Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

Super8martiN

Recenze uživatele necrotongue dokonale vystihuje moje pocity z tohoto kousku. Není to nic světoborného a čtyři hvězdičky jsou možná moc, ale já se prostě od začátku bavil a smál a byl zvědavý kam děj bude směřovat. Výborná česká pohádka. ()

Ironhead

Pohádka, kde fandíte "zlému" Hádkovi, kterého královští rodiče coby mladšího syna nehezky šikanovali, fandíte mu i proto že hlavní hrdina je naprostý ňouma, který se o nic nezasloužil a vítězí jen díky kouzelným předmětům, ke kterým přišel jak slepý k houslím. Nakonec jsme si přál, aby to tam pan Abrhám srovnal se zemí, bohužel ani to nevyšlo. btw... Pavel Kříž v bezvadné roli poskoka "zlého" prince... s Hádkem téhle pohádce s přehledem vládnou :) ()

maara666

Casting se prováděl před nějakým grow shopem a kdo se víc přihlouple usmíval, ten dostal roli. Samotná pohádka celkem ušla. K vyzvednutí stojí zejména Maroš Kramár, který ztvárnil roli záporáka velmi nadstardardně, takže doufám, že se v podobné roli objeví i v nějakém kinofilmu. ()

Rebelioner

Podařená, veselá a vtipná pohádka. Gratuluji některým rádoby odborníkům na film, aspoň mají prostor k vyblití svejch komplexů. Pro mě 5* za příjemně strávený večer. ()

daevee

Po dlouhé době česká pohádka, při které jsem se bavil a vydržel u ní od začátku až do konce. I když jsem odkojený čerty co s nimi nejsou žerty, tak v kontextu tvorby posledních let dávám čtyři hvězdy (jednu navíc za evidentní snahu za originální příběh :) ()

gizi

Zpočátku trochu rozpačité, ale pěkně se rozjíždí a je to legrace, že jsem se i zasmál. Neotřelý scénář, ovšem ne moc povedený drak.. 75%, 24.12.2015. ()

petra8619

Docela pohádka ušla. úplná katastrofa to nebyla, ale chybělo k tomu málo. Nejtrapnější byl drak a jeho zabití. S tím si mohlo více vyhrát. Plešaty Hádek byl strašnej, ale někdo ty záporáky hrát musí. Josefínková byla moc krásná. Pohádka má krásné kostými. Určitě se nezařadí mezi top pohádky, ale ani mezi úplné propadáky. Snad možná kvůli tomu obsazení, které v této pohádce bylo. ()

Hadush

Mám ráda, když je pohádka pro děti (drak, princezna, dobro vítězí :) ) tak i pro nás větší...tj. pro zasmání...a to se tady povedlo moc...jen teda sem kolikrát trnula, kdo se zas napije :) Jééé...dobrý den :) :) :) ...jo jo...taky bych si někdy cvakla...a jak by se mi ulevilo....:) ()

toothfairy

Tak tuto pohádku jsem opravdu nezvládla. Asi jsem v sobě neměla dostatek alkoholu. Jen by mě zajímalo, co scénárista při vymýšlení dialogů kouřil. ()

numan

Co bych se namáhal, když už to někdo napsal za mně - jasně a přesně (pan "evilmind"). Snad jen dodám, že od Anděla páně v Česku nevznikla lepší pohádková komedie a místní žvanilové na tom nic nezmění. Mmch výborné dialogy téměř na úrovni těch Svěrákových. Palec nahoru! A to jsem u českého výplodu ochoten udělat jen zhruba jednou.....dobrá...tak maximálně dvakrát za deset let. Kéž by to bylo častěji. ()

carnacv

Povedená pohádka, jež po letech konečně stojí na uvěřitelném příběhu a také z něj umí řádně vytěžit. Navíc, a to opět po letech, disponuje elegantním vtipem a nezalekne se ani skrytých pravd a bonmótů. To vše okořeněno i relativně kvalitní volbou hereckých charakterů. Např. pan Kříž v pozici úlisného panoše je naprosto dokonalý. Snad jen trochu mohlo být více té atmosféry a napětí. Každopádně jsem byl pohádkou velmi potěšen a s radostí se na ní opětovně rád podívám a prominu jí i základní renonc, kdy z prvu bylo tvzeno, že připomenutí ruší účinky lektvaru zapomnění. ()

Nortizop

Jako pohádka je to opravdu hodně nepovedené, ale když si to vezmete jako že je to parodie na klasické pohádkové klišé, tak se u toho docela dost pobavíte. ()

Monditrade

Velice příjemná pohádková komedie, kterou drží Hádek s Křížem. Triky - za ty prachy dobrý.... Sice tomu chybí trochu více zapojení ostatních herců, ale na tu bídu okolních novinek..... ()

slovacke

Čistá poetika vyprávění, přesné herecké výkony, zajímavý - napínavý a vtipný příběh. Správný zloduch i sympatičtí klaďasové. Zápletka se zapomínáním přímo vybízí k překombinování příběhu, ale tvůrci se tohoto rizika vyvarovali. Výborná je i výtvarná stránka filmu se zajímavými lokacemi a kamerou. Moderní "dvojsmysly" (roztleskávačky, turnajový pavouk, hesla fandících diváku na turnaji,...) jsou velmi decentní, vnímavého diváka pobaví, ale nijak nenaruší to podstatné oč v tu chvíli běží. Příjemné vánoční překvapení. 70% ()

Bodega_Bay

Pohádka hezká, vtipná a povedená. U Janáka jsem si ale už poněkolikáté všimla lehkého problému s originalitou. Zatímco pohádka Jirky Stracha mi většinou nepřipomene nikdy nic starého a bavím se, u Janáka mě neustále ruší myšlenky na to, kde jsem onu scénu nebo detail už viděla. Abrhám vypadá jak Gandalf, což je dost zbytečné, Mrkvička je skvělý. Drak mi připadá ok, Hádek taky ok, hudba zase podezřelá.., nápoj s výmazem paměti je ok, dokud se princ nenapije ve scéně skoro uplně opsané od Jasněnky....Tyvado, to si snad musel někdo všimnout, ne? Někde jsem četla připomínky i k turnaji, což nedokážu posoudit, zmíněné filmy jsem zas neviděla já, nebo si je nepamatuju (Příběh rytíře, prý něco i ze Shreka,...). Jednoznačně je to dost zbytečné. Jestliže to nedokáže poznat sám Janák, mohl by mu to někdo říct dřív, než to jde ven. Samotná pohádka je totiž dobrá. ()

babuška

Mně osobně se to líbilo, bezva hlášky a projev herců OK.Zkrátka a dobře recenzi byměli psát děti a ne dědci a otcové, takže Dobrý den. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)