Psychiatr - Anděl temnot

(séria)
  • USA Angel of Darkness

zuzzz.man

Tak to byla vážně síla. Obě série perfektní, Anděl temnot možná o pár bodíků lepší. Evans i Dakota herečky vyčnívají s hltáte každé jejich slovo. Laszlo hraje druhé housle, ale také má pár velmi zajímavých scén. ()

Plechy

Po skvělé první sérii jsem se těšil, jak si dám maraton celé série a nakonec jsem to málem nedokoukal. Temná atmosféra je jaksi pryč, logika postav, která byla tak zásadní v první sérii se taky kamsi vytratila. A nakonec zde skvělý Daniel Brühl zas tolik není. Více se zde řeší vztahy, ovšem opět mi přišlo, že to občas boří domněnky, která jsem o postavách měl. Druhá série pořád vypadá skvěle a casting je taky super, ale díky problémům, které jsem zmínil výše, pro mě byla druhá série zklamáním. ()

Pavelkedar

Dějově slabší, než 1.série. Zato absolutní dobový vizuál propracovaný do nejmenších detailů a to jak v exterierech, tak i v interierech - viděno v 1080p na plátně cca 2,5 x 1,5 m - vřele doporučuji, je to doslova "pastva pro oči". Prostorový zvuk DD 7.2 (tady 5.2 + 2 x surround height) zážitek. Škoda jen, že u mne nebyl přístup k Dolby Atmos. Celkově velmi příjemné "pokoukání". ()

jarmil8

Příliš se neliší od 1. série, příběh je ale slabší. Seriál vrcholí někdy v 6. díle, a už v tu dobu je to natahovaná nuda. Jako vata jsou zde romantické vztahy, přičemž postavy se příliš nevyvíjí. Dakota Fanning se svým konstatně sveřepým výrazem byla až otravná. ()

Thalin

Druhá série se sice stylem od první trošku liší a v popředí je spíš Sara, ale nijak to ději neubližuje. Ani fakt, že tady těch vražd není tolik, jako v předešlé sérii. pořád to má dostatečné napětí a zvraty a první série navíc natavila laťku docela vysoko. Tady je odlišný nejen vrah, ale i způsob vyšetřování. A zároveň je to krásná ukázka neschopnosti policie té doby, když si nechají tak dlouho utíkat člověka před nosem. Taky se tu víc dá na vztahy mezi postavami, ale není to nic, co by seriálu ubíralo na kvalitě. ()

lineker

Takže. To co jediné funguje stejně jako v první sérii je dobová atmosféra. A je třeba říci, že do toho posledního knoflíku na saku pána Goo Goo Knoxe. Co se naopak vytratilo byl uvěřitelný scénář, který chvílemi co se logiky a nahodilosti týká připomínal hóódně děravý deštník. Těch náhodiček, přehlednutých kardinálních záležitostí, které sice děj směrují, ale zároveň vyvolávají ironický úsměv bylo přespříliš. A to pro mne bylo po první detailně vyladěné sérii velké zklamání. ()