Ozark

USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (viac)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

Recenzie používateľa bearmeedek k tomuto seriálu (5)

Ozark (2017)

První série zatím není žádná pecka, ale na 70% dosáhne. Jasně, že každý seriál s podobnou tématikou nemusí držet napnutou strunu celou stopáž a být temný jako návštěva z Jižní Afriky. Spíš ústřední manželská dvojice mě až tak neuchvátila. Jason není moc sympatický a jeho partnerka Laura se zjevem nehodí k němu ani k dětem. Už ta skutečnost, že v reálu je o 5 let starší než on a bez urážky, vypadá ještě na víc let, než jí je. Spousta času se tady prokecá a ubírá to na spádu, který k tématu patří. Nejlepší z té rodiny je malý syn a myslím, že i z celkového obsazení. Za zmínku stojí i reálnost těch všech trampot, protože ve skutečnosti by byli všichni po 5-ti dílech už mrtví a nebylo by co sledovat dál. Dále retrospektivní osmá část byla zbytečná a nudná, stačilo by pro nějaké souvislosti jen 10 minut. Druhá série. Až za polovinu je druhá série lepší, než ta první. Pak už se začnou znovu objevovat některé neduhy z jedničky. Ale stejně to baví. Třetí série. Tentokrát už jsou procenta naprosto plnokrevná. Ozark prostě dozrál. Největší pozornost si tu asi získává mladá vidlácká manažerka Ruth, jejíž chování a grimasy jsou tak zajímavé, že pokud taková není doopravdy, tak už jí to asi zůstane napořád. ()

Season 1 (2017) (S01)

První série zatím není žádná pecka, ale na 70% dosáhne. Jasně, že každý seriál s podobnou tématikou nemusí držet napnutou strunu celou stopáž a být temný jako návštěva z Jižní Afriky. Spíš ústřední manželská dvojice mě až tak neuchvátila. Jason není moc sympatický a jeho partnerka Laura se zjevem nehodí k němu ani k dětem. Už ta skutečnost, že v reálu je o 5 let starší než on a bez urážky, vypadá ještě na víc let, než jí je. Spousta času se tady prokecá a ubírá to na spádu, který k tématu patří. Nejlepší z té rodiny je malý syn a myslím, že i z celkového obsazení. Za zmínku stojí i reálnost těch všech trampot, protože ve skutečnosti by byli všichni po 5-ti dílech už mrtví a nebylo by co sledovat dál. Dále retrospektivní osmá část byla zbytečná a nudná, stačilo by pro nějaké souvislosti jen 10 minut. Tak jsem vychrlil většinu záporů, abych mohl říct, že jinak je to dobré a jedeme dál. ()

Season 2 (2018) (S02)

Až za polovinu je druhá série lepší, než ta první. Pak už se začnou znovu objevovat některé neduhy z jedničky. Ale stejně to baví. ()

Season 3 (2020) (S03)

Season 4 (2022) (S04)

Opět kvalita a je dobré, Ozark zůstal Ozarkem a nešlo jen o nějaké natahování z důvodu tržeb. Trochu mi chyběly ty starší příběhy z doby, kdy se Byrdeovi probojovávali směrem nahoru, se všemi těmi útrapami, ale to je záležitost děje a posunu na výsluní. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (viac)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)