Základna

• Kanada Firebase (viac)
Krátkometrážny / Sci-Fi / Horor / Vojnový
Kanada, 2017, 27 min

Experimentálny film od režiséra a zakladateľa spoločnosti Oats Studios Neilla Blomkampa (District 9, Elysium) zachytáva udalosti počas vojny vo Vietname, kde sa obe strany stretnú s novou a nečakanou hrozbou, na ktorú nebol nikto pripravený. (fichilles)

Lenka.Vilka

Co se to tady děje? To budou všechny konce takový? Jenže tentokrát jsem se chytla hned na začátku a nepustila. Chci tím říct...je to skvěle natočený. Úplně jsem se tam ocitila, protože dost toho působí vážně jako dobový záběry. Jenže to má úplně stejný problém jako první kraťas: tak dlouho se o tom mluví na začátku, až na konec není čas. Jenže tentokrát mi to nevadilo. Končí to správně a úderně. Jenom je škoda, že o té jedné věci se nedozví víc. Ale to jenom zamrzení, ne vada na kráse celku, kterou nezvládnu odpustit... ()

alchac

Tak. A jestli ve velmi dohledné době, kurva, už někdo v Holém Údu nenasype Blomkampovi dostatek dukátů na to, aby se ve svých úchylných emzáckých vizích řádně celovečerně rozparádil, zašátrám v kešeni já, zakoupím letenku do Los Engelsova a zajedu dodávkou šéfům filmových studií předvést aktuálně frčící verzi džihádu v podání nasraného filmového fanouška! Proč by si taky mělo nejnovější hit herního světa, tj. Carmageddon Live, užívat jen importované uzené, že. Tento večerníček s podtitulem „Rákosníček a hvězdy (a pruhy)“ na mě totiž masivně (od slova maso) zapůsobil a přivodil kompulzivní cukání v pravici a záchvat slintavky. Takže MGM, Lišky a spol. – v hlavní roli bych si prosil novopečeného Boha, neboť již Elysijský Kruger mu padnul jak Totenkopf herr Hössovi a i svým vzrůstem se na specialistu pro boj ve vysoké trávě hodí, a stopáž alespoň 120 minut, jo? A samozřejmě vyvrcholení, vyvrcholení! ()

luka4615

Další krátkometrážní snímek z dílen Oats Studios, tentokrát však z vietnamské džungle. Stejně jako předchozí snímek "Rakka", je i Firebase špičkově zpracovanou záležitostí, u níž je 27 minut sakra málo. Tyto nápady a zpracování si zcela jistě zaslouží velké plátno, větší rozpočet a delší stopáž! (VideaČesky.cz) ()

agentmiky

Oats studios již napodruhé využilo zkušenosti Blomkampa a přineslo nám další snímek, který toho s "jedničkou" nemá moc společného, ale naproti tomu se mi líbil o trochu více než předchůdce. Zasazení do Vietnamu konce šedesátých let jsem zprvu moc nepochopil, ale spojení probíhající války v tamní džungli se zajímavou asijskou mytologií, přesněji řečeno stvoření tzv. Říčního boha, nakonec tak špatně nedopadlo. Triky jsou na krátkometrážní počiny na vrcholu pyramidy, každý dolar je na tom prostě vidět. Příběh také není špatný, i když bych ocenil, a to myslím i pro budoucí filmečky, nějaké spojení mezi jednotlivými díly, aby to do sebe na konci vše zapadalo a dávalo smysl. Těším se na třetí díleček. Za mě dávám 83 % ()

Gilmour93

Další inspirační sáhnutí mezi ikonická sci-fi monstra, tentokrát jako origami z japonských kataklyzmatických démonů Tatarigami, virtuální simulace a Predátora (koneckonců, jeho původ míří i k pověstím o bájném tvoru z džunglí jihovýchodní Asie). O atmosféru místa se stačí postarat zpomalené zvuky rotoru vrtulníku a autentické záběry shazování napalmu, ale opět tomu předlouhému traileru schází trochu více sevřenosti a v okamžiku, kdy se konečně odhalí mytologie kolem Říčního boha, projevíte přání, aby k tomu raději nedošlo. Trademark doširoka otevřených konců u kraťasů Oats Studios už začíná vypadat jako alibismus.. ()