CheeseFigure

Trinásť dielov o jednej rukojemníckej dráme? Nie je to trošku veľa? Prekvapivo ani nie. Máme tu veľa postáv a s každou autori pracujú. A asi prvý-krát sa v rámci audiovizuálneho počinu o rukojemníkoch stalo, že mi daní rukojemníci liezli na nervy a fandil som zlodejom. Čo asi nie je prekvapivé, lebo sa jedná o sympatickú partu. Sú zábavní, ich motívy pochopiteľné a vzťahy dobre spravené. Dokonca aj tí, ktorí mi na začiatku neboli veľmi sympatickí, tak si ma postupne získali. Najviac som si obľúbil Profesora, pretože ja týchto geniálnych taktikov proste zbožňujem. I keď je pravda, že častokrát mal šťastie a scenáristi niektoré scény mierne pritiahli za vlasy. A pretože každí Moriarty potrebuje svojho Sherlocka, tak aj Profesor si toho svojho našiel v postave inšpektorky Raquel. Tá, ako klasická moderná postava vyšetrovateľa, má mnoho osobných problémov. Priznám sa ale, že mi neprišla až taká geniálna, ako by som od súpera hodného Profesora čakal. I keď v závere predviedla geniálnu dedukciu. Ale aj tak sa jedná o skvelú postavu, ktorá pekne dopĺňa tie zvyšné. Samozrejme sa nejedná o geniálny bezchybný počin, mal pár hluchých miest, pri ktorých som strácal pozornosť. A najhoršia postava? Arturito! Prečo ho len nestrelili medzi oči? ()

lvi_psouk

Podle hodnocení jsem očekával mnohem víc. Nápad super, jen těch milión zbytečných vedlejších dějových linek, které v podstatě jen vyplňovali čas, mi děsně vadil. A ty rádoby filozofické výstupy některých aktérů byly též zbytečné. Kdyby to mělo 3 díly, bylo by to na 100 %. ()

sKralicek

Nemám rád filmy a seriály, kde se postavy chovají nelogicky. Tady se tak bohužel chovají. Naštěstí ale celý seriál tančí na pomezí nelogického chování postav a opravdu nečekaně chytrých a důmyslných řešení jejich problémů. Ke konci sice spíše převáželo to nelogické chování, ale i tak u mě zvítězila chuť zjistit, co bude dál. Je to také první španělský seriál, který vidím a jsem velmi mile překvapený. Řemeslné zpracování, herci i dramaturgie jsou skvělé. Navíc jsem se asi zamiloval do Nairobi a té blondýnky s prostřelenou nohou. Je to jeden z těch seriálů, kde jim odpustím logické díry ve scénáři a užiji si pěknou podívanou s pro mě originálními nápady, krásnými herečkami a kvalitním zpracováním. Pevně doufám, že další série budou mít lepší scénář, protože první sérii to ještě odpustím a dám jí ty 4 hvězdičky, ale u dalších by to už 4 nebyli a možná bych je ani nedokoukal. ()

Mattskarpis

Není co dodat mistrovské dílo.... dal bych i 6 hvězd...... „NEJLÉPE PLACENÁ PRÁCE V DĚJINÁCH.......:)))))...Pane profesora co nám ještě povíte :D...........dokonalá šachova partie......P.S Je někdo lepší ? ()

rostsoft

Tento seriál, ve mně vzbuzoval rozporuplné pocity. Zpočátku mě i dost nudil. Hlavním důvodem je to, že je zbytečně dlouhý. První a druhá série je vlastně jeden a tentýž příběh rozdělen na dvě části, z toho důvodu můj komentář se bude nacházet pod obojím stejný. Musím uznat, že nápad je to skvělý, se zábavou už to holt není tak slavné. Do devátého dílu to bylo dost utahané a nudné, toto naštěstí později se zlepšilo natolik, že už mě to nenudí a nechá se na to koukat. Druhá série je o dost lepší než ta první, ta utahanost se vytratila a dostalo to šmrnc. Sice nechápu, proč tak vysoké hodnocení, zejména první série, ale možná je to tím, že tam jsou velmi krásné ženy. Každopádně je to něco, co tu ještě nebylo, anebo bylo ale já to rozhodně neviděl. Je to i dobře natočený, i když bych uvítal, kdyby to bylo kratší, ale stojí to za shlédnutí. ()

floppy4

Absolútne nerozumiem tým 90% čo tu svieti, zo začiatku uznávam, že celkom záhul, ale veľmi rýchlo to stratí tempo a do posledného dielu je tam tona zbytočnej vaty o vzťahoch medzi postavami, čo naozaj nie je to čo očakávam keď si pustím seriál o lúpení banky. Sem tam to má ten moment napätia že "ako ďalej", ale to naťahovanie bolo fakt dosť rušivé a pokiaľ si už zvyknem, že "a teraz pôjde pasáž počas, ktorej môžem ísť na WC bez pauzy" tak niečo nie je v poriadku. Za mňa celkovo hodne overrated. ()

MatyRock

Rozhodně tenhle seriál má vysoké kvality a zejména práce s charaktery je naprosto super. Seriál má svoje chyby a mouchy, jenž jsou „maskovány“ cliffhangerem na konci epizody nebo rádoby genialitou El Profesora. Divák potom snáz zapomene na ty fuck up momenty, co se v seriálu dějí. La casa de papel prostě není dokonalý a do jisté míry je v něm poměrně hodně Hollywoodu, v tom smyslu, že mají epizody hodně příběhových děr, občasné nelogické chování postav, až příliš náhod, jeden proti padesáti, hloupí policisté......atd. No tudíž nejde o ultra geniální a originální věc, ale o populární věc. A popravdě si myslím, že je i lehounce nadhodnocená. Každopádně já to vidím na 8/10 pro první sérii (Ano, mohlo by to být i méně, ale přeci jen na mě to „opíjení diváka“ také částečně fungovalo. Navíc nemám tolik nakoukané věci zabývající se podobným tématem). ()

kritik12

Dlho som sa vyhýbal seriálom, ktoré sú na pokračovanie, ale tie vysoké hodnotenia ma už prehovorili. Prvú a druhú sériu budem hodnotiť spoločne, keďže patria k sebe. Čo sa týka samotnej lúpeže a jej prevedenia je skvelá, priam dokonalá. Všetko od manipulovania mysle polície, rukojemníkov až po samotných divákov. Bohužiaľ nastalo to, že namiesto toho aby to spracovali jednoduchšie, natiahlo sa to na viac dielov ktoré ale stratili kvalitou. V čase keď divák bol v najväčšom napätí, tak prepli na scénu kde boli 10 minútové dlhé nudné a zbytočné rozhovory ktoré síce odkryli povahy a črty hlavných postáv, ale išlo by to aj inak. Tým pádom to malo náboj, akciu aj napätie, ale všetko sa to vytratilo pri týchto dlhých dialógoch.  V druhej sérii si seriál udržal vysoký štandard, avšak na prvú sériu to nemá. Samozrejme muselo dôjsť k objasneniu lúpeže, čo vytváralo tlak na štáb a museli začať konať a posádku lupičov odtiaľ dostať. To sa samozrejme nezaobíde bez obetí, bohužiaľ boli vybraté zlé postavy. Samozrejme tvorcovia si mohli odpustiť Tokio a jej návrat medzi lupičov tak arogantne a nezodpovedne (avšak to zodpovedá jej blbej postave). Samozrejme uvidíme čo prinesie ďalšia séria ale dá sa predpovedať už výrazný pokles po ročnej prestávke v natáčaní. ()

ezop1012

Španielí vedia robiť dobre filmy, na rozdiel od amerických šablónovitých, obsahujúcich klišé, umelo vyrovnaných menšín, v podstate sa stáva americký film nepozeratelni, pre mňa určite. Týmto nechcem kritizovať americkú tvorbu, sami by mali vedieť, že, čo robia, a ak to nevedia tak to je ich problém. Ale späť ku prvej sérii, jediná vec, čo by som zmenil, je klišoidné vykreslovanie hlavnej predstaviteľky, ako sa jej nič nemôže stať v zmysle práce, ako rieši v práci osobne problémy a neobáva sa straty zamestnania v takej pozícií, inak nemám, čo vytknúť prvej sérií, je to veľmi dobre zvladnuta, a to po všetkých stránkach. ()

hdraf

2.řada 5 díl...odhalení profesora. Tímto tento seriál pro mě skončil. Výsměch policie. Dělat z nich neschopné pitomečky... Už toho bylo od prvního dílu moc. Nejsou schopni zastřelit ženu na motorce, která se vrátí do tiskárny. Speciální jednotka. Fakt už ne. No prostě ostuda. ()

samsozz

Po rokoch som sa odvážil pozrieť tento prehypovaný počin. Sklamanie. Hype väčší ako kvalita. Umelá dráma a nelogické dejové linky. Neznášam fake a tu je toho požehnane. Nápad geniálny ale naťahujú to zbytočne. Pozrel som to za pár dní lebo dokáže si to človeka získať ale tá falošná dráma a akcia ma ničili každým dielom. Ak vypnete mozog určite si to užijete no akonáhle sa nad tým človek zamyslí je to premierný počin. Ďalšie série ani nemám záujem pozerať. Za mňa stratený čas. ()