Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizódy(24)

Mladý chlapec, který po „korejské expedici“ v roce 1871 skončí v USA, se vrátí do Koreje přímo v historický moment a zamiluje se do aristokratky. (Netflix)

Recenzie (24)

ChArLeNe 

všetky recenzie používateľa

Svojou produkciou, hereckými výkonmi a postavami zdvíha latku pre kórejské seriály a zaslúžil by si medzinárodnú slávu. Seriál je oveľa zaujímavejší než jeho stručný obsah. Je viac o hrdinoch a antihrdinoch, snahách ochrániť domovinu, blízkych, o priateľstve, o pozdvihnutí kórejského ducha než love story (i keď láska poháňa viaceré rozhodnutia). A bavil ma napriek tomu, že nemám rada historické drámy a aj napriek tomu, že epizód je viac než zvyčajne (pri druhom zhliadnutí som si seriál obľúbila ešte viac, užívala som si tie rozhovory a zábery plné podtextu, metafor a nuanse, zatiaľ čo sa dej pomaly posúva). Postavy tak sympatické a komplexné, že by mohli mať vlastný spin-off. Obľúbila som si aj niektoré vedľajšie postavy. Takéto postavy ako v tomto seriáli mám rada - kde vidíme cestu hrdinky a že láska dotvára postavu, kde muži aj ženy sa navzájom o seba starajú, pomáhajú si a bojujú spoločne po svojom. Množstvo brutality a srdcervúcich scén odľahčuje kúsok humoru, a ako si traja muži doberajú jeden druhého boli jedny z mojich obľúbených scén. Podmanivý soundtrack si diváka tiež získa, a obzvlášť táto skladba. ()

Petfruf 

všetky recenzie používateľa

Tak nějak si říkáte, jak bude seriál pokračovat a jak vše dopadne, ale opak je pravdou. Korejci tohle prostě umí, umí překvapit a vybudovat krásné postavy a vztahy mezi nimi. Seriál je dlouhý, takže je na vše dost času, krásně si hraje s motivacemi a odhaluje postavy z více stran. Každá z hlavních postav má své záporné stránky i klady. Dlouho mě něco nebavilo tak jako tohle, kde si pozornost pro sebe strhávají postavy mimo ústřední dvojici. Kdyby tohle natočili v Americe, bude z toho neskutečná sračka, ale v korejském podaní jde o pohlazení na duši. Tady neuvidíte ani kotníček dámy nebo polibek a je to emočně nabité až k prasknutí. Ještě musím zmínit krásnou hudbu a celkově vizuál. Skoro každý druhý záběr by mohl být v rámu a pověšený na zdi. ()

Reklama

Mkqp 

všetky recenzie používateľa

Look je na poli korejských seriálů bezkonkurenční, ze scén bylo ždímáno opravdu dost, postavy jsou nadstandard, nicméně děj kolísal bohužel hodně. Na rozjezd nemůžu kydnout ani trochu hnoje, jenže kousek za polovinou začala stagnace a vyplňování zbytečnostmi, čímž se děj vlekl. Od té doby nevychytali dějové tempo a připadal jsem si jak na horské dráze zrychlení, zpomalení, zrychlení ... navíc celý následující průběh působil, jako kdyby ho neměli dostatečně promyšlený a snažili se ho vymyslet za chodu. ()

Wiluna 

všetky recenzie používateľa

Neobyčajne silná, historická séria, ktorá určite patrí k najdokonalejším a najkompletnejším dielam (herecké obsadenie, scenár, herecké výkony, réžia, kamera, hudba), ktoré Južná Kórea darovala filmovému svetu. Tu je latka nastavená tak vysoko, že sotva nejaký americký seriál by ju niekedy preskočil. Môj veľký rešpekt patrí hlavne výkonu detského predstaviteľa hlavného hrdinu. Jeho úprimný, emotívny prejav bol tak uveriteľný a skutočný, až to desilo. V súvislosti s romantikou si uvedomíte, že na vyjadrenie hlbokej lásky nie sú  potrebné intímne, nahé scény. Niekedy sú zbytočné aj slová. Scenéria vás prenesie do iného sveta s nádhernou kultúrou a tradíciou. Viackrát som plakala, pretože každý malý detail bol jednoducho dokonalý. ()

Andrea1717 

všetky recenzie používateľa

Po prvom diely som si povedala, že toto dobre skončiť nemôže, ale až tak fatálny koniec? Napriek tomu som na celých 24 dielov pozerala s nemým úžasom. Okamihy absolútneho lyrična striedané s nevýslovnou krutosťou (fyzickou aj psychickou) a beznádejou: Seriál je plný postáv, ktoré by samé osebe vydali na samostatný film či seriál so svojimi osudmi, ktoré sa spočiatku zdali byť tak nesúvisiace a nakoniec boli viac prepletené ako sa dalo čakať. Milostné vzťahy, kde každý miloval niekoho kto nemiloval jeho a napriek tomu boli, alebo možno práve preto tak čisté, možno až príliš. Skvelý seriál. ()

Galéria (196)

Zaujímavosti (5)

  • S náklady 27,8 milionů USD se jedná o dosud nejdražší seriál natočený v Jižní Koreji. (Jirka_Šč)
  • Frederick Arthur McKenzie, korespondent britakého Daily Mail, který se objeví v poslední epizodě, byl skutečná historická postava. Situaci v Koreji věnoval několik knih, například „Korea's Fight for Freedom“ (1920), ve které píše o setkáni s členy Righteous Army. (Jirka_Šč)
  • V oblasti Soulu dosáhla finální 24. epizoda sledovanost 21,8 %, což je nejvíc, co dosud epizoda seriálu měla na kabelové televizi (kabelové televize nejsou v Jižní Koreji až tak sledované). Celkově byl Mr. Sunshine s průměrnou sledovaností 12,955 % třetím nejsledovanějším seriálem na kabelové televizi v Jižní Koreji. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama