Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Isag1

Tam kde to neuspelo, nasledoval úspech niekde inde a presne tento seriál je toho príklad. Veľmi originálny nápad zakomponovať partičku niekoľkých ľudí, dať im mená najslávnejších miest a nechať ich vylúpiť banku rôzneho druhu spolu s mastermind plánom, ktorý poskládal El Profesor. Úžasný seriál a ešte viac srdcervúce zakončenie v sérii 5. Ďakujem za úžasnú karanténu! ()

wowylgu313

První dvě série jsou bezdebat na 80% , třetí a čtvrtá série propadá na 65-70% a pátá série se dere a snaží udržet mezi 70-75% jako celek dávám vydařených 75% ! Zatímco první loupež (1-2 série) byla víceméně bezchybná a nápaditá a bez nějakých větších otazníků a nelogických situací a chování hlavních protagonistů tak o to víc nadcházející loupež upadala ... Neříkám že katastrofa. Pořád se to snažilo držet závoj detailů a profesionality, jenže už tu bylo i dost situací, které nedávali logické myšlení a realistická fakta. Myšlení hlavních protagonistů bylo občas úplně mimo. U druhé loupeže (3-5 série) to zachraňovala hlavně ta kulisa a ty emoce a dejme tomu ten úplný závěr. I tak...! Né nejlepší ale velmi povedený seriál. :-* klidně bych třetí loupeži dal šanci ... ;-) :D ()

Dennnisa

Kdo neviděl, jakoby nebyl.. neskutečné napětí od prvního do poslední dílu. Zhlédnuto za 12 dní (všech 5 sérií). Člověk nemůže myslet na nic jiného než jak to dopadne a co se zase pos*re v dalším dílu, totálně vás to vtáhne do děje. Zamilovala jsem si všechny postavy..od Berlína po Tokio a hlavně Denvera 😄 SPOILER: smrt Nairoby mě neskutečně nasr*la, ale smrt Tokio byla "spravedlivá" za to kolikrát to dojeb*la. Prostě BELLA CIAO! ✊ ()

Lubos_Hurych

Povedený "Money Heist" seriál o "vyloupení´ státní tiskárny cenin a později státní rezervy zlata. Jediným větším problémem byla (ne)konzistence. Seriál obsahoval častější hluchá místa kde se jen kecalo o vztazích (to mně fakt někdy iritovalo) a tempo bylo pomalejší, a jindy naopak nepřestával překvapovat nečekanými zvraty a akcí na steroidech. Také kvalita jednotlivých dílů je poměrně nekonzistentní - některé jsou naprosto famózní, jiné víceméně nudnější. Hlavním důvodem proč bych seriál doporučil je vícero nečekaných zvratů, to seriál fakt umí. Pochválil bych také povedenou hudbu která krásně koresponduje s akcí "na plátně". Takový song Bella Ciao možná znáte aniž byste se na seriál kdy dívali. Původní první dvě série jsou asi nejlepší, ale i zbylé tři si drží svou kvalitu. ► 1. série: 80% ◆ 2. série: 77% ◆ 3. série: 70% ◆ 4. série: 70% ◆ 5. série: 75% ◄ ()

Necrolock

Heist movie je muj hodne oblibeny zanr, stejne tak mam rad inteligencni souboje genialniho antagonisty s genialnim protagonistou. Tomu nevim jestli se nejak rika :) kazdopadne la casa de papel to uzasne spojuje. Anglickej nazev "money heist" je sice presnej ale bojim se ze muze az odradit. Tohle neni zadny beckovy nablbly krimi je to naprosto genialni pocin, kde vsechno dava smysl a na vsechno se mysli. Nektere postavy budete milovat a jine nenavidet, ale nikdy ne protoze by byly spatne zahrane nebo tezko uveritelne. A nebudete nikdy vedet co se stane pristi minutu. Ach boze. Chtel bych toho napsat tolik, ale vsechno se zda tak prazdne. Kdete si to proste pustit, fakt to za to stoji. 95% ()

Sevin14

Po shlédnutí 4-5 dílů (Netflix verze, kde 1. série má 13. dílů) mě to neskutečně chytlo a hltal jsem jeden díl za druhým. Druhá série je také velice kvalitní, i když mi přišlo, že tam již nejsou tak napínavé a nepředvídatelné momenty. Každopádně jako celek si seriál zaslouží 5 hvězd a už se těším na 3. sérii. ()

ariari

mno akých pár logických lapsusov? celá posádka je vyskladaná z podpriemerných nevyškolených chudákov ,ktorí sa chovajú akoby si vymenili IQ s hojdacím koníkom, nieto že sa spoločne školilli 5 mesiacov kdesi v izolácii. a čo sa školili ? na míle ďaleko od profesionality ... v hustle to , šlapalo aspoň v scenári robenom naozajstnými podvodníkmi dokonale a naozaj každý milimeter bol pripravený, tak, akoby to bola realita. dobre. od forenzného až po elitný tím filmári naozaj vykreslili idiotov z 20.storočia. + hodnota je , že španieli sú majstri telenoviel s výborne rozkreslenými závermi dielu, aby sa to ťahalo k ďalšej časti, tak si myslím,. a čo smrtonosnú pascu sme milovali a tiež bola vyskladaná na kontrastoch úplných hovadín. a po zhliadnutí 2.08 nasnímaný silový moment, kedy profesor inšpektorke šepne o tom, koľké stovky miliárd nekryté štátom sú tlačené a každoročne putujú do centrálnych bánk únie, len tak,aby bolo v obehu umelo pre vyvolených a systém. teoreticky tento tím lupičov ukázal že prakticky najväčšia kriminálna špina ekonomiky a samovražda systému moci peňazí sa už deje vo veľkom , Vyvolá určite zrútenie systému ako ďalej zadĺžené ľudstvo ? asi to odnesú číňania :-) ()

Pietradi

Poprvé v životě jsem shlédla první řadu nějakého seriálu za jeden den a snad ještě nikdy jsem tak moc nefandila nějaké postavě, jako Raquel. Druhou řadu jsem si musela dávkovat postupně, protože jsem něchtěla, aby to skončilo. La Casa de Papel je lahůdka, luxus. Všechno do sebe zapadá, je to inteligentní, napínavé, vtipné, akční, dojemné, vášnivé a specificky romantické. Herecké výkony špičkové, dialogy vybroušené a nejoblíbenější postavou se mi stala Raquel. Není nad sebeidentifikaci a sdílenou zkušenost s jednou z hlavních postav :) ()

doriana.g

Bella Ciao z hlavy jen tak nedostanu. /// A doufám, že ani Španělé, Italové a Francouzi. /// Pro verbala - Berlin bezemoční?? Tak to ses strýcu špatně díval. Jo, je to macho, velí a vyžaduje poslušnost. Ale tolik emocí v úsvěvu, pošklebku nebo zamračení jsem neviděla ani nepamatuju. Jestli vůbec někdy. Vykouzlil ho Pedro, o tom žádná. ()

Brk

Plnotučných 5. Nějakou mušku to občas má, ale celkově je to vynikající. Španělština mě bavila a Berlín je prostě Bůh! ()

Stuart6

Zjevení, prostě zjevení. Určitě nejlelpší seriál, jaký jsem kdy viděl. "Bella ciao" si broukám každý den. Fakt neuvěřitelně výborně napsaný a zahraný kus. ¡ BERLIN SIEMPRE ! ()

jirka25

Profesor nám ale neřekl, že oni budou taky střílet... WTF? Nesympatické postavy. Roztahané (nojo no je to seriál) :-) U třetího dílu mě to přestalo bavit sledovat. Možná kdyby to byl film, bylo by to lepší. ()

Saxos

S01E01-13. Výhoda toho, že začnete nějaký seriál sledovat v době, kdy už jede, jako v tomto případě už S04, je obrovská. Žadné čekaní po ukončení řady, samozřejmě v tom nejlepším, hned jedete dál. Klady: originální nápad a profesor jako bonus; absolutně neokoukaní, dobří herci. Závěr: minutu po závěru první série pokračujeme dál, super. Update po S02, S03, S04: zvýšení hodnocení na 5 ☆. Další klady: Berlínův zpěv /TyKámo/; dobré doplnění týmu herců; na závěr každé epizody napětí; viva espaňa. A nový závěr: no jasně!! zase odporné čekání. Update po S05: zůstáváme na pěti. Zápory : až moc velké boje v bance; hergot proč vždy chcípne můj oblíbenec /teď Tokíjó/. Závěr: určitě doporučuji. ()

bykes

No, neviem, aktuálne hodnotenie (90%) je pre mňa z iného vesmíru..mierne nadpriemerná kriminálka, kde najdokonalejší plán sveta je vlastne celkom deravý a imbecilný. Ale je tam láska, sex a rocknroll, plus hovoria španielsky, takže exotika. ()

Xaeroo

Tak po 5ti epizodách s tímto kouskem končím a když jsem viděl trailery na další sériie , tak lituji, že jsem s tím vůbec začínal. ()

vandamator

Výborná Španělská jízda, které plyne bez téměř jakýchkoliv hluchých míst a k televizi vás přikove, tak že nevnínáte čas ani prostor. Charismatické postavy s klasickou Španělskou náturou si zamilujete od prvních minut seriálu. Překvapivě jsou všechny dějové linky výborné což není moc častý seriálový jev a i díky tomu je papírový dům jeden z nejzávažnějších seriálu všech dob. Napětí v každé části nutí diváka opravdu, k tomu aby si pouštěl jeden díl za druhým, což je někdy na škodu, protože je téměř každý díl ustřižený s cílem lákat diváka ihned se podívat na další. Ale jinak perfektní seriál od herců až po režii. Celkem ohrané téma, dokázal netflix vymačkat tak jako nikdy nikdo před ním. A i když si člověk řekne hned v prvním díle, že se bude v dalších vařit určitě jen z vody, tak vás mohu ujistit že tomu tak není. ()

MartyIsMad

První a druhá série naprostá pecka! Třetí a hlavně čtvrtou sérií šla kvalita dolů. Začali se řešit vztahy. Každá postava neustále mění názory a priority. V jednu chvíli někdo někoho objímá a chvíli na to, zase míří na tutéž osobu pistolí... navíc i realičnost začíná oproti 1. a 2. sérii pokulhávat. Loupežníci si na vykrádačku snad přivezli celý supermarket zásob ne? Neustále tahají z rukávů další a další věcičky, že už to snad vypadá, že se tam chtějí nastěhovat... Samozřejmě si vedení Netflixu nemohlo odpustit pár homosexuálních scének, jako v podstatě ve všem, co poslední dobou vyšlo... 78% ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi