Ozark

USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (viac)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

WikingVik

Nemohu si pomoci, ale v tomto případě tvůrci "zahodili" docela dobrý námět. Dal jsem první sérii a přišlo mi to jako nastavovaná kaše. Kromě několika scén, nic co by mě nutilo podívat se na další díl. 40% za promrhanej čas. ()

futislav

Jak zde již mnozí napsali, snaha přiblížit se Breaking Bad je nepřehlédnutelná. Jenže v tomto případě to moc nefunguje. Příliš mnoho rodinných debat, příliš mnoho časových vycpávek. Moc věrohodně nepůsobí ani podstata kriminální činnosti - praní špinavých peněz. Autoři v dojemné snaze neposkytovat návod k této činnosti tam nasekali takové chyby, že pokud by se někdo mdlého rozumu nechal návodem z filmu inspirovat ke skutečnému praní špinavých peněz, byl by do pár týdnů v base. Oproti Breaking Bad, kde je vaření drog zcela v reálu, působí některé "finanční operace" vedoucí k vyprání peněz až komicky a celý film sráží. Škoda, mělo by to ohromný potenciál, kdyby se něco podstatného dělo aspoň jednou za deset minut a kdyby se podrobnosti kolem praní peněz buď zcela zamlžily, nebo uvedly na pravou míru. Další úpravou by měla být korekce evidentních nesmyslů a nelogičností. Ale to bychom od Američanů chtěli příliš. Bohužel 65%, na víc to nemá. ()

zekon

Klasika netflix. Utahaná nuda 50% vata a celkově o ničem. Spousta nevýrazných zbytečných postav. Nedávám ani první řadu, nikam to nevede a vůbec neudrží u TV ()

stefi13

Jason Bateman a Laura Linney příjemně překvapili. Ozark mě dostal svojí ponurou atmosférou, neustálým napětím - kde čekáte, co všechno se podělá, nečekanými zvraty a postupným vývojem charakterů jednotlivých postav. Za mě 10/10 ()

kotrlak

Vzalo mi nějakej čas naladit se na "frekvenci" Ozark, takže jsem to dal až asi napočtvrtý, jako když po zimě nechce chytnout motor. Trochu mě zmátla idiotská věta v obsahu od gekona "vzít rezort na plošině Ozark"....je vidět že na čsfd může psát obsah diletant kterej neumí ani s google translator...takže žádnej rezort na plošině se nekoná, koná se trochu nadprůměrný, nepříliš realistický krimi drama, který nemá moc humoru ani překvapení, holt jsme už zmlsaný. Nicméně když tomu dá člověk čas, tak ho to vtáhne a jede po týhle klouzačce až do konce...herecky tu hraje první housle L.Linney coby bezskrupulozní ultrabitch a nezůstává pozadu ani J.Garner. ()

Spike86

Atmosférou a naturalističností s brutálními zvraty se to podobá Fargu. Tématicky zase Narcos. Z počátku mi trvalo než si mě seriál získal. Vlastně jsem byl přesvědčený, že po první sérii to zabalím a později, že po druhé sérii, ale nakonec jsem viděl všechny čtyři. Je tak potřeba říct, že mě to chytlo víc než Narcos a Fargo. Asi to bude zajímavějšími charaktery postav. Rodiny z naprosto jiného prostředí spolu musejí nějak vycházet a to je zajímavé. Vše je navíc podpořeno krásnou přírodou okolo jezera Ozark. 75% ()

Razz

Je pravda, že druhú polovicu poslednej sezóny som si pozrel až pár mesiacov po jej vyjdení, takže únava z deja prichádzala do úvahy. Napriek tomu mi nedá ohodnotiť inak, ako plným počtom hviezd. Najmä v kontexte existujúcej tvorby ide o ďalší podarený žánrový seriál so skvelými hrdinami a dobre vystaveným príbehom, s primeranou dávkou psychológie a vzťahových línií. Garner, Bateman, Linney - presne v tomto poradí radím ich nadpriemerné a uveriteľné herecké výkony. A aby som nezabudol - Lisa Emery aka Darlene bola tiež fantastická! ()

dauby

Ze začátku mě to bavilo, ve čtvrté sérii už mi ale přišlo, že scénáristi nevěděli, kudy kam. A najít v tomhle seriálu sympatické postavy je fakt obtížné. ()

titix

Nikdy by mě nenapadlo porovnávat Ozark se seriálem Breaking Bad. Je to prostě jiný příběh, který je vystavěn úplně jinak, do jisté míry se dá říci, že to je rodinný seriál a to mě baví. Libí se mi jak je seriál široce rozkročen přes rodinu a není jen o jednom neohroženém hrdinovi. ()

Sidenius

Je tomu dlouho let kde jsem vydržel připnutý ke gauči kvůli scénáři. Ozzarku se to povedlo. Je skvělé když Vás něco fakt baví a hltáte další díl a nejde přitom o monstrózní efekty, ale o opravdu kvalitně napsaný příběh. Je mi úplně jedno že to někdo srovnává s breaking bad. Oba seriály zcela někde jinde a oba dokonalé a u obou stejný pocit. Takže ano - v tomto smyslu to srovnávat má cenu. ()

Sonjoe

Tak toto bola jedna absolutne pecka! Vau. Jasona moze, ci uz komedy alebo vazne. To s akou pohodou a chladnou hlavou stvarnuje postavy a tato mu sadla jak rit na serbel. Jeho zena, kontrovala. Vsetko ide jak ma. Prostredie, dej. Vsetko slape. Davno som takto dobry dramaticky serial nevidel. 100%. Cakam na druhu seriu, kedze to dost otvrene skoncilo. ()

Rathe

Martin Byrde nepotřebuje ke svému boji zbraně, protože on bojuje jazykem a slovy - ať už to jsou sliby, lži či výhružky. A to je na tom to nejzajímavější. Seriál nechává akci na ostatních postavách, přitom Martin je jedna z nejschnilejších postav v seriálu. Taky se mi líbí, že seriál je sice hlavně o drogách, ale místo samotného produktu je zaměřený na praní špinavých peněz z nich. Herecké obsazení je naprosto úžasný a osudy všech postav mě hodně baví. A proměna některých postav je až k neuvěření - zatím, co na začátku seriálu jsem Wendy nesnášel, na konci mě zajímala jako jedna z mála postav. Rezort Ozark dodává celému seriálu šmrnc a kolikrát ani nemusíte vidět zbabrané osudy lidí, protože jen to prostředí vytváří pocit pesimismu a melancholie. Nejoblíbenější postavy: Martin, Wendy, Ruth. 1. série 85% ()

ricardo2803

Uf, hodně drsná rodinka. Trošku rozvláčný rozjezd, ale druhá série má fakt grády. Líbí se mi i herecké obsazení a jednotlivé výkony. Uvidím ještě jak bude probíhat třetí série a když se nic nepokazí, tak zvednu hodnocení na plný počet. Edit: Jak jsem slíbil, jdu na 5 hvězdiček... ()

Kosik8

Tohle je prostě pecka. Ze začátku po pravdě byl pocit, že seriál půjde nudnější cestou a příběh nebude nijak atraktivní. Ovšem tohle vše se změnilo po přestěhování celé rodiny k jezeru. Herci a dokonce i ty mladší si do role padli jak nikdo jiný, hráli jak kdyby to bylo pomalu natáčené reálně. Nechci ještě dělat úplné závěry, jelikož je zachvíli třetí řada ale za mě je tohle prostě perfektní seriál pro všechny milovníky seriálů na styl Breaking Bad, Call Saul atd. ()

Lady_Gaga

K seriálu jsem se dostala úplnou náhodou, trailery jsem ani neviděla. Vlastně jsem ani nevěděla, do čeho jdu, ale už od prvního dílu se stále něco děje (ne jako seriál, kde si musíte počkat několik dílů na akci a neustále oddalují dění) a shlédla jsem všechny tři řady světelnou rychlostí. Bateman mě překvapil - vůbec bych řekla, že výběr hlavních postav byl povedený (i když mě některé na začátku dost štvaly) a fakt jim to teď všem žeru :-) Nejvíc mě bavilo, že děj není předvídatelný a kdykoliv se může stát cokoliv - a že se toho dělo dost. Hlavně třetí řada mě ke konci dost rozsekala. Jen v první sérii mě silně nebavili ti agenti a jejich románky. To byl děs. ()

BR23

Postavy fungujú skôr ako nástroje scenára. Príbeh je síce zaujímavý ale kvôli častým scenaristickým barličkám pôsobí umelo, tak akosi "nachystane" a skratkovito. Chýba tomu hĺbka. (Musela som zabit svojích strýkov aby oni nezabili teba.- Aha, diky.- Nemáš začo. alebo: Farár si myslí, že ste mu zabili tehotnú manželku a dieťa ste z nej vyrezali, dieťa je v poriadku.- A nezdalo sa vám, že predtým si pán farár vypil?- Nie- Hm, to je zvláštne. (?) alebo Som smutný lebo mi včera pred mojími očami zrazilo smetiarske auto mamu. alebo: Viete ako sa spopolňuje? - Nie, ale pozrem si to na jutub... ok tak tú mŕtvolu skrátka tam šupnem a dám na maximum.) Po 1. sérii tomu dávam zatiaľ 3,5 z 5. Ešte skúsim 2. sériu, (budem to brať menej vážne, i ked sa to tvári seriózne) snad sa to zlepší.... Edit. Ok 3. sériu už nedám :D (možno inokedy) ()

Dobry_clovek

Srovnavani s Breaking Bad nechapu. Tento serial je uplne jiny pribehove, herecky, i scenaristicky a rezijne. Sice to bavi, kdyz clovek ceka co bude priste, ale je to zaroven strasne nelogicke a i dialogy nejsou realne a jsou hrozne umele. Breaking Bad muze clovek videt stokrat, tohle staci jednou. ()

Hacienda

Ze začátku žádný nijaký speciální náboj. Ustála jsem pár dílů a byla jsem lapena. Neljepší 3. série, tam bylo tolik wtf momentů, naprosto dopouručuji se tím prokousat je to opravdu zajímavé a poutavé řekněme i poučné. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (viac)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)