Zvláštní vyšetřování

Hlavními postavami investigativní série, nazvané Zvláštní vyšetřování, jsou reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík. Ti po letech spojili síly, aby otevřeli záhadné a nevyřešené případy. Kubík a Slonková novým seriálem pro Seznam Zprávy navazují na svou dlouholetou spolupráci, během níž od poloviny devadesátých let do roku 2002 postupně odkryli řadu politických a korupčních kauz. Za svou práci dostali mimo jiné prestižní novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. (Stream.cz)

Jara.Cimrman.jr

"Ten člověk si je tak nejistej tím, co má říkat." A neříkal "ten člověk", že ho Seznam Zprávy nezajímají, protože jeho reportéři lžou a on se s nimi nebude bavit? Říkal, ale to "investigativce" nezajímá. Oni už totiž dopředu věděli, že je vinen, protože měli takový pocit a koneckonců i zadání. Je to zkrátka moc okaté a pokud se tímto způsobem dělá investigativní žurnalistika, tak mi to dost připomíná bulvár. Takže za mě jsou reportéři Slonková a Kubík za jasný odpad, ale hvězdu jim dám za to, jak se krásně odkopali přitom, když svůj politický názor začali vydávat za objektivitu. Bravo. ()

Alfréda

Nadále mi vadí formát "režírované investigativní publicistiky". Jde o formát, který má pan Klusák zřejmě v oblibě - hranici reality a inscenované situace posouval už u Daliborka. A upřímně doufám, že dokument V síti tenhle handicap mít nebude. Oceňuji pátrání v kauzách Forejt, Čapí hnízdo, Babiš mladší. Formát mě ale rozčiluje neskutečně. Především interní dialogy mezi Slonkovou a Kubíkem jsou tak umělé, cvičené a špatně hrané, až to bolí. ()

SuzieS odpad!

Viden dil o Grossovi, a musim rict, ze metodicky a argumentacne je to uplne nezvladnute. At uz si o tomto pripadu mysli kdo chce co chce, at uz ma clovek stejny nazor jako tvurci, nebo nikoli...Bulvarni temata, ktera pritahnou pozornost, jsou podane bulvarnim zpusobem a tvari se jako vrchol vedeckosti a investigativy. To me na tom "dile asi vadilo nejvice". Podsouvani myslenek novinaru je uz uplne za hranou. Sami tam celou dobu komentuji, jake z ceho maji pocity, a berou to jako dukaz pro sve tvrzeni. (vlastni pocity berou jako dukazni material) Pak v poslednich minutach reknou, ze "blizci Grosse a Gross sam mel pochybnosti jen na bazi svych emoci." a tudiz MOHOU CIZI ZAVINENI ONI UZASNI NOVINARE NAPROSTO ZAMITNOUT. Jako vazne? Tento dvoji metr a ultimativni rozreseni zahady to vse posunul z par hvezdicek za vyber temat smerek do novinarske zumpy. ()

Ichabod

Bohužel to co se tu velice pomalu rozplétá jsou opravdové kauzy a projekt jako takový byť není dramaturgicky geniální tak pořád svůj přínos má. Věci co se v našem státě dějí jsou minimálně absurdní, často to člověka až děsí. Vyčítat jako Cival, že si dva novináři mezi sebou vyměňují názory před kamerou aby vyprávění lehce posunuli dál mi nijak nevadí.Zvláště, když nejsou herci. ()

Radek99

Špičková investigativní práce, formát sice trochu bulvární, poplatný soukromému komerčnímu médiu, přespříliš velký důraz kladený na novináře coby téměř až ,,hlavní hrdiny" ,,dokudetektivky", což ovšem bohatě vyváží služba veřejnému zájmu! V Česku nemáme moc lepších investigativních žurnalistů. PS 2018: Odehrát se kauza s Babišem juniorem v Americe, tak to vidím na Pulitzer Prize... ()