Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

BFG2000

Naprosto ultimátní podívaná, která mezi seriály asi nemá obdoby a ani srovnání. Geniálně promyšlené a vymyšlené, ale největší předností seriálu je, že prakticky nemá žádná hluchá místa. V prvním díle v prvních minutách na diváka hned vysype eso z rukávu. A světe div se, o pár minut později další a další a další a další a další a tak to pokračuje až do konce posledního dílu poslední série. Neustále akce, napětí, romantika, cyhtračení, vtip, skvělé dialogy. Pořád něco. Pokud bych měl říct nějakou slabinu, tak to jsou přestřelky. Skvěle natočené, perfektní efekty i zvuk, výživné. Ale...při statistice cca 100 000 kulek / 1 zásah působí tak nějak zvláštně. Naštěstí přestřelky jsou jen příjemnou vatou, která nehraje zásadní roli, tak se to dá omluvit. Série 3, 4 mně sedla více než 1, 2.Hodně se mně tam líbí ten světový přesah a náznak toho svinstva, co se všude děje. Jednoznačně maximum. ---- Tak jsem dodíval S05. Vše výše uvedené potvrzuji a násobím tak 10x.  Je to opravdu něco nevídaného. Je to neskutečně chytré a neskutečně nadupané. Ten drajv a napětí jsou naprosto nevídané! Tohle je po filmařské stránce naprosto dokonalý klenot. Vše do sebe zapadá. Snad všichni herci "na Oscara". Takový projekt se rodí asi opravdu tak jedou za sto let a já jsem rád, že jsem byl u toho! ()

Ewík

(viděny 2 série) Tento seriál je naprosto geniální - vytříbená psychologie postav a práce s emocemi, umný vývoj děje, skvělé budování napětí, zajímavé vizuální zpracování...a navíc mě fascinuje, jak je to promyšlené. Jako dokonalá šachová partie. A ještě k tomu si mohu trénovat svou español. No, neber to všemi dvaceti. B-) ()

syphoon

Po shlédnutí 4. epizody se pouze podlím, aby seriál nenabral scénář LOST. Byla by toho opravdu škoda. Už 4. epizoda sama o sobě byla příliš dlouhá a za mě spousta citových dialogů byla naprosto zbytečných. Nicméně první 2 epizody byly naprosto skvělé! 80%!!! Po skončení páté epizody dávám 5% navíc! Takhle z toho elegantně vybruslit a zakončit scénář umí opravdu asi jen EL Profesor! 85% !! ()

fandadofilmu

Když mi vyprávěli děj, tak jsem si říkal - no a co? Jenže pak jsem chodil spát ve čtyři ráno, abych stihl nakoukat co nejvíc dílů - a teď se nemůžu dočkat 3. prosince, kdy slibují uvést další řadu! Španělé to holt umějí! Mimochodem - můžete mi říkat Praha... ()

dj_kure

4 hvězdičky platí POUZE pro dvě série. Pak to jde postupně úplně do prdele a pátý sérce bych se snad ani nebál dát odpad! jk. Ostaní série se prudce inspirovaly venezuelskou produkcí Esmerald a naservírovaly nám prvotřídní vatu rodinného dramatu ověnčeným transexuálními problémy bratránka Juana. Jak říkám, dvě sérky a čau, čau, čau. ()

Jan.Cada1

Seriál bych doporučil všem nadšencům kvalitního scénáře, kteří mají rádi vyprávění retrospektivně a užívají si, když neví všechno od začátku, ale postupně se jim příběh odhaluje sám. Seriál nabízí kvalitní večerní podívanou a mnoha plot twisty a kvalitními herci a hudbou. Tak 80 % dílů bylo fakt peckózních, ale u některých jsem se nebavil až zas tak hodně, proto 4/5. ()

Najt

Tak tady to nejde hodnotit jinak. Byly slabší chvilky, některý scény byly až nesmyslný a v jednu chvili seriál postrádal logiku, to bylo zhruba někdy v půlce. Naštěstí to byla jen chvilková záležitost. Co se ale 1 a 2 řady týče, tak jedním slovem vynikající. Seriál si Vás omotá a dá Vám přesně to co chcete. Postupem času se ale něco stane. Už to není jen seriál ale životní styl. A to co pak seriál předvede v posledni sérii tak to je nehorázná palba. Herecké výkony jsou špičkové, nechybí akce, napětí by se dalo krájet, emoce z toho čiší proudem, několikrát si utřete mokré slzy a vžijete se do postav a budete to prožívat s nimi. 1 a 2 série je vylozene o loupeží ale od pulky se z lupičů stává rodina. Už to není jen tým ale vzniknou neskutečně pevné vztahy. Neni tam jediná postava (z lupičů) která by nebyla sympatická, to se často nevidí do toho hluboce zakořeněné vztahy a vzniká opravdu unikátní svět. No a profesor tak to je kapitola sama o sobě. To je bůh, myrta, fenomén, zkrátka El Professor je jedna z nejlepších a nejzajímavějších postav v seriálové kinematografii současnosti a možná nejen současnosti a pro mě rozhodně jedna z nejoblíbenějších postav kterou jsem se kdy v seriálovém světě potkal. Teenagerovsky řečeno, Profesor je nejlepší cápek na světě. Abych to uzavřel, tak Casa je opravdu povedený seriál který si zamilujete ale posledni řada zvedá látku tak vysoko, že se nebojím říci, ze Papírový dům patří momentálně k tomu nejlepšímu co lze dnes v seriálové podobě vidět. Minimálně alespoň poslední řada. Rozhodně by ho neměl minout nikdo, tohle je totiž jeden z těch seriálu který Vám opravdu může pozměnit život. ()

Toshio

Mělo to vypadat jako supersofistikovaná loupež. Proč si ale "profesor" vybral partičku deprivovaných amatérů? Plno nelogičností ani nebudu zmiňovat. Vydžel jsem čtyři díly, víc nemůžu. ()

vetsinezobri

S každou další řadou mi to přišlo víc jako parodie. Zvratů tam narvali tvůrci tolik, že už člověk není ani překvapenej ani napnutej. Jedinou věci, která napětí trochu budovala, bylo umírání hlavních postav, asi jen proto jsem to dokoukal do konce. První řada za čtyři hvězdy, poslední za jednu. Sakum prdum 2,5 a to se jak nás učil pan Profesor zaokrouhluje nahoru. ()

LakiyL

Hodnotím po zhliadnutí všetkých (bohužiaľ úmorných) 5 sérií. Prvé 2 série veľmi dobré aj keď samozrejme pár drobností by sa našlo, no s miernym nadhľadom to bola zábava. Po 2 sériách to malo aj skončiť, pretože čo nasledovalo potom, možno opísať ako nekončiacu a neuveriteľnú telenovelu. ()

RedRose

Na Dannyho parťáky, natažené na 22 epizod jsem se opravdu dívat nechtěl... Ale tlačilo se to ze všech stran tak, že jsem podlehl a byl velice, ale opravdu velice mile překvapen! Teda těch 22 epizod (první loupež) je excelentních a vcelku jim to bez potíží sežerete. </> Obrovský problém nastává, když se tvůrci rozhodli pokračovat... Vše je víc pompéznější, více nataženější, mnohem méně uvěřitelné a původně perfektní plán se zvrhává v málo uvěřitelnou improvizaci a kde samotný závěr je už tak málo uvěřitelný, že seriál lze dosledovat pouze se skřípajícími zuby... První loupež, tedy první dvě série rozhodně přes 90%! Třetí série cca 80%, čtvrtá 60% a poslední pátá něco kolem 40%... ()

ANTYCHRYST

Panečku za 2 tejdny shlédnuto komplet celé! 5 sérií = 48 dílů:) Co k tomu dodat ..každej den do 1 do rána sledování:) :) nevyspalej do práce.. jasný dnes jen 2 díly a jdeme spát..:) to určitě.. Vůbec se mi do toho nechtělo..první díly..si říkám to není žádná hytpoška co na tom každej má.. jak se to rozjíždělo bylo to lepší..najednou ..nesmyslné rozhodnutí..chování.. záblesky geniality střídá totální demence :) chujik Arturito :) nooo všechno mě sralo:) a to zdaleka neskončilo..úmrtí v týmu..těhotná Čubka ostrá jako břitva..profesor a jeho nelogické chování..:) no prostě všechno na piču:) k tomu ty vzpominkove vracecky..povinná homovložka.. :) jsem si říkal proč na to vůbec koukám..:) samozřejmě že jsem si všechny oblíbil:) a s napětím sledoval všechny ty zvraty a čekal co bude dál... :) všechny ty nečekané tahy a výjeby .. :)velkolepé finále to byla kurva jízda:) a můžu jen doporučit:) Sierra byla takovej zolik hnedle po Lisabon to byla první nečekaná perla :) no nebudu spojlerovat tomu kdo neviděl:) Jediný co tak bych výměníl úmrtí.. :) na seriálovém poli je tohle nadstandardní Majstrštyk!! 100% Bella Ciao mi bude rozhodně chybět..sakra na co teď budeme každej den do 1 do rána koukat :):) asi začneme doma opět normálně fungovat :):) ()

jayman

Je úplne osviežujúce sledovať španielsky seriál. Neviem takmer nič o špecifikách španielskej kinematografie, ale jazyk, reálie a celková atmoška sú krásne iné. O to viac zamrzia typické hollywoodske neduhy - cliffhangre na konci epizód sú asi povinnosťou ale že to SPOILER neukončili poctivo na konci prvej série ma hnevá. Ale pozitív je oveľa viac: krásne načrtnutá psychológia postáv, neutralizácia archetypov kladných a záporných hrdinov a casting, ó casting. Uvidíme teda, čo prinesie dvojka. ()

marek29

Neurčitý spoiler alert. Láska, akce, napětí, drama, přepadení, tisk peněz, milostné pletky, střelba, výbuchy, hromada peněz, pár raněných, pár co umřeli, perfektní plán, profesor, product placement (Estrella), únik. Hustota - něco podobně silného jako byl Prison Break, ale na pětku to asi není jasný pane.. ciao bella Edit po konci 4. Série. Ta promakanost se musí hodnotit plným počtem. A snad dodají další řadu, rozdělaný to mají dobře :) Edit po konci seriálu: Dojeli to ve velkým stylu, ale s tou pětkou se asi uklidníme :( za zhlédnutí to určitě stojí, ale žíly si budeme trhat až jindy. Tady je to normální happyend. Přesah jindy a jinde ;) ()

ervina

Tak už jsem objevila kouzlo kinematografie severských zemí,pak německé,polské a teď španělské.to byla nádhera od začátku do konce pro mé už rozmazlené oko.i slzičky ukáply.a konec jsem dokoukala s úsměvem. ()

kubilov

Je to napínavé, nápadité, ale nemá to dostatečný spád aby mě to jako náročného diváka dostalo dál než za první díl druhé série. --> Víc než solidní španělský heist seriál, který má napad, zajímavé postavy, slušné tempo a vysoký počet zvratů na metr čtvereční. Na druhou stranu bych si dokázal představit míň telenovelových vztahů a víc noirové nekompromisnosti, výrazně míň cliffhangerů, které jsou hned v dalším díle prakticky zneutralizovány a celkově prostě míň chytračení a víc chytrosti. Třetí sérii od Netflixu fakt nepožaduju (přijde příští rok), ale i tak doporučuje 7 z 10 profesorů. ---> Není co dodat. ()

makakus

V podstatě je to originální kombinace solidního akčního dramatu a lepší španělské telenovely. Nepomyslel bych si, že je takový mix vůbec možný, ale tady to docela funguje. Tou telenovelou myslím neustálé a dostatečně plytké rozhovory o lásce, která se tu řeší na tisíc způsobů - láska otcovská, mateřská, milenecká, manželská, mezi šéfem a sekterářkou (včetně obligátního "jít-nejít na potrat"), mezi únoscem a rukojmím, dvěma únosci, dvěma rukojmími, mezi policajty, policajtem a únoscem, prostě všechny možné i nemožné variace. Takže schéma je vždycky jedna akční scéna a jeden statický dialog o lásce, ať už ztracené, zničené, nastávající, trojúhelníkové, opětované či neopětované. Zaplať pánbů je to aspoň bez housličkovitého hudebního doprovodu. Takže ano, je to celý tak trochu blbý a navíc tak trochu vykradený - místo barev (Gauneři) si lupiči říkají názvy měst, místo masek klaunů (Bezva finta) nasadí lupiči v zájmu zmatení sobě i rukojmím masky Dalího, místo kanibala (Mlčení jehňátek) tahá z policajtky detaily o jejím osobním životě lupič a hlavní mladá lupička svoji dravou drzostí, sexappealem a zabijáckou minulostí jistě náhodou připomene NIkitu. Řemeslně je to někde mezi angloamerickou produkcí a tou naší, takže sice nejsme napnutí až k prasknutí a všechny postavy nám jsou kvůli standardním hereckým výkonům celkem ukradené, ale je to pořád koukatelné, pokud jste všechno lepší už viděli a trochu se nudíte. 50% ()

Jeremiasz

navrat k detailnim remeslnym serialum stylu PrisonBreak. ma samozrejme par slabsich mist a oslich mustecku, ale za me jeden z nejlepsich serialu vubec se super obsazenim. A pustte si to v originale ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi