: 88% je fakt moc. Jako je to dobrý seriál, ale.... První dvě série dost dobrý. Ale už tam jsou do očí bijící nesmysly. Dva si povídají na toaletě v kabince a ten co je hlídá před kabinkou je neslyší..?? No a ve třetí čtvrté sérii už je těch nesmyslů hodně víc. Vlastně se od 4. dílu 4. série těším, až to skončí. A další díly 4. série už jsou vyloženě blbý. Takže solidní 3*. Doporučuji skončit druhou sérií (a nezačínat třetí! Pak už to jde fakt do pr*ele). Začátek 5. série je už vyloženě debilní. ()

sml41 odpad!

Dlho som sa zdráhal či napísať svoje pocity a dojmy k tomuto seriálu ci resp. španielskej telenovele. Aby som však nepísal román svojich pohnútok, zhrnul by som to takto. Partia vypatlancov, emocionálne nestabilných "vraj" lupičov, ktorých by rozplakal aj pohlaď "Kocúra zo Shreka" sa rozhodla najprv vytlačiť si vlastne lóve (séria 1-2) potom vylúpiť Španiel.narodnú banku (séria 3-5). Spočiatku to vyzerá ako celkom zaujímavý akčný seriál až na tie debilne dialógy a miestami predvídateľné scény. Niektoré zápletky su fakt super aj tie riešenia ale celkový pohlaď je trápenie sa vo vlastných sračkách profesorovho geniálneho plánu... kurwa keď vie dopredu definovať všetky kroky polície....nakeru picsu hneď na začiatku nepreskočí to cele trápenie sa a neprejde hneď k posledným krokom celej lúpeže? Partiu dementov tzv.lupičov čo páchajú jeho geniálny plán ani neviem ci ma zmysel rozoberať, neustále sa hádajú, každých 5min o sebe pochybujú, mieria na seba pištoľami, vedú emocionálne dialógy s rukojemníkmi, rozoberajú osobne problémy hádam s každým... kurwa im asi ešte nedošlo, že prišli páchať zločin a nie sú na sedení u psychológa? Ich zmýšľanie nie je ďaleko od IQ hojdacieho koníka. Sériu 3 by som zhrnul iba ako copyright predchádzajúcich dvoch sérii, ktorá nás ma voviesť do ďalšieho geniálneho "fantasmagorom"  vymysleného plánu. Séria 4 a 5 je úplná omania sprostosti a fantasmagorických udalosti čo som doteraz na TV obrazovke videl. Scenáristov asi prestal Netflix platiť tak už to flákajú. Musel som sa doslova premáhať aby som tuto sprostosť dokula do konca. Jedine čo ma poháňalo bol fakt, akú najväčšiu sprostosť si scenáristi ešte vymyslia, okrem neskutočne nadľudských výkonoch (Superman može isť doriti), slepých ostreľovačoch, policajtoch bez logiky (sorry toto je asi jediný pravdivý fakt), únavných dialógoch (nadšenci telenoviel si prídu na svoje)....atd proste stupidita najvyššieho zrna. Toto ozaj neni seriál pre ľudí čo majú radi logiku. Cely seriál bez zbytočných cocotin by sa dal zostrihať do jedného celovečerného prepadáku. ()

Jirkacek

Tohle si zaslouží dlouhý potlesk!!!!! A tak tleskám, co mi síly stačí…Můj obdiv patří španělským filmařům a to ne poprvé, jelikož se mi už líbilo několik snímků od tvůrců z Pyrenejského poloostrova (Sirotčinec a další), ale zatím tím největším dílem ze Španělska je pro mne Papírový dům. Hned první díl, kdy banda hodných zlodějů elegantně vtrhla do státní tiskárny cenin, kde se usídlila a začala si tisknout vlastní peníze jako o závod, mne překvapila. A přitom tisku si hlava gangu jménem Profesor pohrávala s policií, což mne bavila asi nejvíce ze všech dějových linií. Fandil jsem těm zlodějíčkům, aby svůj boj vyhráli a nenáviděl jsem ty toporné policajty a státní úředníky, kteří jim ve zbohatnutí chtěli zabránit. Bylo mi líto těch, kteří se úprku z tiskárny nedožili a jelikož si tvůrci neodpustili i několik bombastických překvapení, byl jsem z prvních řad nadšen. A pak přišla druhá loupež, tentokrát o hodně složitější a doslova těžší, neboť bylo potřeba roztavit 90 tun zlata a granulky dostat ven z banky, na druhé straně je dát zase dohromady a pak ještě někam odvézt a to vše před zraky policie, demonstrantů před bankou a kamerami světových televizních společností, lačnících po senzaci. Opět nechybělo šibalské vyjednávání mezi Profesorem a zástupcem policie, který byl opravdu hodně nesympatický. A k tomu všemu tu byla všemi mastmi mazaná rusovláska, ochotná hrát i se špinavými kartami. Ta mi tedy hodně lezla krkem, dokud…Opět překvapení. Tom a Jerry ve španělské verzi však tentokrát nedopadla úplně dobře a tak mi z oka ukápla i nějaká ta slzička. A když skončila pátá řada, toužil jsem instinktivně po dalších dobrodružstvích Profesora a jeho pomocníků a přátel v několika osobách. A tak volám jako hrom, ať je takových loupeží milión….Suma sumárum, jelikož nemohu dát tomuto seriálu milion hvězd, získal ode mne Papírový dům pět papírových hvězd *****. ()

MatyRock

Španělská vykrádačka s názvem La casa de papel či Papírový dům či Money heist. Práce s charakterem hlavních hrdinů a dynamika mezi nimi je hlavním hnacím prvkem seriálu (zejména prvních dvou sérií). S postavami se dá velmi dobře soucítit a chápat jejich rozhodnutí. Faktem však zůstává, že s přibývajícím počtem sérií se postavy častěji a častěji chovají nepochopitelně, naprosto mimo svůj charakter. Seriál také dost často sází na cliffhanger na konci epizody, což by mi zas tolik nevadilo, kdyby to nebylo téměř v každém dílu. Fuck up momentů je v seriálu opravdu hodně, je jich tolik, že už to prostě někdy nelze brát jako genialitu profesorova plánu, ale spíš o dobrou scénáristickou náhodu. Papírový dům není nejlepším, nejchytřejším ani nejoriginálnějším seriálem svého žánru, ale je jedním z nejpopulárnějších. Toho si je seriál vědom a využívá to ve svůj prospěch. 8/10....původní dvě série jsou nejlepší, následně jde o sestupnou tendenci (tzn. pátá série nejhorší). ()

Thrakan

První dvě série mezi 4-5 hvězdama, velmi dobré. Ostatní série už u mně tolik nebodovaly... neskutečně mě iritoval šéf ochranky guvernéra Gandía - tento kříženec mezi Rambem a Terminátorem, na kterého střílelo z automatů 6 lidí a on udělal parakotoul a utekl - pocuc. Taky jsem nepochopil toho Neymara, trapnej štěk v roli culícího se mnicha, wtf? Na trávníku vypadá jako skvělí herec, ale opravdu jen tam... ()

Xpatrix

Súper seriál, od prvej časti je vidno že je to iný druh seriálu. Od prvej chvíle je tam akcia, adrenalín. Sánka dole. Seriál som si užil na plno. Len ten koniec ma sklamal. Ale to neuberá na hodnotení tohto seriálu ktorý si určite zaslúži 5/5. Úplne odporúčam pozrieť ()

luky312

Jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl. Za najslabšiu považujem tretiu sériu. kde mi všetko prišlo všetko repetetívne ale potom ku 4. sérii sa to už rozbehlo a zas som hltal jednu časť za druhou. V neskorších sériach sme sa aj dozvedeli viac o histórii hlavných hrdinov a ich hlbšej motivácie. Samozrejme boli aj slabšie miesta a občasné "nechápačky" ale som na 95% spokojný s tým čo som dostal. ()

Nellaron

Prvé dve série prinášajú ohromnú dávku akcie, napätia a prekvapujúcich momentov. Veľmi sa mi páči kamera. Je vidieť, že si dali záležať na originálnych záberoch, ktoré obzvláštňujú celý seriál a robia ho dynamickým.Záležať si dali aj na soundtracku, ten je proste geniálny. Problém trochu nastáva s príchodom tretej série, kde sa celý koncept opakuje vrátane deja. Ide doslova o recykláciu, repete prvých dvoch sérii, len tam pridali nové postavy a samozrejme vykradnutá je iná budova, hoci jej interiér sa nápadne podobá tej z prvých dvoch sérii. Je tu cítiť silný smrad pátosu a amerikánštiny. Škoda. Alebo mali seriál ukončiť po 2. sérii, alebo keď už potrebovali dojiť značku ďalej, tak mal El Profesor prísť s niečim odlišným a zaujímavejším. Čo však musím pochváliť v 3-5. sérii, je výkon herca Fernanda Caya, ktorý stvárnil plukovníka Tamaya. Mal som pocit, že ten musel brať lieky na tlak po každom svojom výstupe. V každom prípade celý seriál je za 5*, už dávno som diely tak nehltal. ()

Escobar

Sestupná tendence jednotlivých řad serialu. První i druhu řadu jsem doslova hltal (po vlažném rozjezdu). Ke třetí mám neutrální postoj, prostě neurazila, ake ani nenadchla. Za to poslední dvě... za mě hrůza. Nekonečné scény přestřelek, hloupí protivníci. Dodíval jsem se doslova s donucení a ze setrvačnosti. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi