Jejich životy jsou v sázce. Profesorův plán vychází najevo a tým se musí zbavit nepřátel, jak uvnitř Španělské národní banky, tak za jejími zdmi. (Netflix)

TheSpearCZ

Je to až ostuda, ale to co jsem u třetí série ještě Netflixu prominul, to u čtvrté už se prostě nedá a tím myslím především celou linku s Gandíou, coby novým záporákem, který je jako chladnokrevný zabiják výborným záporákem, ale to do jakých situací se dostával a to, že ho prostě nezabili je MOC. Jako chápu, je to seriál, ale i seriál má v těchto ohledech nějaké hranice a Netflix mi v tomhle ohledu přijde, že prostě odkoupil to, co bylo momentálně na seriálovém trhu nejžhavější a poté z toho chtěl vytřískat co nejvíc (což je pochopitelné, business je business), ale čtvrtá série na to doplatila jako blázen. Kromě toho přibyla další kvanta absolutních nelogických manévrů a řešení, jak od policie, tak i z Profesorovi strany, která mi opět v předešlých sériích nevadila (resp. jsem to přehlédnul, protože mám seriál osobně velice rád), ale tady ve čtvrté sérii toho je opět MOC. Co potěšilo byla samotná poprava Nairobi (i když její postava patřila k těm oblíbenějším), tak musím uznat, že to vypadalo dobře a slzy ukáply. Poslední díl ve výsledku potěšil, i když o nějaké napravené reputaci se nemůžu vůbec bavit a vše nám uzavře poslední pátá série, na kterou se stále těším, ale očekávání nebudu mít žádná, jednoduše proto, že Netflixu nevěřím. Jsem zvědavý co Sierrová udělá s Professorem. "Tuhle válku vyhrajeme... pro Nairobi." / "Šach mat, ty parchante" 4. série - 80% ()

warrenur

Stvrtu seriu som pozrel, len vdaka rychloposuvu a zvedavosti, akym sposobom to tvorcovia chcu divakovi predostriet. Utvrdil som sa v niekolkych veciach. Kazda dalsia seria to svojou naivitou a nelogickostou chovania postav a dejovych zvratov posuva blizsie a blizsie k odpadu. Tvorcovia si divakov, ktorym sa mozno pacila originalnost prvej serie absolutne nevazia a pokladaju ich za prostackov, ktori zbastia hocijaku hovadinu. Nuz a ja len dakujem funkcii fast forward. ;) O piatu seriu rozhodne ani nezavadim. Ten "hype", co pri tomto seriali vznikol chapem. Nie vsak jeho trvanie v druhej a dalsich seriach, ktore su vyslovene slabucke a hlupe. Neodporucam. Zabity cas. ()

Cermbo

Čtvrtá série bohužel jednoznačně nejslabší ze všech a odnáší si 4* s odřenýma ušima. Stále si drží kvalitní tempo a napětí, ale naleznete zde až moc scénaristických děr a totálně přehnaných momentů, které razantně kazí dojem. Za mě tvůrci udělali chybu v roztažení druhé loupeže, tentokrát místo dvou sérií rovnou tři. Tato čtvrtá totiž působí jako vynucená výplň mezi sérií třetí a pátou. ()

Evander

Čtvrtá série La casa de papel je jednoznačně nejslabší ze zatím natočených a mrzí mě, že touto sérií, kterou už jsem vlastně pouze ze zvědavosti přetrpěl, děj nekončí. Už tato série je vyloženě pouze nastavovanou kaší a nedovedu si ani představit, co ještě autoři „vyškrábnou“ do série páté, kterou bohužel též uvidím, protože chci vědět, jak příběh skončí. Pokud by takovouto „kvalitou“ seriál začal, viděl bych tři, možná čtyři díly a bylo by vymalováno. 42% ()

Ozzy2

Odpad všech odpadů.Za tu krávu Tokio, hnusnější postavu jsem dlouho neviděl, Palerma a scénáristu, který je pravděpodobně těžce závislý narkoman dávám jednoznačný odpad, tam už není na jedinou hvězdu nic.Dlouho se budu vyhýbat španělské produkci. ()

Razzor_82

4.série je jedno příšerné zklamání. Nadstavovaná kaše s absurdním jednáním všech hlavních postav z jediným cílem natahovat. Zcela vyprchala Profesorova nápaditost a geniální hra s policií na kočku a myš. Plánované operace jsou zcestné a nelogické. Nudné dialogy postav a citové propletení jak z mexické telenovely. 6/10 ()

patushik

Je třeba oddělit první dvě série od tohohle materiálu.. tady už totiž blbost postav nezná hranice, kdysi sympatická parta je teď spíš nesnesitelná a taková Tokyo nebo Palermo jsou zralý na to vzít lopatou po hlavě.. některé scény jsou vyloženě k smíchu, např. jedna z přestřelek je už teď legendární. A ten konec, to je kapitola sama pro sebe. Smutný příběh, kam to kdysi perfektní seriál až dopracoval. 5. sérii už beze mě. ()

Ivo

La Casa tímto dostala finálně po Papuli a z původně skvělého nápadu a provedení se z toho už bohužel natrvalo stal sladce uslintaný hadr na pozadí permanentně běžícího přitepleného muzikálu. Dementní červení týpci se chovají a komunikují jako postižení jednobuněční kokoti a jejich maximálně iritující vymaštěnost už přesáhla bod snesitelného varu. Globální dav však tleská a $$ proud mlaská (jako koneckonců u každé poctivé telenovely). Myslím že finální hromadná La Patrona pro celý psycho tým by v této fázi byla už více než zasloužená. Ulice a Ordinace však nasadily laťku (v kvalitě i počtu dílů) příliš vysoko, takže něco takového se v blízké budoucnosti asi nechystá. Já se už tedy ale určitě nechystám na další návštěvu zmíněné španělské banky (snad kromě výběru z tamějšího bankomatu). P.S. - z návštěvy Japonska a Tokia teď asi budu mít permanentní psychický blok, protože se mi vždy při tom vybaví ta zdejší korunovaná kráva stejného jména ... Mohla by se prosím rychle přejmenovat na Mogadishu nebo Pchjongjang ... nebo Chánov ? Díky za pochopení ... ()

Mouchal

Po mírném kvalitativním sešupu v třetí sérii přichází čtvrtá, která přece jenom trochu reputaci napravila. Bohužel první dvě série jsou už v rámci tohoto seriálu nepřekonatelné, což dokázala i nová čtvrtá série. Příběh se nám zamotává, postavy hloupnou, stejně tak i scénáristé a tak tu občas sledujeme mírnější seriálové fópa, kdy nejvíc do očí bijící je určitě přestřelka mezi Johnem McClanem, tedy pardon, Ghándím (zase vedle...) a našimi vykutálenými lupiči. Gándia stojí uprostřed chodby, nulové krytí a střílí na něj z obou stran. Do dvou sekund by byl navrtanej jako ukřivděná bejvalka. Nicméně přestřelky jim v Papelu nikdy nešly. Konečně jsme ale opět dostali jeden geniální plán od profesora (útěk Lisabon) a několik skvělých scén (smrt jednoho z lupičů). Flashbacky a Arturito už mě celkem přestali bavit a do příští série by to chtělo více profesora a jeho tahání nitek zpovzdálí. Bohužel k tomu příběh moc nesměřuje (viz závěrečný cliffhanger), ale uvidíme. Celkově jsem spokojen, ale názoru, že se do dalšího pokračovaní po prvních dvou sérií neměli pouštět, mě nezbavili. 85% ()

kukkik

Tady se opět, po slabší třetí sérii, ukázala největší síla celé série. Naprosto dokonalé, charismatické obsazení, dobře volený, kvalitní hudební podklad, děj co má spád, velká překvapení a dostatečně uspokojující rozuzlení jednotlivých zápletek. A k tomu ta španělština, především v podání El Profesora ale i Berlína a dalších postav, mmm... 5/5 ()

Klajondr

Na poměry Money Heistu rozhodně "nejhorší" série. Tím myslím, že napětí vás už sice nezvedne z pohovky, ale stále budete s chutí hltat díl po dílu. Zakončení krásně zve do další série. Tak doufejme, že se jí dočkáme co nejdříve. Jinak vyloupím nějakou banku sám. ()

bearmeedek

Závěr každé série říká, že horší už to být nemůže. A ejhle, jde, protože s dobrým nápadem jde všechno - tady totiž všechno přešlo do sci-fi. Pokud to tedy nebylo točeno za zdmi blázince. V tomto geniálním projektu nelze vyjmenovat všechno, ale ve třetí sérii jsem zapomněl zmínit dvě úžasné věci. Přenosná huť na tavení zlata. A potom medicína na nejvyšší úrovni. Loupežníci si nezapomněli vzít s sebou kompletní vybavení chirurgického operačního sálu a napěchovali se předem znalostmi, aby se mohli navzájem operovat, a to i v těch nejtěžších případech. Jejich debilní mozky chrlí jeden klenot za druhým, Profesorovi bych ukopnul hlavu jen ho uvidím a svět dále tleská, což potvrzuje, že blbci jsou všude. ()

Tamten

Čtvrtá série je vlastně zcela zbytečná - příběh se neuzavře a na konci je děj vlastně v téměř stejném místě jako na začátku. Navíc nelogické chování se v této sérii značně rozšířilo a celková uvěřitelnost se tak rapidně propadá. ()