Psychiatr

• USA The Alienist (viac)
USA, (2018–2020), 14 h 28 min (Minutáž: 42–56 min)

Predloha:

Caleb Carr (kniha)

Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning, David Wilmot, Eugenia Caruso, Ted Levine, Matt Lintz, Douglas Smith, Dan Bradford, Clare Calbraith, Brian Geraghty (viac)

New York, 1896: policejní komisař Theodore Roosevelt si k sobě povolá psychologa Laszlo Kreizlera, aby mu pomohl chytit zabijáka, který vyhledává chlapce bez domova. (Netflix)

Recenzie používateľa yvona k tomuto seriálu (4)

Série 1 (2018) (S01)

Čekala jsem seriál s tématem psychiatrie, ale dostalo se mi nepříliš poutavé klasické kriminálky připomínající anglickou tvorbu, kterou opravdu nemusím. V jednotlivých epizodách se toho moc neděje mimo sáhodlouhých společenských  konverzací a navíc alienist Daniel Brühl poměrně dost přehrává. ()

Ex Ore Infantium (2020) (S02E01)

Kromě výborné výpravy a skvělého řemeslného zpracování je všechno úplně špatně. Sářiny robotické výstupy jsou natolik stupidní, že se stydím, že jsem ženská, plyšový Roosevelt se radši ztratil úplně, Laszlo jako vždy přijde s objevem, že vrah je hluboce zraněný jedinec a Evans stále nemá v seriálu žádné uplatnění. ()

Memento Mori (2020) (S02E06)

Znají pachatele, vědí , kde děti ukrývá, hrají o čas, o minuty a přesto, místo aby se vydali rovnou zachránit unesené dítě, rokují za stolem a tváří se, že vyšetřují a vypracovávají psychologický profil pachatelky a řeší její pohnutky. Takže to pochopitelně prošvihnou. To je tak stupidní. A to je důvod, proč nejsem schopna sledovat ani jednu epizodu v kuse. Je to celé hloupé, jen se to tváří vznešeně a tajemně. A proč se to jmenuje Psychiatr jsem nepochopila vůbec, protože on sám by nějakou tu terapii velmi potřeboval. ()

Better Angels (2020) (S02E08)

Tak jsem zamáčkla slzu, trochu si ublinkla a na dlouho se vyhnu všemu, co by měl na svědomí Carolan. Ale naštěstí se nezdá, že by měl další plány. ()