Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

Lukrecie

"To brnění mě tlačí a brní. Brnění musí brnět, jinak to není brnění. :) Vzhledem k velkému podhodnocení lehce nadhodnocuji a dávám pět*. Z novodobých pohádek určitě vyšší nadprůměr. Herecky výteční: Abrhám, Hádek, Kříž, Josefíková. ()

Wysch

Nestihl jsem prvních pět minut, a tak netuším, jestli ústřední princ Honza měl stejně vygumovanej výraz jako po zbytek filmu, ale ten vygumovanej výraz rozhodně Děrgel zvládá na jedničku. Kryštof Hádek frajer. Evička vyrostla z role princezny až příliš rychle, si myslím. Kříž a hlavně Abrhám luxusní! Jinak celkem pohodová štědrovečerní prča, která trpí asi jen tím, že tak vygumovaná jako výraz prince Honzy bejt neměla. Zkrátka je vtipný tím, jak je to vlastně tupý. Jo a drak se zoufale nepovedl, jako by ho dělal student prvního ročníku počítačový animace. // 24.12.15 ze souboje "nových" štědrovečerních pohádek vychází vítězně Korunní princ, a to asi nejen tím, že má v každým případě sympatičtější postavy, ale i faktem, že je to přeci jen pořád televizní film, ale ve své podstatě mnohem líp vypadající než tři bráchové, kteří šli o hodinu a půl později na nově. A za to všechno si nakonec po ohromným zklamání v podobě Tří bratrů zaslouží o tu jednu hvězdu víc. ()

Pierre

Ačkoliv to ze začátku vypadalo na další přiblbou pohádku na úrovni Troškovin, nabralo to během chvilky velmi příjemné svěží tempo. Často jsem se smál nahlas a myslím si že to má i onu správnou pohádkovou jiskru a všechno co v mnoha dnešních pohádkách chybí a to v první řadě: pořádné záporáky, líbeznou princeznu charismatického prince, nějáký hezký přiběh a laskavý scénář. Takhle má vypadat správná vánoční pohádka která zaujme celou rodinu. Páni tvůrci, tleskám vám... ()

UncleG

Hele, nebylo to zlý. Pár povedenejch vtipů se zapomínáním a pár dobrejch dějovejch šmodrchanců, který se rozuzlily celkem plynule a nenásilně. Problém se současnou pohádkou mám především v tom, že postavy zkrátka postrávdají osobnost. Nejde o to, že by herci hráli blbě, jenom za těma lidma prostě necítím nic dalšího, "hlubšího". Plakátoví kluci a holky říkají semtam nějaký vtip. Zábavné? Ano. Zapomenutelné snadno. ()

Siegmund

Ne že by pohádka byla ošklivá, ale tak nějak jsem nemohl skousnout Pavla Kříže v roli Pakosty. Tento fakt mi pokazil celkový dojem z jinak docela dobré pohádky. ()

kaylin

Nové české pohádky moc nemusím, ale tahle pohádka byla zábavná a docela jsme se u ní s přítelkyní nasmáli. Herci si to očividně užívali, navíc takový Ladislav Mrkvička se zde objevil ve skvěle ujeté roli. Příběh také fajn, až mě překvapilo, že se z tohohle neoriginálního základu dá vymačkat ještě dobrý děj, který bude bavit. ()

Tony.cs

Na naší produkci solidní věc. Režiséra bych pochválil za fakt dobrou práci v akčních sekvencích. I drak, ač s horší animací, byl fajn a scény s ním moc dobře zvládnuty. ()

rt12

K obrazovce jsem usedala s vědomím, že klasickou pohádku dnes někdo těžko zplodí (pokud ano, stane se zázrak), s náladou přijmout nadsázku a s dobrou Whisky v ruce. Tyto tři aspekty (především ta třetí) sehráli svou roli a u pohádky jsem se nenudila. Dvojice Kryštof Hádek – Pavel Kříž byla skvělá a vtipná. Kříž jsem jen udělala jen nad přiblblou hudbou na turnaji, roztleskávačkami a divným drakem. Nevím jak děti, ale mne jako dospěláka výsledek uspokojil. ()

Helo

Ná vánoční pohádku relativně nadprůměr, jinak samozřejmě žádnej zázrak, ale má to pěknou hudbu, princeznu, pár vtipů, koukatelnýho draka a Gandalfa Černýho, takže jsem se nenudil. ()

stration

Pana režiséra Janáka fakt nežeru, a proto jsem měl těžké obavy, jak tahle štědrovečerní pohádka dopadne. Nakonec ale musím uznat, že se mi pohádka zdála nejenom dobrá, ale dokonce se mi i líbila. Krásné prostředí, sympatičtí herci (Gandalf Abrhám super, princezna pěkná, i když hospodská hezčí, Hádek super hajzl a Kříž super blb), stylová hudba a příjemná, nenásilná kamera. Občas je toho zapomínání a lektvarů až moc, ale počítám, že při dalším zhlédnutí mi to tak už nepřijde. Celá rodinka jsme si to užili a konstatovali, že letošní pohádka na Štědrý den nebyla vůbec marná. ()

type_B

Záporáci - troubové jsou nudní, celkově pohádka pro dementy. Hlavní hrdina vyhraje díky čarovnému předmětu, který dostane náhodou. (Jinak nemá pud sebezáchovy, zato sklony k alkoholismu.) ()

L_O_U_S

Po ohlasech na nedávné štědrodenní pohádky (které jsem ovšem neviděl) jsem čekal víceméně katastrofu, ale výsledek mě ani nenadchl, ani neurazil a nejspíš už to nikdy neuvidím. Nejsem si jistý, jestli je nutné točit české pohádky v hollywoodském stylu (trojnásobný Wilhelm scream byl dost bizarní). (1 096.) ()

dom156

Abych řekl pravdu, tak v těch pohádkách kolem Vánoc už mám docela guláš. Tato pohádka se, ale docela povedla. Hlavně což je velké plus je místy i vtipná za což jsem rád. Naopak po stránce provedení to žádná hitparáda nebyla, tak například drak vypadal jako kdyby byl natočen v 70. letech. Herecky mě nejvíc oslovil Abrhám i když v celé pohádce hraje možná tak 5 minut. Palec nahoru. ()

gegina31

Noo, tak to bylo příjemné překvapení. Na to, že jsem si to pustila jen tak z nudy ... Určitě to nedosahuje takové úrovně, jako jsou pohádky S čerty nejsou žerty nebo Anděl páně, ale i tak tomu dám plnej počet, protože jsem se dost pobavila. Kříž s Hádkem naprosto boži. Vlastně celé to bylo herecky dobře obsazené. Všichni to zahráli dobře a hlavně vypadali přirozeně, což v dnešních pohádkách tak časté není. Ze začátku mi trochu neseděl princ, takovéhle typy moc nemusím, ale nakonec se dobře osvědčil. Akorát trochu delší, než muselo. Když po třetí ztratil pamět, tak mě málem jeblo. ()

AlistairMir

Z nových pohádek se mi líbí málokterá, ale tahle mi sedla dokonale. Hádek jako padouch je pěkně slizkej, Děrgel jako klaďák hraje postavu, které nešlo nefandit, člověk se u toho zasmál a celé to bylo tak hezky prosluněné, veselé, žádná ponurá studiovka. A čaroděj Kruciatus taky neměl chybu :-) ()

Dont

Spíše než pohádka to byla snad komedie... Chvílemi docela vtipné - rytíř Lavice, hlášky Hádka, pobaví i Jaroslav Plesl. Televizní pojetí ale tuto "pohádku" dost limituje, nepůsobí to prostě tak přirozeně jako staré pohádky a přispívá k tomu i neschopnost obsadit některé role, zejména princ byl opět tragický. Patrik Děrgel se možná umí přihlouple usmívat, ale hraní mu až zase tolik nejde. Ale aspoň jsem se zasmál, za to třetí hvězda. ()

kajas

Janák to zase dokázal, a dokonce překonal svého loňského "Písaře". Skvělý nápad s lektvarem zapomnění je využitý na sto procent, velkou pochvalu zaslouží celé herecké obsazení v čele s objevem Děrgelem (konečně má česká pohádka prince, na kterého se dá koukat) a hodně povedená Maxiánova hudba. Trochu mě nebavila pasáž s drakem, ale jinak bych se vsadila, že po "Bambitce" tu máme další vánoční evergreen. DOBRÝ DEN! ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)