Trauma

• USA Trauma

Štyri dievčatá zo Santiaga sa vyberú do vidieckej oblasti, kde chcú stráviť víkend plný zábavy. Bezbranné slečny sa namiesto príjemného víkendu dostanú do spárov miestnych buranov, ktorí využijú ich príchod pre svoju vlastnú potrebu a dievčatá brutálne prepadnú a znásilnia. Pomoc je vzdialená na míle ďaleko a preto sa ženy musia spojiť a nájsť cestu, ako sa pomstiť za tento ohavný čin. (Marceloo)

Gyrphos123

POUZE PRO EXTREMNE OTRLÉ!!! Ještě, než tenhle film ohodnotím, musím si během tohoto komentáře utříbit myšlenky... Viděl jsem Lidskou stonožku, sbrski film a další zvrácenosti, ale tohle asi předčilo vše. Úvodní scéna mě totálně uzemnila (udělat si večeři k tomuto filmu,zvlášť k úvodní scéně, není dobrý nápad.... Co se týče gore, tak je na velice dobré úrovni, způsoby brutality nejsou sice takové, že bych si řekl - to jsem nikdy nikde neviděl, ale jsou hodně zajímavé a slabší povahy by mohly mít problém. Horší stránka filmu na strávení je rozhodně přesah morálnosti... Někde jsou hranice morálnosti z obecného hlediska (to nejsou moje hranice), pak jsou hranice morálnosti, které jsem dosud viděl ve filmech (to už by se mohlo podobat mé hranici), ale pak tu je tento film z Chile a jeho úvodní scéna (to už překročilo moje osobní hranice). Celý film jsem dal na jeden zátah, ale přiznávám, že kdyby zde neúčinkovaly ženské s hezkými těly, bez té povedené lesbické scény, co se tu vyskytla....tak bych to na jeden zátah nedal, neměl bych úplně tu motivaci, protože záporáci jsou tací slizouni, hovada a nechutný xichty, že bez kompenzace, kterou zde sehrály 4 herečky, by to prostě zkouknout nešlo. Titulky nejsou, film jsem sledoval v původním znění, ale to nevadilo, o dialogy zde opravdu nejde.... Jak film ohodnotím? Budu-li hodnotit z hlediska toho, jak byli tvůrci kreativní, jak moc posouvali hranice a také obsazení a hudbu, pak film dostane 4/5. Kdybych hodnotil z hlediska stravitelnosti a toho, zda je vůbec normální točit film s těmito scénami, pak by se jednalo o odpad.... ()

sedm.1

Lákadla v podobě zvráceného, brutálního a nekompromisního snímku nejsou v případě Trauma sice zcela mimo, na druhou stranu si nemohu pomoci, ale přestože všemi těmito ingrediencemi film skutečně disponuje a mě by to ke štěstí v jistém případě jistě stačilo, tak to zde na mě jaksi nezafungovalo a já si tento chilský mazec nedokázal užít až tolik, jak jsem si představoval. Problém je totiž v tom, že ačkoliv v jistých momentech to určitě zvrácený je, ani brutalitou a gore efekty se nešetří a té nekompromisnosti si tu divák užije také dost, tak mě to vše přišlo velice málo syrové, nepřesvědčivé, chybělo mi zde navození pocitu bezmoci ústředních hrdinek a v jistém ohledu jsem zde vycítil skoro až takovou lehkou komerčnost. Příběhově je to tedy prvotřídní paskvil, to ovšem absolutně neřeším, horší je to ale s postavami, které už řešit musím, protože působili fakt až moc hloupě, nesympaticky a herečky i dost odpudivě. Atmosféra mě také zklamala, pro tu platí právě ta absence výraznějšího zpracování ve smyslu větší špinavosti a syrovosti, napětí je pak nulové a závěr mi přišel strašně laciný. Když zmíním úroveň, respektive kvalitu efektů, je na nich určitě znát nedostatek peněz, na druhou stranu, o práci jde poctivou a působivou a v druhé polovině jich je opravdu dost a i svůj účel, tedy pořádně rozvířit mé druhé, masakry milující Já, poměrně úspěšně splnili, ale i když tu teď budu působit jako asi už úplný hovado, tak bych se nebál ještě klidně výraznějšího přitvrzení a násilnějšího zpracování. Ve výsledku každopádně tedy sice na jednu stranu jsem skutečně uspokojen větší dávkou gore a explicitních scén, čemuž se hororový tvůrci ve svých filmech poslední roky jinak zásadně vyhýbají, na druhou stranu krom toho Trauma ale jinak vážně příliš nefunguje a nepůsobí, což je upřímně velká škoda. Být zkrátka takovýchto snímku více, měl bych možná dát problém i průměrné hodnocení, množství gore ovšem děla z této podívané téměř ojedinělou událost, čímž musím jít s počtem * sakra nahoru :-). ()

darkrobyk

Když si čtyři děvečky vyjedou do zapadákova užít víkend a při tom se předvedou místnímu mužskému osazenstvu, nelze se divit, že na to doplatí. Snaha o šokující exploitation nebyla zcela naplněna, rape and revenge nakonec vyšumělo do ztracena. Nebo si snad tři děvenky mysleli, že v pohodě zmáknou ostříleného vojáka? Vzhledem k závěru se dokonce nedá mluvit ani o Pyrrhově vítězství, jak se krátkou chvíli zdálo. Problém je ale hlavně v tom, že dívky se chovali hloupě a odpudivě, tudíž jejich osud se stal nezajímavým a já osobně jsem se na jejich smrt těšil, což jistě nebyl záměr tvůrce. Bohužel i gore je vcelku umírněné, některé scény jdou mimo obraz, a než se něco stane, je třeba přetrpět zdlouhavé pindání o ničem. Kyselina, podříznutí, propíchnutí, upižlaná končetina, utržená čelist. Pro fanouška žánru průměrný standard doplňující banální příběh. Zklamání. ()

dr.horrible

Dve sceny si zapamätám; úvodnú a tú so šálkou, pretože patria k sviňačinám a la Srbský film a z hlavy ich len tak nedostanete. Možno ešte znásilňovacia scéna bola pôsobivá. Trochu. Lebo prišla s hromadou zvráteností naraz. Všetko ostatné je zúfalo amatérska paródia, bez napätia, strachu, či aspoň náznaku atmosféry. Herecké výkony radšej vynechám, scenár z tých najdebilnejších, a hlavne je to strašne zle natočené. Hrubo - na hranicu odpadu to začne padať od masakru v bare, a všetko potom, všetko, čo tam tie atrapy postáv robia, je vyslovene dada. Ešte aj casting je nezmyselný. Máte rolu sexi ženy, ktorá všetkých zvádza, tak logicky do nej obsadíte najzrúdnejšiu čarodejnicu Južnej Ameriky. Pri každom detaile na jej tvár sa mi robilo takmer až fyzicky nevoľno. Úbohé, hodné posmechu. ()

HonzysKISS

Dejte šanci prvním pěti minutám a uvidíte, jestli vás to zaujme. Už hodně dlouho jsem neměl takovou ohromnou chuť dát plný počet hodnocení už na začátku filmu. Protože to, co se na začátku stane v moc filmech bohužel neuvidíme. Jako kdyby tenhle snímek sám přesně věděl, co chcete vidět, co vám chybí vidět. Lesbičky, mučení, brutalita, zbraně, alkohol… Už jenom ty drogy v tom chyběly. Nejlepší na tom je, že tyhle slůvka nejsou jenom na oko. Skutečně to všechno vypadá opravdu reálně. Kdo má tyhle podobný veledíla rád, tak zklamán zaručeně nebude. A aby si nějací lidi nemysleli, že to je celé o znásilňování, tak v druhé polovině filmu se spíš už jenom zabíjí. Akorát je velká škoda, že to pořád nepřesahuje Srbský film, tady se stala jedna menší hranice, kterou už filmaři už bohužel nepřeskočili. Mohl to aspoň zachránit kanibalismus, který se taky objeví na scénce. Bohužel však minimálně. ()

• Německá verze byla zkrácena o více než 12 minut, aby se zajistil Rating „pod 18 let“. (Kudly4)
  • Film je založen na skutečné události. (ARI50)