Inori no maku ga oriru toki

• Japonsko 祈りの幕が下りる時 (viac)

V tokijském bytě je nalezena zavražděná žena. Nájemce bytu zmizel a policie nedokáže zjistit, jaký byl vztah těchto dvou lidí. Na místě činu je nalezen kalendář s ručně psanými poznámkami, které policista Kyoichiro Kaga poznává - odpovídají poznámkám nalezeným v bytě jeho dávno zesnulé matky. Z případu se tak stává osobní záležitost. Existuje snad nějaká souvislost mezi dvěma mrtvými ženami? (tif.eret)

Tsuki

Abe Hiroši zde, coby detektiv, řeší neuvěřitelně spletitý případ vraždy. Jelikož jsem před zhlédnutím neviděla ani samotný trailer, tím spíš jsem neměla představu, o jaký film přesně půjde. Ze zapeklitého případu se totiž vyklube velká tragédie. Musím říct, že to mělo hodně silných momentů a obzvlášť to táhnou výkony některých herců (Abe Hiroši, Macušima Nanako, Kohinata Fumijo...). Ale pokud si na závažná tragická a kriminální témata moc nepotrpíte, nejspíš vás to jako mě zanechá v poněkud chmurné náladě. Z mého pohledu tedy dobře zahraný a vystavěný film (příběh), ale jsem si jistá, že k tomuto titulu se už vracet nebudu. (Viděno na palubě letadla společnosti Qatar Airways.) ~(3,6)~ ()

Lacike

Strašne nezáživná kriminálka s množstvom flashbackov, ktoré ma po chvíli začali srať. Vôbec mi nesadol koncept v neustálom skákaní deja zo súčasnosti do minulosti a ani samotný prípad ma nezaujal. No a ani Hiroši Abe to už nezachránil. 4/10. ()