Tsuki

Konečně jsem měla šanci pořádně poznat detektiva Kagu. Před nedávnem jsem náhodou viděla film Inori no maku ga oriru toki, kde vystupuje stejná hlavní postava, ale bez tohoto úvodního seriálu, kde se s tímto svérázným detektivem seznámíme, to jaksi není ono. Abe Hiroshi hraje jako vždy výborně a v jeho podání je snadné si hlavní postavu oblíbit. Seriál samotný se točí kolem případu vraždy jedné ženy, přičemž se detektiv Kaga a jeho kolegové snaží odkrýt pravdu a najít pachatele, což komplikují okolnosti, do kterých je zapleteno více lidí. U prvního dílu jsem se trochu obávala, že půjde o epizodický typ seriálu, ale naštěstí to tak není, jelikož je vše dobře propojené. Příběh je velmi dobře napsaný, protože je svým vývojem naprosto nepředvídatelný, ale nakonec to do sebe dobře zapadá. Navíc je zajímavý i svou tématikou "lži". Jak říká postava detektiva Kagy, existují tři typy lži: 1) Lež, kterou člověk chrání sám sebe, 2) Lež, kterou chce někoho oklamat, 3) Lež, kterou chrání (kryje) jiného člověka. S tímto na vědomí se detektiv Kaga svými zvláštními (a někdy až humornými) způsoby a pozorovacími schopnostmi pídí po pravdě. A skutečně je někdy zajímavé vidět jednotlivé postavy, které jsou v určité chvíli podezřelé z vraždy, najednou v jiném světle, jelikož se odkryjí jejich vlastní motivy a úmysly. Zkrátka nic není černobílé a od začátku zcela jasné. Seriál tedy dokáže jak pobavit, tak i obohatit, jelikož může být místy k zamyšlení (co se týká vztahu lidí a vzájemného pochopení). ~(4,3)~ ()